Меню

Коли і як відлучати дитину від грудей?

Момент припинення грудного вигодовування визначаєте Ви та Ваша дитина. Певних строків для припинення годування грудьми не існує. Деякі діти хочуть харчуватися грудним молоком довше, ніж планує мама. Вирішальними в цьому випадку мають бути індивідуальні потреби.

Так званий «прикорм» до грудного молока, в ідеалі, знадобиться Вашому малюку  не раніше 6 місяців. Хоча, за рекомендацією  Вашого педіатра, він може бути необхідний уже після 4-5 місяців. Поступово одне годування грудним молоком заміняється овочевим пюре або кашею. Це найприродніший спосіб відлучення дитини від грудей.

Далі Ви продовжуєте годувати малюка грудьми під час інших годувань – за умови, що Ви і Ваш малюк цього хочете. Якщо Ви змушені або хочете відлучити дитину від грудей, поступово (протягом декількох тижнів) заміняйте грудні годування молочною сумішшю.

Якщо Ваш малюк відмовляється від «чужого» для нього молока або від соски, спробуйте спочатку годувати його із пляшечки зцідженим грудним молоком або змочуйте соску грудним молоком.

Коли Ваша дитина звикне до пляшечки, починайте давати їй молочну суміш. Вироблення грудного молока скоротиться, якщо дитина буде смоктати менше, а Ви вживатимете менше рідини. 

Важливо:

Грудне вигодовування – це найкращий і найдоступніший вид харчування для Вашого маляти і, в той же час, гарний захист від хвороб. Часте прикладання дитини до грудей – найкращий спосіб стимуляції припливу молока. У період годування грудьми Ваше харчування має бути збалансованим і повноцінним. Рішення не годувати грудьми важко буде потім змінити.

Прикорм малюка молочною сумішшю може негативно позначитися на успішності грудного вигодовування. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує годувати немовлят протягом перших 6-ти місяців життя виключно грудним молоком. Проконсультуйтеся щодо цього з Вашим педіатром.