Меню

Перші ознаки вагітності: 1-й та 2-й тиждень вагітності

Перші ознаки вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

  • Будете добре підготовлені до пологів
  • Отримуватимете важливу інформацію на різних етапах
  • Матимете можливість отримати подарунки, знижки та багато чого іншого! 

Реєструйтеся безкоштовно

Перший тиждень вагітності починається в перший день останньої менструації. Якщо Ви завагітніли під час цього циклу, саме тоді починається ваш перший місяць вагітності.

Що відбувається під час вагітності

які признаки вагітності

Вагітність триватиме приблизно 40 тижнів, і протягом цього часу Ваша дитина буде постійно рости та отримувати все необхідне, щоб жити самостійно після народження. Через 38-42 тижні відбуватиметься природний процес, який призведе до того, що Ваша дитина з'явиться на світ.

Однак вагітність розподіляється не просто на тижні та місяці - ми спостерігаємо за нею з точки зору триместру, кожен з яких триває три місяці. Це означає, що нормальна вагітність складається з трьох триместрів, причому останній закінчується пологами. Тижні 1-13 складають перший триместр, 14-27 тижні складають другий триместр, а третій триместр починається з 28 тижня і закінчується, коли народжується Ваша дитина.

Запліднення: від овуляції до імплантації

Коли відбувається запліднення після статевого акту? В 1-ий тиждень (тобто перший тиждень Вашого нового циклу) починається Ваш місячний період. Кожна фаза починається з Вашого періоду, який буде таким же тривалим та інтенсивним, як і кожен наступний місяць.

Всі ці процеси контролюються жіночими гормонами, які спрямовані на те, щоб дати людям можливість розмножуватися та забезпечити наше виживання як виду. Оскільки ці процеси дуже часто призводять до невдалого запліднення, жінки, які хочуть мати дитину, повинні намагатися забезпечити рівень спокою у своєму повсякденному житті та не нервувати.

На другому тижні яйцеклітини дозрівають у яєчниках, і слизова оболонка матки поступово відновлюється (слизова оболонка з останнього циклу вийшла з останньою менструацією). Слизову оболонку потрібно знову наростити, щоб яйцеклітина могла імплантуватися в неї після запліднення. Жінки дітородного віку проходять цей процес щомісяця, навіть якщо вони не хочуть завагітніти - тому, якщо Ви не хочете мати дитину, уважність та використання засобів контрацепції надзвичайно важливі.

Ви можете сприймати це як «зміну простирадла»: Ваше тіло робить усе можливе, щоб матка утримувала запліднену яйцеклітину протягом кількох місяців. Якщо Ви жінка, яка хоче завагітніти, Ви також можете зробити все можливе, щоб допомогти цьому процесу.

По мірі того, як менструація прогресує, біль зменшується, і Ваш кров'яний потік зменшується - Ви більше не бачите крові.

Наприкінці другого тижня, приблизно через 14 днів після початку менструації, багато жінок під час овуляції відчувають колючий біль в лівому чи правому боці або в центрі тіла. Якщо біль є з будь-якої сторони, це просто вказує, який яєчник випустив яйцеклітину. Біль, який може посилюватися, спричинений коротким подразненням черевної перетинки.

Підготовка до вагітності

Яйцеклітини, які щомісяця дозрівають для запліднення, готуються до цього протягом трьох місяців, перш ніж вони вийдуть із яєчника. Це дозрівання може статися лише за умови стабільного гормонального циклу та здорового організму - і для цього процесу потрібні жири, додатково до гормонів, вітамінів та мінералів. Таким чином, збалансована дієта, що містить достатньо корисних жирів, є надзвичайно важливою для того, щоб виробити яйцеклітину, яку можна запліднювати.

Іншим ключовим фактором є правильний спосіб життя, включаючи здоровий баланс між напругою та розслабленням. Це дозволить підтримувати рівень гормонів стабільним і найкращим способом підвищити Ваші шанси народити дитину, крім того, що Ви регулярно займаєтеся сексом приблизно під час овуляції.
 

Перші ознаки вагітності

живіт перші ознаки вагітності 1 2 тижні

Хоча відразу після запліднення немає медичних симптомів або ознак вагітності, у жінок часто виникає інстинкт, який говорить їм про інше. Ви можете помітити той стан душі, якого Ви ніколи раніше не відчували, коли Ви відчуваєте себе щасливою та задоволеною, ніби після виконання важливого завдання. Однак лише це не є гарантованою ознакою вагітності.

Можливі ознаки вагітності, як правило, поділяють на три категорії:

Якщо ви помітите ці ознаки, є ймовірність вагітності:

  • Втома
  • Біль у молочних залозах
  • Нудота
  • Металевий присмак у роті
  • Болі в животі

Якщо Ви помітили ці ознаки, швидше за все, Ви вагітні:

  • Чутливі соски і темні ареоли
  • Регулярні нудота і блювота
  • Постійно невисока температура

Якщо Ви помітили ці ознаки, з великою вирогідність Ви можете бути вагітною:

  • у Вас припинилися місячні
  • у Вас постійна нудота
  • ниють груди та чутливі соски
  • можна зробити аналіз: виявити гормон вагітності ХГЧ в сечі або крові
  • можна підтвердити за допомогою УЗД

Деякі симптоми, зазначені вище, точно не підтвердять Вам, що Ви вагітні, але вони можуть змусити  Вас запідозрити це. Тільки якщо ви відчуваєте кілька симптомів одночасно, Ваші підозри матимуть силу, і в цьому випадку тест на вагітність може бути гарною перевіркою.
Як тільки Ви переконаєтесь, що вагітні, строки вашого терміну можна розрахувати.

