Меню

Після введення каш у раціон малюка скільки разів на день можна годувати малюка кашею?

Введення каш у раціон дитини — це важливий етап розвитку, який має багато переваг для здоров'я малюка. Каша є чудовим джерелом складних вуглеводів, вітамінів, мінералів та клітковини, що сприяє здоровому росту та розвитку. Вона забезпечує енергією та підтримує роботу шлунково-кишкового тракту.

Оптимальний вік для введення каш у раціон дитини становить не менше 5-6 місяців. Саме в цей час більшість дітей готові до нових продуктів, оскільки їхня травна система стає більш розвиненою. Ознаки готовності до введення першого прикорму малюка включають впевнене сидіння з підтримкою, зменшення рефлексу виштовхування їжі язиком, інтерес до їжі, яку вживають інші, та здатність тримати їжу в роті та ковтати її.
 

Які каші найкраще підходять для малюків?

в скільки місяців вводити прикорм

Для малюків віком від 5-6 місяців вже можна вводити дитячі каші — спочатку це мають бути безмолочні каші виключно з одного типу злаків: 

  • кукурудзяна;
  • гречана;
  • вівсяна;
  • рисова. 

Після погодження з педіатром можна вводити у раціон молочні каші. Ви можете дати малюку спробувати мультизлакову кашу. Багатозлакові каші містять суміш різних злаків, що забезпечує більш різноманітний склад поживних речовин. Вони можуть бути введені пізніше, після того як дитина познайомиться з окремими однокомпонентними кашами.

Для дітей з алергією на глютен або непереносимістю молока HiPP пропонує спеціальні формули. Так, безглютенові каші для дітей підходять малюкам, які можуть мати непереносимість глютену або схильність до алергій. Такі каші легше засвоюються та знижують ризик виникнення алергічних реакцій.

Безмолочні каші підходять для дітей з лактазною недостатністю або алергією на білки коров'ячого молока. Вони також збагачені вітамінами та мінералами.

Всі ці корисні каші для дітей не містять доданого цукру та створені з органічних злаків.
 

Скільки разів годувати кашею дитину?

скільки разів на день давати прикорм дитини

На різних етапах розвитку дитини частота та кількість прийомів каші може змінюватися. У віці 6–8 місяців кашу можна давати один раз на день, поступово збільшуючи кількість до двох разів на день у віці 8–12 місяців. Порції також повинні поступово збільшуватися: від 1–2 столових ложок на початку до 200 грамів на один прийом їжі у віці 12 місяців.

Зауважимо, що навіть за умови активного знайомства малюка з прикормом, йому все ще потрібно грудне молоко для повноцінного харчування. Саме молоко має займати первинну роль у здоровому раціоні дитини у перший рік життя.
 

Алергія на дитячу кашу — як розпізнати та що робити?

скільки разів на день давати прикорм

Іноді введення каші у раціон малюка супроводжується алергічною реакцією. Зазвичай вона супроводжується почервонінням та висипаннями на шкірі, свербіжом та набряком. Іноді до цих симптомів додаються блювота, діарея або запор, та навіть кашель. 

У разі виникнення таких реакцій слід негайно припинити давати дитині новий продукт та звернутися до педіатра. Саме тому для запобігання алергій лікарі рекомендують вводити нові каші поступово, починаючи з малих порцій, та спостерігати за реакцією дитини протягом кількох днів, перш ніж вводити ще один новий продукт та продовжувати годування малюка кашею.
 

Рецепти дитячої каші та поради

Найголовніше у зберіганні та приготуванні каші для малюків — це дотримання умов зберігання.  Сухі каші мають зберігатись виключно у темному та прохолодному місці, а головне — з мінімальною вологістю.

Для приготування каші необхідно використовувати виключно чисту воду (її також продають з маркуванням “для дітей”) з додаванням грудного молока або суміші, з якою малюк вже знайомий.

Щоб збагатити смак та корисні властивості каш, можна додавати до них фрукти або овочі, з якими дитина вже знайома. А от цукор або сіль додавати не треба — органічні дитячі каші від HiPP не мають у своєму складі доданого цукру, і для підсолодження варто додавати виключно фрукти.

Ви можете додати до рисової каші одне маленьке яблуко та дрібно нарізаний варений гарбуз. Просто змішайте їх разом з кашею та водою у блендері до однорідної консистенції, а якщо стане необхідним додати каші густоти, додайте трішки грудного молока.

Замість яблука та гарбуза можна використовувати будь-які інші фрукти та овочі, які вже є у раціоні вашої дитини.

Ось кілька рецептів каш для дітей з додаванням фруктів та овочів, які допоможуть збагатити смак і корисні властивості:

скільки разів давати прикорм

1. Вівсяна каша з бананом і яблуком:

Інгредієнти:
вівсяна каша HiPP з яблуком;
вода;
1/2 банана, нарізаного кубиками.
Також можна додати шматочки яблука.

2. Рисова каша з гарбузом і родзинками:

Інгредієнти:
безмолочна рисова каша HiPP;
вода або молочна суміш;
гарбузове пюре;
родзинки.

Ви можете використовувати будь-які фрукти та овочі, які подобаються вашій дитині.
Додавайте фрукти та овочі в кашу наприкінці приготування, щоб зберегти їхні корисні властивості.
Ви можете подрібнити фрукти та овочі блендером, щоб зробити кашу більш однорідною.
 

Поширені питання

Як розуміти, що малюк готовий до введення каші у свій раціон?
Малюк готовий до введення каші у раціон, коли він може впевнено сидіти з підтримкою, проявляє інтерес до їжі дорослих, втрачає рефлекс виштовхування їжі язиком та здатний тримати їжу в роті і ковтати її.

Які ознаки алергії на кашу і що робити, якщо вони з'явилися?
Ознаки алергії на кашу включають висипання та почервоніння на шкірі, свербіж та набряк, блювоту, діарею або запор, іноді навіть кашель. Якщо такі симптоми все ж таки з'явилися, слід негайно припинити давати цей продукт і звернутися до педіатра.

Чи потрібно додавати цукор або сіль до дитячих каш?
Додавати цукор або сіль до дитячих каш не потрібно — в сухих дитячих кашах вже розрахована необхідна кількість нутрієнтів для малюка.

Як варіювати дитяче меню після введення каші для кращого харчування?
Для додаткового розмаїття дитячого меню до каші можна додавати різні овочі та фрукти, а також поступово вводити інші прикорми — наприклад, пюре з овочів, фруктів, а згодом і продукти з м'яса та риби згідно з віковими рекомендаціями для малюка.

Пошук продуктів прикорму