Меню

Питання, які найчастіше виникають до спеціалістів в клініці дерматології

Відповідає доктор медичних наук Крістіна Шнопп

Відділення дерматології та алергології, Мюнхенський технічний  університет

Як часто необхідно купати малюка? Чи достатньо купати малюка в чистій воді чи необхідно використовувати дитячі засоби для купання?

Процес купання новонароджених в різних країнах має різні традиції. Наприклад, у Франції, прийнято обов'язкове щоденне купання з раннього віку, у Німеччині більше прийнято вологе обтирання, в Україні головним орієнтиром для початку водних процедур служить фактор загоєння пупка. У більшості випадків пупок загоюється на 2-й тиждень життя.

Якщо все ж необхідно викупати новонароджену дитину, то достатньо протерти її губкою, змоченою теплою водою, уникаючи попадання води в область пупка. Після того, як пупок остаточного загоївся, українські малюки приймають ванні процедури щодня.

Велике значення має правильна температура води і повітря. Вода повинна бути теплою - від 36 ° C до 38 ° C, що відповідає температурі тіла, а температура повітря у ванній кімнаті - приємною, від 23 ° C до 25 ° C. У перші місяці життя діти не повинні купатись довше 5-7 хвилин. Крім того, ми рекомендуємо стежити за загоєнням пупка новонародженого. Порадьтеся з цього питання зі своєю акушеркою.

Засоби для купання які допомагають полегшити очищення шкіри, або звести до мінімуму роздратування на шкірі, але не слід забувати, що навіть купання в чистій воді, принаймні, тимчасово порушує захисний бар'єр шкіри. Але слід робити вибір на користь дитячих миючих засобів, які не містять мила, не подразнюють очі при контакті і мають нейтральний або слабокислий рівень рН, щоб зберегти кислотну захисну оболонку 7.

6) Блуме-Пейтаві У., Корк M. Й., Фергеманн Й і співавт. Купання і гігієна новонароджених з 1 дня і протягом першого року життя: рекомендації європейського круглого столу. Eur J Изд-Dermatol Venereol 2009; 23: 751-9.

Це також може вас зацікавити: