Імунна система – це власний захист організму від інфекцій, що викликаються такими хвороботворними мікроорганізмами, як бактерії і віруси. Більшості атак ззовні імунна система людини запобігає, і ми навіть не помічаємо цього. Тільки коли з'являються такі симптоми, як кашель, нежить, нудота, діарея і лихоманка, ми розуміємо, що наша імунна система бореться з чужорідними тілами і намагається їх нейтралізувати.
Наша імунна система захищає організм від інфекцій і являє собою складну взаємодію органів, клітин і молекул, кожна з яких грає свою особливу роль. Кишкова флора і кишечник грають дуже важливу роль. Кишечник дитини все ще незрілий і недостатньо колонізований «хорошими» бактеріями, що захищають від «поганих». Тому імунна система дитини в утробі матері та відразу після народження ще не здатна ефективно боротися з патогенами. Немовля залежить від того, що відомо як «пасивний імунітет». Дитина отримує цю захисну функцію через антитіла матері та інші імунологічно активні речовини, які надходять через грудне молоко. Особливо багате антитілами молозиво, переднє молоко, яке виробляється в перші години і дні після народження. Воно містить багато цих важливих антитіл.
Протягом перших місяців після народження кишкова флора дитини розвивається, оскільки діти з грудного молока отримують натуральні пробіотичні культури корисних лактобактерій та біфідобактерій, а також пребіотичні харчові волокна (галактоолігосахариди), які є «їжею» для цих корисних бактерій.
Ось чому сучасні дитячі суміші містять також природні культури корисних бактерій та/або пребіотичні галактолігосахариди для підтримки важливої для імунної системи будівлі здорової флори кишечника немовляти.