Меню

Що робити, якщо дитина не хоче їсти м'ясо?

М'ясо — важлива частина раціону кожної дитини. Проте часто буває так, що малюк зовсім відмовляється від цього продукту під час прикорму й далі. Що робити у такому випадку? Чи треба змушувати, якщо дитина не хоче їсти? Детально розберемося у цьому питанні.

Введення м'ясного прикорму для дитини

введення м'ясного прикорму для дитини

Введення м'ясного прикорму в раціон вашої дитини є важливим етапом в її харчуванні. М'ясо містить багато корисних поживних речовин, які сприяють здоровому росту та розвитку вашого малюка.

М'ясний прикорм можна вводити у раціон дитини з приблизно шести місяців, проте краще почекати до 8–9 місячного віку. Важливо, щоб дитина вже показувала ознаки готовності до прикорму — впевнено сиділа, виявляла цікавість до їжі та вміла жувати. Розпочинати саме з м’яса не рекомендується — краще спочатку вводити овочеві однокомпонентні суміші та каші.

Вибір м'ясного прикорму

вибір м'ясного прикорму

Під час вибору м'ясного прикорму для вашої дитини важливо вибирати свіжі, якісні та нежирні види. Наприклад, куряче або м'ясо індички. Якщо дитина відмовляється їсти, можна комбінувати м'ясо з овочами.

Підготовка та введення

Перш ніж давати м'ясо дитині, приготуйте його належним чином. Найчастіше м'ясо варять. Потім його слід ретельно перетерти до консистенції пюре. Також можна купити вже готове пюре у баночці. Це дуже зручно — вам залишається лише трохи підігріти продукт та дати його дитини. HiPP пропонує багато варіантів — курка, індичка, яловичина, а також м’ясо-овочеві пюре. Деякі з цих видів призначені для прикорму дітей вже з 4 місяців, але це тільки мінімально можливий вік введення, а не обов'язковий, тому  рекомендуємо не поспішати, а дотримуватись рекомендацій педіатра.

Переходьте плавно

Розпочинайте з невеликої кількості м'ясного прикорму, а потім поступово збільшуйте об’єм порцій. Слідкуйте за можливими алергічними реакціями та звертайтеся до лікаря у разі будь-яких запитань.

Причини відмови від м'яса

м’ясний прикорм

Починаючи м’ясний прикорм, багато батьків стикаються з проблемами — малюк випльовує їжу, крутить головою або плаче. Чому дитина не хоче їсти м'ясо? Причини різноманітні — розглянемо найпоширеніші з них:

  • Зовнішній вигляд страви. М’ясні пюре не дуже привабливі за кольором, тому малюк може вередувати.
  • Новий смак. У м’яса досить незвичний присмак, який може не сподобатися з першого разу. Особливо, якщо дитина вже звикла до овочів та інших продуктів.
  • Текстура. Іноді малюк із задоволенням їсть пюре, проте дитина не хоче їсти м’ясо маленькими шматочками чи парові котлети.
  • Вид м’яса. Деякі малюки не бажають їсти курку, проте не відмовляються від яловичини чи індички.
  • Відсутність зубів. Малюку важко пережовувати м'ясо шматочками, якщо у нього мало зубів.
  • Індивідуальні особливості. Можливо, якщо дитина не хоче їсти м’ясо, це не просто так: у неї є непереносимість білків тваринного походження або інші проблеми, наприклад, із травленням. Слід звернутись до лікаря, щоб з’ясувати це.
  • Індивідуальні вподобання. Як у дорослих, так і у дітей є свої смакові уподобання, і деякі діти можуть просто відмовлятися від м'яса через смак.

Також дитина може вередувати і з інших причин. Наприклад, якщо ви вводите м’ясний прикорм влітку, через високу температуру їсти такі продукти іноді не хочеться навіть дорослим. У дитини можуть лізти зуби, тому вона стає дратівливою та відмовляється від нових продуктів. Ще одна причина — банальні зміни в апетиті або втома.

Дитина у три роки не хоче їсти м'ясо з різних причин. Найчастіше це індивідуальні вподобання чи нелюбов до окремих страв.
 

