Алергія - це гіперчутлива захисна реакція нашої імунної системи на екзогенні, але насправді нешкідливі речовини, які помилково класифікуються як шкідливі - так звані алергени.
Алергія є дедалі частішим явищем, прибл. зараз нею страждають 3% усіх немовлят у Європі. Алергія може спричинити висип (атопічний дерматит), набряк навколо губ або діарею. Діти часто «переростають» дитячу харчову алергію, але іноді вона є просто першим із багатьох інших алергічних захворювань, таких як сінна лихоманка та астма.
Як можна зміцнити імунну систему немовлят, тим самим захистивши їх від алергії?
Імунна система, яка добре підготовлена для боротьби з алергенами, також залежить від здорової та функціональної флори кишечника. Здорова флора кишечника складається з численних корисних бактерій, таких як лактобактерії та біфідобактерії (молочнокислі бактерії). Вони утворюють своєрідний захисний бар’єр в кишечнику і допомагають боротися з патогенними мікробами. Ось чому підтримка розвитку здорової флори кишечника з самого народження є запорукою ефективної профілактики алергії у дітей.
А Ви знали…? Немовлята, народжені за допомогою кесаревого розтину, мають підвищений ризик розвитку алергії. Причиною цього є різна кишкова флора: у немовлят, які народилися за допомогою кесаревого розтину, флора кишечника дитини дуже схожа на бактеріальну систему шкіри матері. Кишкова флора дітей, які проходять через природні родові шляхи, навпаки, більше схожа на вагінальну флору їх матері, а тому містить більше корисних лактобактерій та біфідобактерій.