Меню

Пустушка

Багато дітей починають смоктати свій великий палець, перебуваючи ще в утробі матері, і після народження у них залишається сильне бажання смоктати. Немовлята будуть смоктати, коли вони голодні, а також коли вони відчувають себе втомленими або засмученими. Смоктання розслабляє і заспокоює їх. Існують різні «предмети», які задовольняють бажання дитини смоктати: разом  з материнською груддю соски є найбільш частими «смоктальними об'єктами», але великий палець, іграшка або ковдра дитини підійдуть так само.

Буває, що немовлята не відчувають потреби смоктати, але для багатьох пустушка залишається вірним супутником протягом ранніх років.

Пустушка – так чи ні?

Плюси і мінуси використання пустушки досі гаряче обговорюються і є предметом багатьох досліджень. Використання пустушки, безперечно, має свої переваги і недоліки: вона допомагає немовлятам заснути і заспокоює їх, а заспокійливий ефект смоктального руху полегшує для малюків можливість заснути вдень або ввечері. Оскільки більшість дітей знаходить способи допомогти собі, коли справа доходить до смоктання, наприклад, фокусуючи увагу на великому пальці або куточку своєї м'якої ковдри, має сенс запропонувати дитині пустушку.

З іншого боку, соска негативно впливає на розвиток щелепи дитини. Однак в наші дні чимало пустушок мають анатомічну форму і розроблені у співпраці зі стоматологами та ортодонтами. Саме такі пустушки  не впливають на розвиток щелепи, що робить їх безпечними для використання в якості заспокійливих предметів в ранньому віці дитини.

З якого матеріалу пустушка?

Пустушки виготовляються з синтетичного силікону або з натурального латексу (натуральний каучук).

Хоча натуральний латекс трохи м'якший, він може викликати алергію у деяких дітей. Латексні соски мають також більш короткий термін служби, ніж силіконові, оскільки з часом вони стають пористими.

Силіконові соски зроблені з дуже щільного матеріалу і тому трохи менш еластичні. Ці соски легко пошкоджуються маленькими зубками, тому їх слід регулярно перевіряти на наявність пошкоджень. Якщо Ви бачите пошкодження - пустушку слід замінити.

Зрештою, який матеріал краще для Вашої дитини - буде залежати від її особистих переваг. Нехай дитина спробує декілька пустушок, щоб дізнатися, якій з них вона віддає перевагу!

Відлучення малюків від пустушки

 

Відлучати  дітей від соски рекомендується між другим і третім днем ​​народження. Також попросіть поради у свого лікаря або стоматолога. Відлучення малюків від соски може бути стресом, але це не обов'язково. Повільно, але неухильно скорочуйте час, який Ваша дитина проводить з пустушкою. Також обмежуйте її використання певним часом протягом доби (наприклад, тільки перед сном).

  • Дайте пустушку в подарунок іншій дитині і поясніть своєму малюкові, що інша дитина потребує цього набагато більше, ніж він, тому як він /вона тепер великий хлопчик/дівчинка.
  • Зверніться за допомогою до «феї пустушок»! Разом з дитиною залиште пустушку за межами вхідних дверей або на підвіконні. «Фея пустушок» забере її вночі, залишивши натомість маленький подарунок.