Меню

13-й тиждень вагітності: Ваша дитина починає перетворюватися на унікальну людину

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Зараз Ваше тіло вже пристосувалося до постійних стрибків гормонів. Симптоми, які Ви відчували протягом перших трьох місяців, зникли, і, сподіваємось, тепер Ви можете насолоджуватися своєю вагітністю повною мірою. Зараз Вашій дитині 12 тижнів, отже, Ви перебуваєте на третьому місяці вагітності та останньому тижні першого триместру.

Розмір плода на 13-му тижні

Тепер Ваша дитина підросла до  6-7 см завбільшки, приблизно такого розміру, як плід ківі. Вона важить приблизно 20 грам - приблизно стільки ж, скільки важить велика полуниця.

Розвиток Вашої дитини

13-й тиждень є особливим у розвитку та росту Вашої дитини. Хоча вона швидко росте, її пропорції поступово формуються таким чином, що в неї розвиваються більш впізнаванні риси людини і вона вже починає нагадувати новонароджену дитину. Її маленьке обличчя продовжує розвивати свої риси на основі генетичної інформації від Вас та Вашого партнера, тому з зовнішнього вигляду буде видно, що вона візьме від вас обох.

Зараз її підшлункова залоза виробляє інсулін - гормон, який людському організму потрібен для розщеплення цукру.

До 13-го тижня кишечник Вашої дитини також знаходиться в правильному положенні і готовий до проходження через нього речовин. Оскільки дитина почала ковтати навколоплідну рідину, це означає, що у неї почнеться формування випорожнень.

У Вашій утробі ще є достатньо місця для того, щоб Ваша дитина займалася досить різноманітною гімнастикою, і вона також продовжить тренувати свій смоктальний рефлекс, тримаючи великий палець в роті. Вона буде все більше повертатися до черевної стінки, відчуваючи, що відбувається назовні, і реагуючи на подразники від Вас. Можливо, тому Ви інтуїтивно любите класти руки на живіт?

Що відбувається у майбутньої мами на 13-му тижні вагітності

Вам не потрібно контролювати та відмовляти собі в смачненькому - поки Ви збалансовано харчуєтесь, Ви можете трохи балувати себе тим, що Вам подобається!

Залишається достатньо часу, щоб подумати заздалегідь і спланувати, як все складеться: ще є  27-29 тижнів, перш ніж Ви зможете із задоволенням тримати дитину на руках. Якби Ваша вагітність була книгою, Ви б зараз прочитали близько третини її.

Загальні ознаки та симптоми

Різноманітні думки

Зараз у Вас у голові буде багато думок, і Ви не зможете перестати думати про вагітність. Вам захочеться почерпнути досвід жінок, які вже є мамами, і отримати знання про їх досвід. Ще щось, до чого слід відноситись стримано - це реакція усіх, хто знає про Вашу вагітність. Ця реакція може бути розумною та стриманою, або більш бурхливою. І всі їхні аргументи та думки можуть мати на Вас вплив.

Слухайте, що говорять Вам ваш розум і тіло, і регулярно відпочивайте, щоб побути наодинці зі своїми думками. Не забувайте спілкуватися з дитиною, поклавши руку на живіт - вона тепер може це відчути та відповісти.

Однак, на жаль, Ви не зможете відчути її рухи ще кілька тижнів. Жінки, які очікують першу дитину, зазвичай починають відчувати, як дитина рухається, приблизно з 18-го тижня.

Симптоми перших кількох тижнів стихають

Всі ці зовнішні впливи можуть втомити Вас, тому добре, що ви почуваєтесь вже набагато краще і симптоми перших кількох тижнів вагітності здебільшого зникли. Однак Ви можете все ще час від часу відчувати легке відчуття, що тягне в животі (адже Ваша матка постійно збільшується, а круглі зв’язки, що її підтримують, розтягуються), і Ваші груди також будуть відчувати незначний біль.

На щастя, існують прості способи полегшити обидва ці симптоми. Одне з найбільш корисних - це переконатися, що Ви спокійні та розслаблені: у цьому випадку можуть допомогти популярні заняття йогою або конкретні вправи для вагітних. Це гарна ідея з’ясувати зараз, що Вам допомагає та підтримує Ваш правильний баланс.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Найкращі поради

• Запишіть всю інформацію, яку Ви отримуєте від своїх друзів, сім’ї та когось іншого, та розподіліть її відповідно до актуальності для Вас;

• Дізнайтеся про спортивні групи або заняття для вагітних і реєструйтесь, відвідуйте їх;

• Як варіант, знайдіть курс йоги для вагітних;

• Переконайтесь, що Ви захищені від інфекцій та серйозних захворювань. Ваша імунна система не така сильна, як раніше, оскільки вона повинна дбати про все, що відбувається у Вашому тілі, а отже, і про здоровий розвиток Вашої дитини.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Детальна діагностика

Під час обстеження Ваш лікар буде спостерігати за розмірами різних частин Вашої дитини. Важливою частиною її розвитку, яку зараз можна виміряти, є скупчення рідини в області шиї у плода, яке називається «товщина комірцевого простору». Найближчими тижнями ця щілина повністю зникне. Кількість тканинної рідини вказує, чи є у Вашої дитини такі проблеми, як вада серця, чи є у неї синдром Дауна. Однак цей тест не є звичайним, тому проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо Ви хочете дізнатись більше.

Токсини у Вашому домі, найближчому оточенні та в світі

Фарбування волосся

Все більше і більше жінок стають обізнаними про проблему фарбування волосся під час вагітності та про токсичні хімічні речовини багатьох фарб. Хоча багато жінок вважають, що фарбувати та завивати волосся не шкідливо, жіноча клініка Штраубінга в Німеччині не рекомендує це робити через високу всмоктуючу здатність шкіри голови. Вам рекомендується уникати барвників та хімічної завивки в перші три місяці вагітності, оскільки шкіра голови дуже добре поглинає шкідливі токсичні речовини і, таким чином, може передавати їх через кров дитині. Натуральні фарби для волосся є хорошим компромісом (хоча, на жаль, таких у блондинки немає), або інший варіант - фарбувати пасма волосся не ближче 2 см до шкіри голови.

Побутові засоби

Якщо Ви не впевнені, чи безпечно використовувати засоби для чищення, які Ви маєте вдома, - краще про це запитати свого лікаря або акушерку, оскільки вони підкажуть, які інгредієнти побутових засобів для чищення можуть завдати шкоди ембріону або плоду. Якщо Ви все ще сумніваєтесь, перейдіть на натуральні органічні засоби для чищення (це допоможе Вашій дитині в довгостроковій перспективі) або зверніться до інституту, який спеціалізується на дослідженні впливу токсичних хімічних речовин на ембріони. Вони зможуть надати вам найточнішу інформацію про вплив зазначених інгредієнтів та про те, як їх уникнути.

Інші хімічні речовини

Те саме стосується продуктів, які ви використовуєте в саду і на городі -  краще перестрахуватися, ніж нашкодити: наприклад, найкраще уникати хімічних засобів для знищення бур’янів. Існує велика ймовірність того, що Ви зробите дитячу кімнату до появи дитини, і якщо так, то замість хімічних фарб для стін або лаку слід використовувати натуральні матеріали, такі як бджолиний віск або білий поліроль.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.