Грудне молоко – найбільш натуральне харчування для Вашої дитини. Однак, як і правильному диханню під час пологів, правильному прикладанню малюка до грудей потрібно навчитися. Якщо Ви почуваєте себе невпевнено у питаннях грудного вигодовування, скористайтеся порадами фахівця із цього приводу.
Такі професіонали допоможуть Вам подолати проблеми, що виникли при годуванні грудьми. Контакти фахівців із грудного вигодовування Ви довідаєтеся від знайомих мам або Вашого лікаря.
- Завжди прикладайте малюка до грудей, коли він зголоднів. Для Ваших молочних залоз це буде сигналом до вироблення молока. Таким чином, кількість Вашого молока відповідатиме потребам Вашої дитини.
- Виберіть для годування грудьми зручне та спокійне місце.
- Голівка маляти лежить на ліктьовому згині Вашої руки, а тіло – на передпліччі. Ваша рука підтримує малюка за сідниці. Візьміть вільною рукою свої груди, великий палець охоплює при цьому груди зверху, а інші пальці — ареолу знизу. Прикладіть дитину до грудей і стежте за тим, щоб її носик був вільним.
- Правильне прикладання маляти до грудей дуже важливе: м’яко доторкніться до губ маляти соском, поки воно не відкриє ротик. Стежте за тим, щоб Ваша дитина не просто смоктала груди як пустушку: це може травмувати сосок. Ротик Вашої дитини має захоплювати сосок разом з ареолою. Тільки в такий спосіб малюк зможе добре поїсти, а Ви уникнете травмування Ваших сосків.
- Під час годування варто дочекатися, поки малюк повністю спорожнить одну з грудей, інакше він недоотримає висококалорійного, жирного заднього молока, яке дає організму дитини не тільки важливі жирні кислоти, а й особливо добре насичує Вашого малюка. Потім, при необхідності, прикладіть малюка до іншої з грудей і дозвольте йому їсти доти, доки він сам не припинить. Наступне годування починайте з тієї сторони, на якій Ви годували востаннє. Такий підхід стимулює лактацію.
- Щоб відняти дитину від грудей без зусиль, м’яко введіть мізинець у куточок рота маляти, щоб знизити тиск, який виникає при смоктанні.
- Не засмучуйтесь, якщо у Вас не відразу вийде годувати грудьми. Ви і Ваша дитина – єдина у своєму роді неповторна «пара». І, як будь-якій команді, Вам, ймовірно, потрібно трохи потренуватися, щоб досягти найкращих результатів. Тому дайте собі та своєму організму час і зберігайте спокій. Ваш лікар або консультант із грудного вигодовування з задоволенням допоможуть Вам порадою та підтримкою.