Настав шостий місяць вашої вагітності, тепер справа за зростанням! Плід розвивається, переважно, в довжину і ширину. Ніжні маленькі ручки та ніжки ще напівпрозорі, але вже повільно набирають м'язову масу. Однак важливий зігріваючий шар жиру під шкірою утворюється лише наприкінці вагітності. У календарі вагітності шостий місяць сповіщає про початок третього триместру.
Місяць вагітності
6 -й місяць вагітності – Все про 6-й місяць вагітності
Ваші переваги в HiPP-клубі
Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!
- Найкращий спосіб підготуватися до пологів
- Важливі контрольні списки
- Можливість отримати подарунки, знижки та багато чого іншого!
Ось що відбувається наразі з вашою дитиною
В’язкий, восковий, білий шар повільно покриває тіло вашої дитини. Цей слиз - або натуральний крем для шкіри під назвою vernix caseosa - знижує ризик швидкого охолодження дитини незабаром після народження. Крім того, слиз містить антибактеріальні речовини, які захищають дитину від висхідних інфекцій під час вагітності, а також від запальних інфекцій шкіри (наприклад, стафілококів) та зневоднення після народження. Слиз також є ідеальним мастилом під час пологів.
Хоча ваша дитина все ще спить 16-20 годин на добу, кожну хвилину неспання вона перевертається майже невагомо в амніотичній рідині. Майже всі вагітні жінки тепер можуть чітко відчувати рух дитини. На 6-му місяці ви також можете вперше помітити ритмічне пульсування в животі – перша гикавка стає помітною. Чим більшою стає дитина, тим більша ймовірність того, що ви помітите гикавку під час рухів черевної стінки.
На додаток до грубих рухових навичок у скручуванні та розтягуванні, ваша дитина також тренує свою дрібну моторику. На 6-му місяці це означає, що повністю розвинені пальчики є іграшками і часто підносяться до рота. Багато дітей вже інтенсивно практикують смоктання - великий палець служить для тренування, щоб надалі прикладення до маминих грудей проходило успішно.
Огляд розвитку дитини
ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ | ЕТАПИ РОЗВИТКУ | РОЗМІР ТА ВАГА |
21 -й тиждень | зростання вій; плід вчиться смоктати великий палець | 26,7 см та 350 г |
22-й тиждень | формується слиз для змащення тіла; на подушечках пальців з'являються індивідуальні відбитки; у плода чоловічої статі яєчка переміщуються з черевної порожнини в мошонку | 28 см та 430-475 г |
23-й тиждень | розвиток ритму сон-неспання | 28-30 см та 450 г |
24 -й тиждень | орган рівноваги у внутрішньому вусі розвивається | 30-31 см та 600-700 г |
Так почувається майбутня мати
Добре помітний живіт починає давати про себе знати, коли ви хочете підняти щось з підлоги. Зараз краще уникати підняття важкого, тому що вага матки, що збільшується, збільшений об'єм крові, амніотичної рідини, плаценти і плода вже створює велике навантаження на м'язи тазового дна.
На шостому місяці вагітності, особливо приблизно на 22-му тижні, багато вагітних жінок вперше страждають від судом у ногах. З одного боку, гормони під час вагітності викликають виведення більшої кількості магнію із сечею. По-друге, плід тепер потребує великої кількості материнського магнію для свого зростання - в останні три місяці вагітності він накопичує до 7 мг магнію у своїх кістках і м'язах, що ростуть. Недолік часто стає помітним у вигляді литкових судом. Будь ласка, запитайте свого гінеколога або акушерку, чи варто вам приймати магнієві добавки, і якщо так, то в якій кількості. Збалансоване поєднання продуктів, що містять магній, таких як горіхи, зелені овочі, цільне зерно та змішані продукти, звичайно ж, має велике значення!
Знайдіть правильне положення для сну
У тих, хто спить на спині або животі, зі зростанням дитини поступово виникають проблеми: у положенні лежачи на спині живіт неприємно тисне. Лежати на животі вже стає неможливим. Тому найкращим положенням для сну вагітних жінок, зазвичай, є положення лежачи на боці. Опора на спину, подушка між колінами, верхня частина тіла трохи піднята - спочатку це звучить складно, але для більшості людей це дійсно зручна поза для сну.
Якщо ви також більше лежите на лівому боці тіла, шлункова кислота рідше піднімається вночі - і печія, яка зараз трапляється все частіше, принаймні трохи полегшується.
