Меню

Безпечне положення для сну Вашого малюка

як має спати немовля
Поради для поліпшення сну Вашого малюка

На першому році життя дитини в поодиноких випадках під час сну може наступити синдром раптової дитячої смерті. На щастя, існують можливості ефективної профілактики: правильна обстановка під час сну. Прості заходи профілактики допомагають скоротити до мінімуму ризик для Вашого малюка. Якщо ви не знаєте, як повинна спати новонароджена дитина, наступні рекомендації будуть вам корисні. Вони науково доведені та добре зарекомендували себе на практиці.

Питання Рекомендації
Яке положення для сну найкраще для новонародженого? Найбезпечніше положення для сну — на спині.
Чи можна класти дитину на бік для сну? Ні, положення на боці є менш безпечним, ніж положення на спині, через ризик перекочування на живіт.
Який тип матраца підходить для дитячого ліжечка? Використовуйте жорсткий, рівний матрац, який відповідає розміру ліжечка, щоб уникнути зазорів.
Чи потрібно використовувати подушку для новонародженого? Ні, не використовуйте подушки, ковдри чи м'які іграшки в дитячому ліжечку, щоб знизити ризик задухи.
Чи безпечне використання спеціальних позиціонерів для сну? Ні, позиціонери для сну не рекомендовані, оскільки можуть становити ризик для дитини.
Яка температура в кімнаті має бути для безпечного сну? Оптимальна температура в кімнаті для сну дитини - 16-20°C. Використовуйте легкий спальний мішок замість ковдри.

Положення на спині

в якій позі має спати немовля

Перше питання, з яким стикаються молоді батьки — чи можна новонародженим спати на боку? Оскільки дитина в цьому віці ще не навчилась тримати голову або самостійно повертатися в ліжечку, існує лише одна відповідь на запитання, як правильно вкладати немовля спати.
Починаючи з першого дня життя, Ваш малюк повинен завжди – а значить і вдень – спати на спині. Цей найважливіший захід обережності скорочує ризик синдрому раптової дитячої смерті на 50%.

Побоювання, що малюк в положенні «на спині» може проковтнути їжу, яку він відригнув, або навіть захлинутися, на думку експертів, абсолютно необгрунтовані і часто є перешкодою для безпечного сну.

Якщо Ваш малюк не спить, то його можна покласти на живіт, щоб він вчився піднімати голівку. Пізніше, коли Ваш малюк навчиться власними силами повертатися для сну на живіт, Ви можете залишати його спати в цьому положенні. На цій стадії розвитку ризик синдрому раптової дитячої смерті настільки незначний, що положення під час сну вже не має великого значення.

Спальний мішок замість ковдри

Відповідний за розміром дитячий спальний мішок дитина не скине ніжками і не натягне на голову. Будь ласка, не кладіть в ліжечко малюка ковдри та подушки. Це важливо, тому що Ваш малюк може заритися головкою в подушку, а це дуже небезпечно.

Правильний розмір можна розрахувати дуже просто: зріст малюка плюс 10 см з усіх сторін. Горловина спального мішка не повинна бути більшою за голову дитини. Зараз у продажу вже є спальні мішки для новонароджених.

Захист від перегріву

чи можна новонародженим спати на боку

Слідкуйте за тим, щоб температура повітря в спальні навіть у зимовий час не перевищувала 18°C. Ідеальна для сну температура повітря становить +16°C - +18°C. Ручки та ніжки Вашого малюка можуть бути прохолодними, але це не означає, що він мерзне. Для сну Вашому малюку достатньо підгузка, боді, піжами і спального мішка, а при високій кімнатній температурі повітря влітку і того менше. Якщо Ваш малюк пітніє в області потилиці, значить температура повітря в приміщенні дуже висока.

Будь ласка, не надягайте дитині для сну шапочку, адже через непокриту голову дитина може найкраще регулювати температуру тіла. Грілки можна використовувати тільки для попереднього нагрівання ліжечка. Під час сну потреби в них немає, крім того, вони являють собою небезпеку. Овечій шкурі або чому-небудь подібному теж не місце в дитячому ліжечку.

Тютюновий дим шкодить

Куріння поряд із малюком підвищує ризик розвитку захворювань та синдрому раптової дитячої смерті. Будь ласка, утримайтеся від куріння в житлових приміщеннях і не куріть у присутності малюка. 

Окрім того, в якій позі має спати немовля, треба також подбати про оптимальні умови для здорового сну. В першу чергу це свіже, в міру вологе повітря. Також важливу роль грає атмосфера навколо — відсутність галасу та інших гучних звуків тільки сприятиме швидкому засинанню та спокійному сну малюка.

Власне дитяче ліжечко в батьківській спальні

в якому положенні має спати немовля

На першому році життя дитина повинна спати у Вашій спальні, але у власному ліжечку.  Для багатьох батьків це виявляється зручним заходом, адже так з’являється можливість слідкувати, як має спати немовля та швидко реагувати на його пробудження вночі. Це не завжди комфортно для вашого сну, проте для малюка сон у власному ліжечку поруч з вами є найбільш безпечним варіантом.

Грудне годування – це здоров'я

По можливості годуйте Вашого малюка як мінімум протягом перших 4-6 місяців грудьми. Це зміцнює його організм та імунну систему, а також сприяє здоровому розвитку згідно з віковими нормами.

Грудне вигодовування є не менш важливим, ніж знання, як має спати новонароджена дитина. Коли в малюка здоровий сон та постійний доступ до грудного молока, він має більше можливостей для гармонійного розвитку та росту.

Поширені питання

Як забезпечити безпеку сну малюка?
Для забезпечення безпеки сну малюка необхідно відповідально підійти до вибору місця для його сну, регулярно провітрювати кімнату, уникати використання неперевірених засобів для засипання дитини та не викладати її на м'які предмети.

Чи впливає вибір ліжка на безпеку сну дитини?
Так, вибір ліжка може впливати на безпеку сну дитини. Найкращим варіантом буде купити спеціальне ліжечко з м'яким матрацем, яке має відповідні сертифікати якості та безпеки.

Чи є потрібні додаткові заходи безпеки для новонароджених?
Так, новонароджених потрібно розміщувати в спеціальних ліжечках, які дозволяють їм лягати на спину та уникати загортання у ковдру або інші предмети.

Які ще чинники можуть впливати на безпеку сну малюка?
До чинників, які можуть впливати на безпеку сну малюка, відносяться перегрівання, присутність тютюну та інших шкідливих речовин в повітрі, використання неперевірених засобів для засипання дитини, відсутність нормальної вентиляції повітря в кімнаті.
 

Пошук продуктів прикорму