Меню

Місяць вагітності

10-й місяць вагітності – Все про 10-й місяць вагітності

В середньому вагітність у нас, людей, триває 40 тижнів, і таким чином близько 280 днів. На 10-му місяці вагітності ви досягли останнього етапу цієї чудової і, можливо, час від часу дещо стомливої подорожі. Ваша дитина - це вже повноцінний маленький чоловічок, який "лише" набирає вагу за останні кілька тижнів. Головне для вас зараз - зарядитися енергією перед пологами та повною мірою до кінця насолодитися вашим спільним співіснуванням.

Незабаром ви зможете тримати свою дитину на руках. І хоча ваш животик не зникне відразу, всі види дискомфорту, пов'язані з вагітністю, будуть забуті, як тільки ваш малюк зробить перший вдих.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкраще підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Що відбувається зараз з моєю дитиною

Плід має зайняти краніальне становище, тобто, лежати голівкою до тазу. У разі сідничного передлежання 37-й тиждень вагітності – найкращий час, щоб спробувати зовнішній поворот, якщо це необхідно та бажано.

Як альтернатива, ваш гінеколог перевірить і обговорить з вами можливість вагінальних пологів у разі сідничного передлежання. Також можливий варіант кесаревого розтину. Обговоріть зі своїми довіреними особами, які шанси та ризики кожного способу пологів для вас.

Відбувається інтенсивний обмін різними хімічними сигналами між вашим тілом і тілом вашої дитини, який започаткує закінчення вагітності і початок пологів. Наукові дослідження показують, що "стартовий сигнал" виходить насамперед від дитини. Тому, якщо немає медичних показань для індукції або інших стимулюючих пологів, акушери чекають сьогодні - навіть якщо термін пологів уже минув.

Огляд розвитку дитини

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІЕТАПИ РОЗВИДКУРОЗМІР ТА ВАГА
37 -й тижденьмаса тіла тепер складається на 15% з жиру 48 см та 2900 г
38-й тижденьклітини крові виробляються самим плодом, а не через кровообіг матері 49 см та 3100 г
39 -й тижденьобсяг мозку становить близько 25% порівняно з мозком дорослої людини 50 см та 3250 г
40 -й тижденьактивізація легеневих альвеол 51 см та 3440 г

Альвеоли, сформовані попередніми тижнями вагітності, все ще були "попередниками". В останні тижні формуються так звані альвеоли, які необхідні для дихання поза утробою матері. До статевого дозрівання життєва ємність легень значно збільшуватиметься. Тому маленькі діти ще дихають набагато швидше, ніж дорослі.

Так почуває себе майбутня мати

Фінал! Ви, мабуть, не можете дочекатися, коли пологи нарешті почнуться. Майже все тисне чи викликає труднощі. Про сон не може бути мови. На 10-му місяці вагітності багато вагітних сповнені ентузіазму та передчуття, тоді як інша половина змучена і мріє, щоб ці важкі останні дні нарешті пройшли. Незалежно від того, чи належить ви до однієї чи іншої групи: обидва варіанти є абсолютно нормальними.

Те, що ви не можете зробити зараз, просто доручіть іншим. Замовте щось поїсти у вашій улюбленій службі доставки і просто витягніть ноги, насолоджуючись десертом.

Якщо ви все ще сповнені енергії та прагнення, використовуйте цей імпульс. Але слідкуйте за своїми енергетичними запасами і не перенапружуйтесь - сильніші передпологові перейми і сильні болі в спині часто є ознаками того, що ви взяли на себе занадто багато.

Фізичні навантаження під час виношування дитини, значне збільшення об'єму крові та періодичні припливи потіння також підвищують потребу у рідині. Тому, будь ласка, пийте достатньо і з користю для здоров'я - навіть якщо ви вважаєте за краще уникати постійних походів у туалет.

Огляд симптомів вагітності

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІСИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ
37-й тижденьматка важить приблизно 1 кг важкість у ногах
38-й тижденьшкіра на животі сильно напруженасухість шкіри; свербіння живота
39-й тижденьматка та амніотичний мішок ще більше опускаютьсятиск на діафрагму та шлунок слабшає; дихати стає легше; печія зникає
40-й тижденьслизова пробка в шийці матки може відходити від червонувато-коричневих до кров'янистих виділеньзагальне збільшення виділень

Скринінгові обстеження на 10-му місяці вагітності

Огляди будуть проводитися кожні два тижні, якщо немає медичних показань для скорочення інтервалів між оглядами. Як і раніше, вас зважать, візьмуть зразки крові та сечі, виміряють кров'яний тиск та пропальпують положення дитини.

Ви відчуваєте нездужання, запаморочення, головний біль, затримку води в організмі чи нудоту? Будь ласка, обов'язково обговоріть це з вашою акушеркою чи гінекологом.

Тепер ваша дитина рухатиметься все менше і менше через брак місця. Якщо вас турбує менше ворушіння дитини, ви завжди можете попросити акушерку або гінеколога про додатковий прийом.

Починаючи з 38-го тижня вагітності, багато вагітних жінок частіше звертаються до лікаря, тому що, зрештою, кожне маленьке або велике потягування може означати, що ось-ось почнуться пологи. Тому не бійтеся ставити запитання. Для цього й існують ваша акушерка та ваш гінеколог – консультувати та всебічно супроводжувати вас з перших ознак вагітності до пологів.

Частота оглядів збільшується після досягнення 40-го тижня вагітності. Вас також можуть направити безпосередньо до обраного пологового будинку або провести наступне обстеження безпосередньо у центрі пологової допомоги.

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Розпізнавання пологових сигналів

До кінця вагітності все частіше і частіше виникають тренувальні та низхідні перейми. У вашій пам'яті напевно збереглися низхідні перейми з 9-го місяця вагітності або з 36-го та 37-го тижня.

Але є й інші симптоми, які можуть вказувати на швидкі пологи:

  • Червоно-коричневі виділення вказують на те, що слизова пробка, що закривала шийку матки, відійшла.
  • Посилені, інтервальні тягнучі відчуття в спині, стегнах або у всьому животі.
  • Амніотична рідина виділяється у разі розриву оболонок (фонтанує чи капає).

Спеціальні тест-смужки точно скажуть вам, чи є волога, яка тепер частіше з’являється на вашій білизні, амніотичною рідиною – чи це можуть бути звичайні виділення або невелика кількість сечі.

Це амніотична рідина згідно з тест-смужкою або ви думаєте, що це може бути амніотична рідина? Якщо плід вже надійно сидить головкою в тазі, ви можете відносно спокійно ставитись до початку пологів. Однак, якщо головка ще не закріпилася в тазу, проконсультуйтеся з акушеркою. Можливо, зараз безпечніше лягти, щоб уникнути можливого випадання пуповини.

Плановий кесарів розтин часто призначається на 38-й тиждень, як правило, щоб уникнути початку можливих пологів. Однак ідеальний час для планового кесаревого розтину залежить від стану здоров'я майбутньої матері та майбутньої дитини. Справді, кесарів розтин менш ризикований, якщо пологи ще не почалися спонтанно. Однак новонародженій дитині набагато важче пристосувати дихання, кровообіг і терморегуляцію до умов поза утробою матері, якщо вагітність ще пролонгована.

Тому, будь ласка, обговоріть з вашим пологовим будинком і акушеркою, чи кесарів розтин з медичної точки зору повинен проводитися на 38-му тижні вагітності або він може бути проведений пізніше.

Годувати чи не годувати грудьми

Можливо, з ваших грудей вже якийсь час крапає, можливо, вони «просто» збільшились: ваше тіло готувалося до годування дитини від початку вагітності. У деяких сім'ях грудне вигодовування - це само собою зрозуміле, в інших, за їхніми словами, від бабусі до матері і від матері до доньки, це ніколи не "спрацьовувало". Не дозволяйте цьому засмучувати вас і залишатися вірними своєму рішенню - кожна вагітність і кожен період грудного вигодовування унікальні та індивідуальні для матері та дитини.

Тільки ви вирішуєте, чи ви хочете годувати грудьми. Якщо ви все ще не впевнені та зважуєте всі за і проти, будь ласка, пам’ятайте: ваше рішення не є незмінним. Ви можете прийняти рішення одразу після пологів або просто спробувати, не нав'язуючи собі зобов'язаннями одразу. Ваша акушерка, навчені консультанти з грудного вигодовування у клініці або консультанти з лактації допоможуть вам відповісти на всі запитання щодо годування вашої дитини. Дізнайтеся більше про те, що робить грудне вигодовування таким цінним і на що слід звернути увагу під час годування груддю.

Вже народила?