Користь м'ясних страв

М'ясні страви є важливою частиною раціону дитини, бо вони приносять багато користі:

  • М'ясо містить незамінні амінокислоти, які не можуть синтезуватися організмом самостійно, тому вони мають надходити в організм з їжею. Організм використовує м'ясний білок для побудови нових тканин і органів, а також для відновлення пошкоджених тканин.
  • М'ясо — це ідеальне джерело заліза, яке необхідне для формування здорових червоних кров'яних клітин та підвищення гемоглобіну. За відсутності достатньої кількості заліза може виникнути анемія.
  • М'ясо також містить вітамін В12, що допомагає засвоювати білки, жири та вуглеводи. Також цей елемент потрібен для розвитку нервової системи та інших органів.
  • У м’ясі є цинк та незамінні амінокислоти , які важливі для правильного функціонування організму та розвитку мозку.
  • Фолієва кислота, що міститься у продукті, потрібна для профілактики серцево-судинних і нервових захворювань. Також достатня кількість цього елементу запобігає розвитку аутизму.
  • М'ясо надає вашому малюку енергію для активного дня та гри завдяки жирам.
  • Введення м'яса допомагає розвивати смакові рецептори та вчить вашу дитину жувати. Це допомагає підтримати здорові харчові звички у майбутньому.

Це далеко не всі переваги продукту. М'ясо закриває потреби дитини у різних речовинах, які необхідні для здорового росту та розвитку.

Що робити при відмові?

Що робити, якщо дитина не хоче їсти? Якщо немовля не хоче їсти м’ясо — не панікуйте та не засмучуйтеся. Перше, що треба зробити — не заставляти дитину. Якщо ви примушуєте малюка, у нього сформується стійке небажання їсти м'ясо взагалі. Тому з розумінням поставтеся до бажань малечі.

Ще одна причина, чому дитина не хоче їсти м'ясо — ви занадто рано почали прикорм. Почекайте до 8–9 місяців. Регулярно пропонуйте дитині м'ясо, але не кожен день, а десь через тиждень-два.

Буває і так, що дитина відмовляється їсти м’ясо, хоча спочатку вживала. Це може бути пов’язано з формуванням нових харчових звичок. Перейматися не треба: у більшості випадків через деякий час діти починають вживати м'ясо. Це може бути інший вид — наприклад, раніше подобалася курятина, а тепер яловичина, або страви — раніше дитина їла м’ясні пюре, а тепер хоче вживати парові котлети.

Можливо, дитина у 3 роки не хоче їсти м'ясо через те, що вже розуміє, звідки воно береться. Почуття жалю до тваринок може стати причиною відмови від продукту.

Пам’ятайте, що головна причина введення м’яса у раціон дитини до року — це знайомство з новими  смаками та розвиток жувальних навичок. Усі необхідні поживні речовини та мікроелементи дитина отримує разом із грудним молоком або сумішшю. Тому якщо немовля не хоче їсти м'ясо, заспокойтеся: на все свій час.

Поради, як навчити дитину їсти м'ясо

як навчити дитину їсти м'ясо

Що робити, якщо дитина не хоче їсти? Намагаючись привчити малюка до м’яса, батьки вдаються до різноманітних хитрощів. Спробуйте і ви такі лайфхаки:

  • Якщо ви годуєте дитину пюре, пропонуйте різноманітні смаки — наприклад, пюре з куркою, індичкою або яловичиною.
  • Приготуйте м'ясо різними способами. Якщо ви раніше тільки варили, спробуйте запекати чи тушкувати. Щоб м'ясо було м’якішим, його можна вимочити кілька годин у воді.
  • Не нарізайте м'ясо дуже великими шматками — його важко жувати.
  • Креативно оформляйте страви. Чим яскравіша їжа на тарілці, тим більше її хочеться з’їсти.
  • Спробуйте замаскувати м'ясо — додайте його у суп, кашу. Що робити, якщо дитина у два роки не хоче їсти? Спробуйте різні страви. Діти старшого віку із задоволенням їдять млинці або пиріг із м’ясом, голубці та інші страви.
  • Готуйте страви разом із дитиною — їжа, приготована своїми руками, набагато смачніша.
  • Намагайтеся частіше їсти м'ясо при дитині — заохочуйте власним прикладом.

Якщо дитина не хоче їсти м’ясо зовсім, збалансуйте її раціон за допомогою інших продуктів. Чим можна замінити м'ясо? Можливо, малюку сподобається риба. Також додавайте до раціону яйця, сир, соєві продукти або бобові. 
 

Поширені питання:

Які альтернативні джерела білка можуть бути запропоновані в раціоні дитини, яка не хоче їсти м'ясо?
Якщо ви турбуєтесь, чим замінити м'ясо, зверніть увагу на такі продукти: риба, яйця, сир, соєві та бобові продукти.

Коли можна вводити м'ясо в раціон дитини?
Можна починати із 6-7 місяців, оскільки це важливо для профілактики анемії. 

Які види м'яса можна давати дитині?
Дитині до року дають нежирні види мяса — курку, індичку, кролика та яловичину.

Що буде, якщо не давати м'ясо дитині?
Це може призвести до нестачі білка, заліза та інших поживних речовин, які необхідні для здорового росту та розвитку організму. Важливо забезпечити збалансований раціон, включаючи різноманітні джерела білка.

Пошук продуктів прикорму