Продукція HiPP Mamasanft
Красива та доглянута вагітність!
Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна
Вага вагітної
Ви зараз постійно щось жуєте? "Їмо за двох" хоча і неправда, але апетит часто значно підвищується з настанням шостого місяця. Незважаючи на те, що додаткова потреба в калоріях трохи збільшується з другого триместру приблизно на 250 калорій на день, подвійні порції не потрібні, щоб ваша дитина була сита. Ви можете легко покрити цю додаткову потребу додатковим бутербродом із сиром або йогуртом із яблуком.
Залежно від вашої початкової ваги, ви зараз набрали від чотирьох до семи кілограмів. Також і трохи більша надбавка у вазі не є проблемою. Те ж саме стосується і зворотного: поки ваш чудо-животик розвивається відповідно до вашого віку і всі лабораторні показники відповідають нормі, відсутність або незначне збільшення ваги не є приводом для занепокоєння.
У середньому вагітні жінки набирають від 300 до 400 г на тиждень, починаючи з 6-го місяця вагітності. Більшість ваги зникне після пологів, оскільки це вага амніотичної рідини, затримки води і, звичайно, дитини та плаценти. Вага, що залишилася, слугує енергетичним депо на перші тижні життя новонародженого.
Огляд симптомів вагітності
ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ | РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІ | СИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ |
21-й тиждень | матка досягає рівня приблизно одного сантиметра над пупком | пупок випинається; помітні незначні передчасні/тренувальні перейми |
22 -й тиждень | залози Монтгомері на ареолах грудей виділяють поживні секрети, готуючись до майбутнього грудного вигодовування | можливі судоми в ногах через дефіцит магнію |
23-й тиждень | слизові оболонки пом'якшуються (можлива кровоточивість ясен) | можливий розвиток варикозного розширення вен або геморою |
24-й тиждень | матка досягає двох-трьох сантиметрів над пупком | свербіж шкіри і, можливо, перші розтяжки на животі, ногах або грудях |
Передчасні пологи та життєздатність
Якщо під час вагітності виникли ускладнення, відтепер можна зітхнути трохи легше. Тому що з 24 тижня вагітності, а іноді навіть з 23 тижня, високоспеціалізовані клініки можуть надавати допомогу у разі передчасних пологів. За відповідних умов ваша дитина вже життєздатна поза вашою утробою, хоча 40 тижнів вагітності ще далеко не закінчилися.
За необхідності ваш гінеколог разом із персоналом клініки зробить усе можливе, щоб якнайшвидше зупинити передчасні пологи.
Прееклампсія, гестаційний діабет та аналіз на антитіла
Під час обстеження стандартно проводиться аналіз крові та сечі. На цьому етапі вагітності ваш гінеколог зверне особливу увагу на ознаки так званого гестаційного діабету (цукрова хвороба під час вагітності) або гестозу (так званої прееклампсії).
ОГТТ (оральний тест на толерантність до глюкози), також званий тестом з цукровим навантаженням, проводиться для кожної вагітної жінки між 24-м та 28-м тижнями вагітності. Якщо рівень цукру у вашій крові занадто високий, ваша дитина отримуватиме багато глюкози через плаценту та пуповину. Це стимулює підшлункову залозу виробляти відповідний інсулін. Оскільки клітини дитини тепер поглинають дуже багато цукру, у довгостроковій перспективі дитина набирає великої ваги. Надмірне зростання дитини також пов'язане із затримкою дорослішання та розвитку. Але й ви можете отримати пошкодження або серйозні наслідки від надмірного рівня цукру в крові, такі як інфекції сечовивідних шляхів або підвищення артеріального тиску.
У двох словах: цей тест перевіряє, наскільки добре ваш організм може переробляти цукор (глюкозу), що надходить в організм. Якщо показники відхиляються від норми, ваш гінеколог направить вас до фахівця з діабетології, який уважно спостерігатиме за вами протягом усієї вагітності та вчасно вживатиме необхідних заходів.
Якщо в сечі підвищений вміст білку або у вас високий кров'яний тиск, огляди будуть проводитись через короткі часові проміжки. Таким чином, прееклампсія під час вагітності виявляється швидше.
Скринінговий тест на антитіла повторюється на 6-му або, найпізніше, на 7-му місяці вагітності. Як випливає з назви, він шукає антитіла у крові матері, особливо антитіла проти резус-фактора. Якщо до 28-30-го тижня у матері з негативним резус-фактором не вдається виявити анти-D антитіла, необхідно провести так звану анти-D профілактику. Це передбачає введення анти-D антитіл, щоб запобігти їх утворенню у матері у разі контакту з кров'ю дитини.