Сім'я, друзі та коллеги по роботі, мабуть, всі з нетерпінням чекають добрих новин. У декого на 10-му місяці вагітності лише одне питання: "Вона вже народила?".

Подумайте, як краще з цим упоратися. Можливо, ви зможете вигадати одну або дві дотепні відповіді. Або розмістіть звичайну фотографію "ще ні" у сімейному чаті.

Якщо постійні питання про кінець вагітності напружують вас, попросіть члена сім'ї або друга відповісти на них. Будь ласка, пам'ятайте: на цьому етапі вагітності вам дозволяється думати лише про себе та робити те, що добре для вас. Вам знадобляться всі ваші сили для пологів, перших днів та тижнів життя з новонародженим. Якщо ви не хочете обговорювати рішення про обрання імені або вибору місця народження, просто не робіть цього!

Найкращі поради для десятого місяця вагітності

На 10-му місяці, перш за все, потрібні міцні нерви. Відпочинок, помірні фізичні навантаження, хороше харчування та достатня кількість рідини допоможуть вам зібрати всі сили для майбутніх пологів.

  • Ніякого алкоголю та нікотину!
  • Дуже бажано масаж ніг та погладжування живота.
  • Найпізніше зараз: зберіть свою лікарняну сумку!
  • Пийте багато рідини та переконайтеся, що у вас є гарний запас вітаміну К.
  • Приймайте теплі ванни, щоб розслабити напружені м'язи спини.
  • Помірні фізичні вправи, якщо вам цього заманеться.

Важливі питання про 10 місяць вагітності

1.Коли народиться моя дитина?

Теоретично, діти народжуються приблизно у термін, визначений калькулятором вагітності та вашим гінекологом. Насправді фактичні пологи можуть статися між 38-й і 42-й тижнями вагітності, тобто, у більшому часовому проміжку.

З початку 38-го тижня вагітності плід вважається вже не передчасним, а "зрілим". Це також означає, що пологи на 38-му або 39-му тижні вагітності зазвичай не мають жодних негативних наслідків; у цей момент ваша дитина вже "готова".

2.Яку вагу має моя дитина під час народження?

У середньому діти в Центральній Європі мають вагу від 3000 до 4000 грамів. Яка вага буде у вашої дитини, можна визначити за даними останнього УЗД на 3-му скринінгу. Досвідчена акушерка зазвичай може дати не менш достовірну оцінку того, наскільки великою і важкою буде ваша дитина незадовго до народження.

Ви можете обговорити, наскільки відрізняються розміри та вага дітей під час народження з іншими батьками на форумі нашого HiPP Mein BabyClub.

3. Як розпізнати перейми?

Амніотичний мішок може розірватись під час перших переймів, але це відбувається набагато рідше, ніж очікувалося. Іноді "слизова пробка" відходить до початку пологів, це можна розпізнати як світлі червонувато-коричневі виділення або легка (максимум уривчаста) кровотеча. Перейми, що сприяють народженню, зазвичай стають інтенсивнішими, а інтервали між ними все коротші і коротші. Однак у різних жінок це відбувається по-різному:

  • Від легкого до сильного відчуття тягнення у попереку.
  • Біль у стегнах.
  • Відчуття тиску та тяжкості в животі.
  • Відчуття тягнення та спазми в області живота.

Деякі вагітні жінки дуже неспокійні під час перших переймів і хочуть багато рухатися, інші вважають за краще залишатися в сидячому або лежачому положенні, щоб зберегти сили.

4. Чи відійшли в мене води?

Дивовижний і стрімкий вилив навколоплідних вод на касі супермаркету відбувається в основному у фільмах. Найчастіше води не відходять остаточно до фази розкриття, коли шийка матки повністю розкрита. Це означає, що на цей момент ви, ймовірно, вже перебуваєте в клініці.

Акушери говорять про передчасний розрив оболонок, якщо амніотична рідина виходить на початку переймів за закритої шийки матки. Ще рідше зустрічається передчасний розрив оболонок, коли амніотичний мішок розривається до періоду розкриття без переймів.

Ви можете використовувати спеціальні тест-смужки в аптеці або у свого гінеколога, щоб визначити, чи зараз йдеться  про амніотичну рідину.

Якщо у вас стався ранній або передчасний розрив оболонок або якщо ви підозрюєте це, негайно зверніться до акушерки або гінеколога. Вони обговорять з вами подальші дії.