Меню

Мама (0-6 місяців) | Відповідь: 2019-07-26

Вушна сірка

Привіт! Моєму сину 5 місяців і у нього постійно утворюється вушна сірка. Мій педіатр сказав мені, що я можу чистити вушка без хвилювання, однак я не вірю йому. Навіть на упаковці ватних паличок зазначено (особливо щодо малюків), що вушний канал не слід чистити. Тоді я запитала свою медсестру, і вона сказала, що мені слід іноді опускати його голівку трохи нижче під час купання, щоб промити його вушка. Тепер я думаю, коли припиняється цей рефлекс, який не дає воді потрапляти у вуха, тому що у певний момент цей так званий рефлекс захисту дихання зникає. Заздалегідь дякую за Вашу відповідь.

Маєте запитання? Команда експертів HiPP з радістю надасть Вам відповіді.


Олена Бойко відповіла на це запитання:

Привіт! Вушна сірка – це захисна речовина, яка в результаті рухів смоктання і (потім) жування сама просувається до виходу з вух. Таким чином вуха самоочищуються. Потім вушну сірку можна видалити за допомогою тканини, обгорнутої навколо Вашого мізинця, яким Ви можете витерти сірку з зовнішнього вуха. Ніколи не поміщайте нічого (навіть ватну паличку) у вушний канал. Від цього вушна сірка проштовхується до барабанної перетинки, а в гіршому випадку барабанна перетинка може бути пошкоджена. Щоб розрідити вушну сірку, Ви можете, як і порадила Ваша медсестра, трохи промивати вушка під час купння. Попросіть свою медсестру допомогти Вам у перший раз, показати Вам, як робити це правильно. Якщо трохи води потрапить у вухо, це не проблема. Рефлекс захисту дихання не має жодного відношення до вух, він захищає дихальні шляхи від потрапляння води у ротик та дихальні шляхи у перші декілька тижнів життя. Найкращі побажання Вам і Вашому синочку! З повагою, Команда фахівців НіРР


Важливо: На цій сторінці ми публікуємо тільки загальну інформацію стосовно змісту запитань. Відповіді не є обов'язковими і не можуть являти собою будь-який діагноз або пораду для окремого випадку або замінити консультацію лікаря.