Найкращі поради для 6-го місяця вагітності
Чи відчуваєте ви іноді потягування в животі? На шостому місяці стають помітні перші ніжні тренувальні перейми. Під час тренувальних переймів м'язи матки короткочасно скорочуються і за кілька секунд знову розслабляються. Таке скорочення матки зазвичай не є болючим. Однак ви відчуєте, що живіт стає твердим. У деяких жінок під час переймів виникає приплив жару, в інших – прискорене серцебиття та дихання, треті взагалі нічого не помічають, крім затвердіння живота. Все це нормально і не викликає занепокоєння. Дозволяйте собі якнайбільше відпочивати та відновлюватися, коли почнеться останній ривок до пологів.
Ці поради ідеально підходять для 6-го місяця:
- Як і раніше: ніякого алкоголю та нікотину!
- Запишіться на прийом до стоматолога у разі кровоточивості ясен.
- Продовжуйте робити невеликі перерви.
- Сплануйте кімнату дитини.
- Доглядайте шкіру живота, ніг і грудей, щоб побалувати напружену шкіру.
Важливі питання щодо 6-го місяця вагітності
Які розміри моєї дитини на 6-му місяці вагітності?
Ваша дитина починає шостий місяць вагітності з довжиною від верхівки до п'ят близько 26,7 см і досягне 30-31 см до кінця 24-го тижня вагітності.
Вага плоду збільшується від приблизно 350 грамів до 600-700 грамів. Органи почуттів та травний тракт вже працюють, а перша фаза дозрівання легень завершена. У нашому календарі вагітності ви завжди можете з'ясувати, який розмір і вагу ваша дитина повинна мати на відповідному тижні.
Чи можуть пологи розпочатися вже на 6-му місяці?
Наприкінці 6-го місяця вагітності періодично виникають тренувальні перейми, при яких стінки матки стає твердою протягом короткого часу. У деяких вагітних жінок весь живіт раптом стає жорстким і важким, тоді як інші повідомляють про сильне тягнення у спині.
У поодиноких випадках виникають перейми, які у деяких випадках можуть викликати пологи. На щастя, до кінця 24-го тижня вагітності передчасно народжена дитина може отримати інтенсивну терапію у спеціальних клініках. Це означає, що з цього моменту ваша дитина може вижити поза утробою матері.
Однак, у більшості випадків, передчасні перейми можуть бути зупинені через суворий постільний режим та відповідну медичну допомогу. Якщо ви помітили перейми, рекомендується звернутися до акушерки або гінеколога. А для матерів, які народжують вперше, дуже цікаво обмінятися досвідом з мамами, які мали кілька пологів і можуть добре описати пережиті перейми. Поділіться своїм досвідом у HiPP Mein BabyClub.
На що слід звернути особливу увагу на 6-му місяці вагітності?
Ломота і біль сильнішають у найближчі тижні вагітності, і в той же час повсякденне життя із животом, що збільшується, стає все складніше. Тому на 6-му місяці вагітності вам слід завершити всі організаційні справи, які ще залишились.
Багата кальцієм дієта особливо важлива на цьому етапі вагітності. Також рекомендується пройти заключний огляд у стоматолога, особливо якщо ви помітили кровоточивість ясен під час вагітності. Також рекомендуємо: плануйте періоди відпочинку, дбайте про свій животик і ставайте на облік у пологовий будинок або центр допомоги не пізніше, ніж зараз.
Де знаходиться моя дитина на 6-му місяці вагітності?
Відстань між лобковою кісткою та верхнім краєм матки на початку 21-го тижня вагітності знаходиться трохи менш ніж на два поперечні пальці нижче пупка. Рівень плода дозволяє лікарю та акушерці побачити, наскільки велика ваша матка і чи розвивається дитина відповідно до свого віку. На 24-му тижні вагітності вона перебуватиме на рівні пупка. Відповідно, на шостому місяці вагітності нижня частина живота все ще опукла, а верхня частина живота, включаючи шлунок, здається більш пласкою. Однак, у деяких вагітних жінок пупок вже видається назовні, внаслідок чого він може виступати як маленький ґудзик. В амніотичній рідині у плода ще достатньо місця, щоб повертатися та займатися гімнастикою.