Формула проста: перший день останньої менструації мінус 3 місяці плюс 1 рік.

Це можна обчислити простіше і швидше за допомогою калькулятора вагітності HiPP.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Розмір Вашого малюка на 1 та 2 тижні

Протягом 1-го та 2-го тижня ембріон не можна побачити, оскільки його можна виявити лише тоді, коли він починає розвиватися у Вашій утробі. Лише на 3-му тижні при ультразвуковому скануванні може побачити дуже маленький ембріон.

Розвиток Вашої дитини

ознаки вагітності

"Ембріоном" називають ненароджену дитину, і цей термін використовується для опису заплідненої яйцеклітини з 4 тижня вагітності. Приблизно з 10 тижня, коли сформуються всі життєво важливі органи, ми перестаємо називати вашу дитину ембріоном і замість цього починаємо вживати слово плід.

За власним бажанням Ви можете використовувати різні ім’я для ненародженої дитини – «горішок» або щось таке миле - і це чудово! Ми вважаємо за краще уникати таких термінів, як "ембріон" чи "плід", наскільки це можливо, тому замість цього ми поговоримо про Вашу дитину /ще ненароджену дитину тощо.

На цьому етапі яйцеклітина, яка дозріла для запліднення чоловічою спермою, має розмір від 0,11 до 0,14 мм. Вона дуже маленька і це означає, що її неможливо виявити без використання сучасних технологій. Вона містить всю вашу генетичну інформацію, а тому є надзвичайно важливою частиною ембріона, що розвивається.
 

Найкращі поради

  • Зменшіть палити, приймати алкоголь та кофеїн, якщо Ви хочете мати дитину.
  • Слідкуйте за своїм циклом: визначте свої фертильні дні.
  • Почніть з підготовки до вагітності, і скористайтеся досвідом інших вагітних жінок.
  • Напишіть список своїх улюблених занять - речей, які змусять Вас почуватись добре і що Вам подобається робити. Вони допоможуть Вам під час вагітності та зменшать рівень стресу.

Запитання, які Ви можете задати своєму лікарю або акушерці

Навіть до овуляції і до того, коли Ви дізналися, що Ви вагітні, у жінок, які хочуть мати дитину, виникають багато запитаннь, наприклад, чи є овуляція під час вагітності або чи можна завагітніти після овуляції? Ваш лікар або акушерка можуть допомогти Вам і відповісти на усі питання.

Гінеколог може підтвердити, чи Ви вагітні чи ні, зареєструвати вагітність і провести майже всі необхідні обстеження, такі як вимірювання артеріального тиску, вимірювання ваги, тестування рівня сечі та крові, визначення положення та розміру Вашої дитини та перевірка здорового серцебиття. Також може зробити ультразвукове сканування.

Коли найкращий час для успішного запліднення?

Якщо Ви знайомі з тим, що відбувається у Вашому тілі, Ви цілком могли б помітити симптоми, що свідчать про овуляцію. Ви все одно захочете точно знати, коли саме час спробувати завагітніти. Тож, через скільки часу після статевого акту можна завагітніти?

Є кілька способів дізнатися з високою точністю, коли відбувається овуляція. Щомісяця Ваше тіло готує матку на випадок запліднення однієї з яйцеклітин, щоб її можна було імплантувати в стінку матки ‒ це контролюється складним каскадом гормонів.

До цього яйцеклітина дозріває в одному з яєчників і вивільняється між 14 та 17 днями після першого дня менструації - процес називається овуляцією.

Один із способів дізнатися, коли саме це відбувається - це виміряти температуру. Базальна температура жінки підвищується, коли вона овулює, і залишається вищою, ніж зазвичай, до закінчення овуляції, і ви можете виміряти цю температуру. Попри те, що точність цього методу не дуже висока, помітити певні зміни в організмі з його допомогою все ж можна.

Не менш надійним методом є підрахунок днів після першого дня менструації. Виконання цього, а також вимірювання Вашої базальної температури (яку можна відстежити як криву) допоможе вам точно знати, коли у Вас овуляція.

Чи важливо займатися сексом перед овуляцією, якщо хочеш завагітніти?

Так! Найкращий час для сексу - два дні до овуляції. Рівень рН у піхві та виділення з шийки матки ідеально підходять для того, щоб чоловічі сперматозоїди проходили в маткову трубу приблизно під час овуляції. Сперма може вижити і бути здатною до запліднення яйцеклітини приблизно протягом 48 годин після потрапляння в організм жінки.

Через який час після статевого акту можна завагітніти? Оскільки Ви зазвичай не знаєте точно, коли відбувається овуляція, вам слід «часто» займатися сексом під час фертильних днів, якщо ви хочете збільшити свої шанси завагітніти - чим частіше, тим краще. Цікавий факт: навіть якщо здорова, фертильна пара займається сексом під час фертильних днів жінки, ймовірність завагітніти становить лише 25%! Тож не варто сильно розчаровуватися, якщо це не спрацює вперше. Багато пар проводять місяці, намагаючись це зробити.
 

Інформація про автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.