Третій триместр розпочався вже на 28-му тижні вагітності – але з початком 8-го місяця вагітності виникає відчуття, що вагітність добігає кінця. На восьмому місяці, у більшості випадків, все стає більш обтяжливим: тканинна вода збирається в ногах, ступнях, руках і кистях. Ваше «диво в животі» додатково тисне на сечовий міхур, на шлунок та іноді б'є по ребрах. Вам доводиться часто ходити в туалет, що є ще однією причиною, через яку про спокійний сон вночі часто не може бути й мови.
Місяць вагітності
8 -й місяць вагітності – Все про 8 місяць вагітності
Ваші переваги в HiPP-клубі
Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!
- Найкраще підготуватися до пологів
- Важливі контрольні списки
- Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!
Це відбувається зараз з вашою дитиною
Всі ці симптоми вагітності – ніщо порівняно з тим, що відбувається з вашою дитиною. На цьому місяці вагітності плід сильно додає у вазі.
Це також означає, що простір в амніотичному мішку поступово стає трохи меншим. Тому, починаючи з 29-го тижня вагітності, дитина все більше і більше набуває положення плода: руки та ноги підтягнуті до тіла, голова нахилена до грудей.
Волосся лануго, що з'явилися на 4-му місяці вагітності, зараз поступово рідшає, і в той же час у багатьох плодів росте справжнє волосся
Огляд розвитку дитини
ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ | ЕТАПИ РОЗВИТКУ | РОЗМІР ТА ВАГА |
29-й тиждень | положення плоду (руки та ноги підтягнуті) | 38,7 см та 1240 г |
30-й тиждень | кістки продовжують твердіти; формуються коріння зубів | 40 см та 1350 г |
31-й тиждень | виростає волосся | 41,5-41,8 см і 1575 г |
32-й тиждень | формування внутрішньої будови ока; вушна раковина на своєму остаточному місці | 42,7 см та 1775 г |
Як справи у майбутньої мами
На восьмому місяці багато вагітних жінок схильні затримувати багато води. Протягом дня ноги та руки помітно набрякають. Ви відчуєте це, якщо цілий день перебуваєте на ногах на роботі. Чим частіше ви підніматимете ноги, тим легше вам буде пережити день з важкими ногами і затримкою води. Чи достатньо ви п'єте? Це сприяє виведенню води із тканин.
Омега-3 жирні кислоти дуже важливі для розвитку вашої дитини, тому зараз саме час вживати молюсків або морську рибу. Переконайтеся, що обидві страви добре просмажені. Крім того, корисними джерелами незамінних жирних кислот є волоські горіхи, лляна та ріпакова олія. Дізнайтеся більше про здорове та збалансоване харчування під час вагітності.
Задишка і все більше обмеження рухів також можуть зробити останні дні на роботі важкими для вас. Однак не пізніше, ніж зараз, необхідно поговорити з роботодавцем та відділом кадрів про декретну відпустку та пізніший вихід на роботу. Ви також повинні подати відповідну заяву на відпустку для догляду за дитиною.
Огляд симптомів вагітності
ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ | РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІ | СИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ |
29-й тиждень | матка виступає на 10 см вище за пупок | печія; задишка |
30-й тиждень | тяжкість у ногах; затримка води | часті позиви до сечовипускання, особливо вночі |
31-й тиждень | матка досягає грудної клітини | свербіння шкіри |
32-й тиждень | гормони вагітності впливають на травлення | підвищена стомлюваність; запори |
Профілактичний огляд на 8-му місяці вагітності
Саме на початку 8-го місяця вагітності настає час третього та останнього серйозного обстеження, що включає ультразвукове обстеження.
На додаток до звичайних перевірок сечі, значення гемоглобіну та документації артеріального тиску і ваги, ваше диво у животі знову буде виміряно на УЗД. Крім того, ваш гінеколог перевірить положення дитини, положення плаценти, живлення плаценти та кількість навколоплідних вод та кількість амніотичної рідини.
За наявності медичних показань може бути проведене спеціальне допплерівське ультразвукове дослідження. При цьому ретельніше досліджуються кровоносні судини матері та дитини. Таким чином, наприклад, недостатнє плацентарне харчування може бути виявлено на ранній стадії.
За потреби, ваш гінеколог порадить вам додаткове УЗД.
Положення дитини
Можливо, ви вже думаєте про те, яке положення матиме ваша дитина під час народження? На 8-му місяці багато дітей – але не всі (!) – фактично вже вирівняні у положенні голівкою донизу. Тим не менш, позиція залишається гнучкою. Зрештою, у животі ваш малюк ще має свободу дій для коротких і триваліших гімнастичних вправ.
Поздовжнє положення
Поздовжнє положення - це типове положення, яке приймає плід у черевній порожнині. У краніальній позиції (головному передлежанні) голівка вже звернена до тазу, а обличчя дитини звернене до вашої спини. Сідниці або ніжки дитини направлені у сторону вашого шлунку.
У кінцевому тазовому передлежанні, з іншого боку, голівка відчувається вгорі вашого живота - а дитячі сідниці чи ніжки дитини у вашому тазу. Лише близько 5 відсотків усіх дітей залишаються у сідничному передлежанні – більшість із них самостійно приймають правильне положення голівкою донизу.
