Меню
як чистити перші зубки

Здорові зуби з самого початку

На додаток до «дружнього до зубів» харчування з низьким вмістом цукру та кислот, другим важливим принципом здоров'я зубів є належний догляд за ними. Перші зубки повинні якомога довше залишатися здоровими та красивими, бо здорові молочні зуби дуже важливі для здоров'я наступних дорослих зубів. Тому ніколи не буває занадто рано для початку захисту зубів. Нижче ми підібрали для Вас важливі поради. Порадьтеся також з Вашим стоматологом.

Порада 1 від HiPP — чищення зубів

догляд за зубами для дітей

Як тільки з'явилися перші зуби, треба починати їх чистити. Для початку добре підійде вологий ватний тампон, яким Ви просто протираєте зуби. Якщо в дитини є вже кілька зубів, Ви можете їх чистити дитячою зубною щіткою 1-2 рази щодня.

Зубна паста для перших зубів не потрібна.

Безпечніше було б відмовитися від зубної пасти, бо Ваш малюк ще не навчився її спльовувати. Поговоріть з Вашим педіатром щодо використання зубної пасти. Він допоможе Вам з початком використання та вибором зубної пасти.

Чи використовувати для зміцнення зубів зубні пасти з фтором:  порадьтеся з Вашим педіатром, адже він найкраще знає потреби Вашої дитини.

Порада 2 від HiPP — захист зубів

До речі, Ви як батьки також можете передати своїй дитині карієс.

Ложкою або соскою з Вашою слиною можна легко перенести бактерії з Вашого рота малюкові. Тому використовуйте завжди чисті ложки та соски для Вашої дитини.

Порада 3 від HiPP — уникайте постійного смоктання

здорові зуби у дітей

Будь-який напій може викликати карієс через часте або постійне смоктання.

Тому: 

  • спрагу слід вгамовувати швидко;
  • не давайте малюкові пляшечку з напоєм замість соски або як допоміжний засіб для засинання;
  • тримайте завжди пляшечку самостійно, не залишайте її дитині;
  • у другому півріччі життя привчайте малюка пити з чашки.

Порада 4 від HiPP — виключити постійні перекуси

Не треба пропонувати Вашій дитині цілодобово щось погризти або попити, особливо в нічний час, тому що зуби малюка повинні відпочивати. У проміжках між прийомами їжі слина відновлює емаль зубів. Цей процес називається «ремінералізація» — відновлення розчинених мінеральних речовин емалі. Слина змивається їжею і не може відновити зуби. Тому печиво та напої слід давати разом з основними прийомами їжі, а також уникати перекусів, особливо вночі.

Пошук продуктів прикорму