Алергія - одна з найпоширеніших проблем дітей раннього віку. І переважна кількість різних видів алергії починається на першому році життя саме з проявів харчової алергії.
Батьки зазвичай вважають «алергією» будь-які висипання на шкірі, але це не завжди так. Є алергія імунна, яка з часом може посилюватися і трансформуватися в респіраторні форми або в серйозні алергічні захворювання шкіри. І є так звана «псевдоалергія», або харчове несприйняття, пов’язані з незрілістю шлунково-кишкового тракту, порушенням формування мікрофлори кишечника або навіть з кількістю «провокуючого» фактору. І якщо говорять, що дитина «переросла» алергію, то в неї була саме така «алергія».
Коли лікар бачить дитину з будь-якими проявами алергії – він завжди спитає, чи є випадки алергії в родині, адже при схильності до алергії особливо важливо враховувати генетику. Але на сьогодні поширеність алергії збільшується і через вплив «сучасних» провокуючих чинників на імунітет і геном дитини – насамперед, погіршенням якості їжі та питної води, надмірного вживання антибіотиків і взагалі лікарських препаратів, інших екологічних чинників тощо.