Усі поздовжні позиції, переважно, є хорошими позиціями для спонтанних пологів. Запитайте про них у своєї акушерки - вона, напевно, радо поділиться з вами власним досвідом.
Поперечне положення
У поперечному положенні дитина зручно вмостилася поперек осі вашого тіла. Її голівка та сідниці орієнтовані вбік, що не є можливим становищем для природних пологів. Однак, на 8-му та 9-му місяці вагітності плід, зазвичай, знову змінює своє положення, якщо у нього ще достатньо місця для цього.
Якщо ваша дитина перебуває у поперечному положенні, попросіть акушерку порадити вам корисні гімнастичні вправи та інші заходи, щоб переконати дитину змінити положення.
Діагональне положення
Діагональне положення також називають нестійким положенням немовляти. По суті, це суміш поздовжнього та поперечного положення: плід лежить під гострим кутом до родового каналу, або сідницями, або головою донизу.
Це положення часто змінюється навіть незадовго до пологів, тому, зазвичай, ніщо не заважає природним пологам.
Продукція HiPP Mamasanft
Красива та доглянута вагітність!
Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна
Емоційна підготовка до пологів
Як тільки мова заходить про положення дитини, вагітні жінки також дедалі більше турбуються про майбутні пологи. У колі друзів та близьких, зазвичай, розповідають жахи про критичні ситуації.
На цьому етапі добре подумайте про те, що потрібно саме вам:
- Якомога більше різних матеріалів, а також критичних історій про пологи, щоб бути готовим до будь-якої ситуації якнайкраще?
- Або якнайменше подробиць, щоб не злякатися самому?
Потім послідовно уявляйте це ставлення друзям та близьким. Ваш гінеколог та акушерка нададуть інформацію про різні способи пологів, такі як природні пологи, використання медикаментів під час пологів або необхідність кесаревого розтину. Тому ви отримаєте суто фактичну інформацію з професійного боку або на оглядах, або, наприклад, на розмові з планування пологів у пологовому будинку або центрі допомоги.
Під час обговорення планування пологів ви можете висловити позитивний та негативний список дій та побажань, наприклад:
- Знеболюючі препарати та епідуральна анестезія за прямим запитом/без додаткових запитів
- Супроводжувальна акушерка або доула як супровід
- Інтервальна КТГ замість безперервної КТГ під час пологів (наскільки це виправдано з медичної точки зору)
- Конкретні родові позиції/вибір позиції під час пологів, наскільки це можливо
Якщо ви хочете поставити атмосферну музику на час перших переймів, зараз саме час її підібрати. І якщо ви ще не відвідували допологові заняття, зараз саме час розпочати.
Найкращі поради для восьмого місяця вагітності
Для багатьох вагітних жінок на восьмому місяці вагітності найкраща порада - розслабити втомлені ноги.
Але є й інші:
- Продовжуйте уникати алкоголю та нікотину!
- Якщо необхідно, використовуйте компресійні та підтримуючі панчохи.
- Щипковий масаж живота, ніг та рук з олією для тіла.
- Їжте продукти, багаті на омега-3, наприклад, морську рибу або молюсків.
- Їжте їжу, багату на клітковину.
- Пийте воду, бажано за потреби і не замало.
Важливі питання про 8 місяць вагітності
1.Коли починається восьмий місяць вагітності?
8-й місяць вагітності починається на 29-му тижні вагітності і, таким чином, починає третій триместр. Цікаво, як почуваються інші вагітні жінки в цей час? Поділіться своїм досвідом у нашому клубі HiPP Mein BabyClub.
2. У якому положенні моя дитина на 30-му тижні?
Між 29-м та 32-м тижнями вагітності багато дітей вже приймають положення плоду. Ноги та руки зігнуті, голова нахилена до грудей. Часто, але не завжди, голова дитини вже повертається у бік тазу.
Якщо під час скринінгу виявиться інше положення дитини, це ще нічого не означає. На 8 місяці вагітності ще достатньо місця для повороту дитини. Цей простір охоче використовується і стає помітним завдяки помітним рухам дитини.
3.Які обстеження потрібно пройти на 8-му місяці вагітності?
Останній великий скринінг проводиться між 29-м та 32-м тижнями. Це означає, що на додаток до перевірки ваги, артеріального тиску та сечі проводиться останнє регулярне ультразвукове дослідження. Особлива увага приділяється характеристикам плаценти, перевіряється кількість амніотичної рідини та зростання у розмірах. З 32 тижня вагітності також проводиться тест на гепатит В.
Якщо це необхідно за медичними показаннями, також може бути проведене доплерівське УЗД або КТГ. Ваш гінеколог або акушерка проконсультують вас щодо обстежень та їх важливості.
4.Який розмір та вага плода на восьмому місяці вагітності?
На початку 8-го місяця вагітності розмір плоду становить близько 39,7 см, а в кінці 32-го тижня вагітності - близько 42,7 см. Його вага збільшується з 1240 до 1775 грам. Таким чином, він поступово наближається до свого пізнішого розміру та ваги, який він матиме під час народження.
Будучи вагітною жінкою, ви також відчуєте цей сильний приріст: ваш живіт продовжуватиме рости, а вага під час вагітності неухильно збільшуватиметься.