Меню

Коли моя дитина почне спати вночі без пробуджень?

дитина 6 місяців погано спить вночі
Інтерес до світу за межами дитячого ліжечка

Коли дитина почне спати вночі без пробуджень – це індивідуальне питання. Реагуючи на потреби дитини, батьки можуть посприяти розвитку здорового сну дитини.  

Починаючи приблизно з 6-ти місяців, деякі діти вже не потребують нічного годування. Короткі пробудження вночі – цілком нормальне явище. Як правило, малюки знову швидко і самостійно засинають. 

Пробудження можуть мати різні причини

коли дитина починає спати всю ніч

Зауважте, нічні пробудження або плач можуть мати багато причин. Поряд із голодом, спрагою і повним підгузком бувають періоди прорізання зубів, стрибків росту, інфекцій або насичених подіями днів і т.ін., коли малюк змінює свої звички: прокидається, белькоче, знову хоче груди або пляшечку. Деякі діти плачуть, коли потребують уваги та турботи або їм потрібно зняти певну напругу. На жаль, ніхто не може гарантувати безперервного сну малюка вночі. Буває й так, що малюк, який вже добре спав і не прокидався вночі, раптом знову починає прокидатися. У більшості випадків це лише короткий період, який швидко пройде.

Симптоми і види розладів сну у немовлят

У деяких випадках дитина погано спить вночі не через фізіологічні причини, як-от прорізування зубів або голод, а через появу певних розладів сну. 

Такі розлади проявляються дратівливістю малюка, постійним неспокоєм, зниженням апетиту, а також раптовими пробудженнями невдовзі після засинання. 
 

Причини безсоння в дітей до 3 років

На безсоння у новонароджених та немовлят впливає багато факторів. Часті нічні пробудження дитини спричиняються певними психологічними та фізіологічними проблемами, а також патологічними чинниками.

Психологічні проблеми
Навіть у дуже маленьких дітей може виникати стрес через зміни в оточенні, нові звуки або світло, а також через розлуку з батьками. Немовлята можуть відчувати тривогу, коли вони не можуть знайти маму чи тата, що призводить до труднощів із засинанням.
Також можливо, що дитина плаче вночі через надмірну стимуляцію вдень — це можуть бути занадто активні ігри, насичений на події день або гучні звуки навколо, особливо у вечірній час.

Фізіологічні проблеми
Фізіологічні фактори, що впливають на порушення нормальних циклів сну — це зазвичай стани, які можна легко виправити. Наприклад, дитина прокидається вночі і плаче через голод — це досить поширене явище, і краще вирішення цієї проблеми — грудне вигодовування за потребою.

Також можливі пробудження через кольки або прорізування зубів.

Патологічні проблеми
Проблеми зі сном спричиняються також деякими захворюваннями та станами. Безсоння в малюка можливе через активну респіраторну інфекцію — у цьому випадку дитина реагує на свій хворобливий стан єдиним доступним для неї способом — плачем.

Незмінний розпорядок дня дуже важливий

дитина погано спить вночі

Важливо дотримуватися постійного розпорядку дня з регулярними прийомами їжі, часом сну та іншими заняттями, наприклад прогулянками.

Повторювані ритуали, такі як купання, годування, вечірня казка, колискова та спокійна обстановка, мають заспокійливу дію.

Потрібне терпіння

дитина прокидається вночі і плаче

Не втрачайте терпіння, якщо Ваша дитина не відразу знайде свій ритм сну.

Чудес не буває! Сном Вашої дитини Ви заправляти не зможете. Однак Ви можете допомогти Вашій дитині знайти чіткий ритм і виробити, таким чином, здоровий сон. Не впадайте у відчай, якщо інші діти нібито давно сплять, не прокидаючись вночі. Це поняття відносне, адже можна говорити про безперервний нічний сон тільки в тому випадку, якщо немовлята сплять з опівночі до 5-6 ранку.

Батьки маленьких дітей, як правило, повинні налаштуватися на те, що в перші 3-4 роки життя малюка їх ночі будуть неспокійними.

Як допомогти дитині спати краще?

Коли дитина починає спати всю ніч, батьки теж нарешті отримують спокійний сон. Тож, як допомогти малюку? 

По-перше, необхідно забезпечити комфортні умови для сну дитини. Температура в кімнаті повинна бути комфортною для малюка, приблизно 21-22 градусів за Цельсієм. Також уникайте яскравого світла в кімнаті під час сну, використовуйте м'яке нічне світло, щоб малюк не лякався темряви, якщо прокинеться.

По-друге, дуже важливою є стабільність режиму та наявність певної рутини перед сном. Створіть регулярний графік годування, ігор та сну та забезпечте малюку стабільну рутину на ніч — це може бути колискова або спокійна гра.

Нарешті, переконайтеся в достатньому харчуванні дитини. Кращий вибір — це грудне вигодовування за потребою.

Пошук продуктів прикорму