Термін «мікропластик» все частіше і частіше звучить в обговореннях тем захисту навколишнього середовища. Але, що ж таке мікропластик? Ми дамо відповідь на це питання:
Мікропластик: маленькі часточки, але великий вплив
Що таке мікропластик?
Продукція HiPP Babysanft, яка призначена для догляду за шкірою ніколи не містила і ніколи не буде містити будь-який мікропластик. Термін «мікропластик» стосується нерозчинних твердих часточок, розмір яких менший, ніж 5 міліметрів.
Бувають первинні і вторинні види мікропластику:
- Деякі виробники спеціально використовують первинний мікропластик у складі косметичної продукції, зазичай в якості абразивним компонентом у зубних пастах, засобах для відлущення (скрабах) або гелях для душу.
- Вторинний мікропластик утворюються внаслідок руйнування більших шматків пластику. Одним з прикладів є пластикові пакети, які перетворюються на мікрочастки пластику, забруднюючи моря та океани.
Отже, ознака «первинності» і «вторинності» стосується походження мікрочасток пластику.
Забруднення навколишнього середовища твердими мікрочастками пластику
Що таке рідкі полімери?
Рідкі полімери – це синтетично створені пластики. На відміну від мікрочасток пластику такі полімери – це не тверді частки у складі косметичної продукції, а рідкі компоненти продукції. Рідкі полімери широко використовуються у косметичній продукції (але не компанією HiPP) для різних цілей, таких, як, наприклад:
- підвищення в’язкості для забезпечення желеподібної консистенції шампуню;
- утворення плівки на шкірі для відчуття м’якості і гладкості.
Яка різниця між мікропластиком і рідкими полімерами?
На жаль, у відкритих обговореннях терміни «мікропластик» і «рідкі полімери» часто використовуються, як синоніми.
Однак, мікропластик – це завжди тверді частки різних форм, наприклад, мікрогранули або тонкі волокна (розміром менше 5 мм).
З іншого боку, у косметичній продукції ніколи не буває рідких полімерів у твердій формі, вони завжди у формі розчину або емульсії.
Як мікропластик і рідкі полімери потрапляють у навколишнє середовище?
Як і тверді мікрочастки пластику, рідкі полімери все частіше стають темою для відкритих обговорень, оскільки вони важко піддаються біологічному розпаду або не піддаються біологічному розпаду взагалі.
Більшість мікрочасток пластику і рідких полімерів, що містяться у засобах для миття тіла або у шампунях, після змивання потрапляють разом зі стічними водами у водоочисні споруди, де вони накопичуються в осаді стічних вод. У Німеччині такий осад, в основному, спалюють; але й також частково використовують як добриво на полях.
Такі мікрочастки пластику або рідкі полімери, що використовуються у кремах і лосьйонах, також можуть потрапляти у навколишнє середовище після їх застосування для очищення шкіри або після прання одягу.
Яка ситуація з рідкими полімерами у компанії HiPP?
Захист здоров’я і навколишнього середовища – це наш основний пріоритет. Нам невідомо про наявність інформації, яка б свідчила про проблеми для навколишнього середовища, пов’язані з розчиненими або емульсованими полімерами. Однак, оскільки вони не піддаються біологічному розпаду, ми віддаємо перевагу тому, щоб припинити їх використання у майбутньому (як застережна міра).
Новинка:
Продукція, позначена таким знаком, не містить будь-який мікропластик, ні у твердій, ні в рідкій формі!