Меню

16-й тиждень вагітності: Ваша дитина зараз реагує на Ваші дотики

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 16-му тижні

Тепер Ваша дитина має розмір в довжину від 11 до 14 сантиметрів і важить від 80 до 110 грам. Як і на кожному етапі вагітності, розмір і вага дитини залежать від її генів, які були визначені на той момент, коли сперма Вашого партнера запліднила Вашу яйцеклітину.

На 16-му тижні плід приблизно такий по розміру, як гранат, тому Ви все ще можете легко тримати його в долоні. Тим не менш, Ваша дитина буде рости і розвиватися швидшими темпами протягом решти свого часу у Вашій утробі, поки не народиться.

Добре захищена від навколоплідних вод, Ваша дитина дуже активна і, використовуючи простір, може робити сальто. Її ніжки тепер довші за руки, і вони із задоволенням безперервно рухаються туди -сюди в амніотичній порожнині. Насправді вони майже завжди рухаються - навіть якщо Ви цього ще не відчуваєте, тому що навколоплідні води послаблюють вплив рухів. Протягом наступних кількох тижнів Ви почнете відчувати рухи та удари малюка набагато сильніше.

Розвиток Вашої дитини

Суглоби і м’язи Вашої дитини тепер повинні знаходитися в потрібному місці. Її нервова система вже почала відчувати подразники навколишнього середовища, наприклад, коли Ви кладете руку на живіт, малюк реагує, рухаючись до Вашої руки, оскільки це джерело тепла.

Ваша дитина також буде сильно смоктати великий палець, тренуючи свій життєве важливий рефлекс смоктання протягом певного часу після народження.  Їй це потрібно для отримання грудного молока і поживних речовин з нього.

Гикавка – це також навчання та пристосування для життя поза утробою матері. Щоб скоординувати свою дихальну систему, Ваша дитина вже практикує своє дихання під час вагітності, ковтаючи навколоплідні води, які вона потім виводить зі свого тіла за допомогою діафрагми. Це важливий рефлекс, який допоможе їй у майбутньому захистити свої легені від речовин, яких там не повинно бути, таких як вода, молоко або пил.

Це явище добре видно на УЗД - побачити маленьке тіло з великим пальцем у роті, яке гикає - це завжди емоційний момент для майбутніх батьків. Пізніше Ви зможете відчути і побачити гикавку малюка - увесь живіт буде смикатися через рівні проміжки часу.

Ультразвукове дослідження

У більшості випадків під час здорової вагітності достатньо двох - трьох обстежень. Якщо Ваш лікар вирішить провести УЗД, він спочатку обговорить це з Вами.

3D-УЗД також використовується для детальної діагностики, і на цьому етапі Ви, можливо, вже проходили його. Це дозволяє на ранній стадії виявити або виключити відхилення від очікуваного розвитку (попередити патологічний розвиток) та потенційні вади розвитку.

У більшості випадків це виключно запобіжний захід, і немає причин хвилюватися. Основна рекомендація - проводити якомога менше ультразвукових обстежень, щоб Ваша дитина не піддавалася впливу ультразвукового випромінювання багато разів.

Що відбувається у майбутньої мами на 16-му тижні вагітності

Ваги підкажуть, якщо Ваша вага трохи збільшилася цього місяця. Цього слід очікувати кожного місяця під час Вашої вагітності – насправді, це важливо.

Однак Ви все одно зможете нормально пересуватися протягом цього періоду (наприклад, на 16-му тижні). Ви навіть можете піти у відпустку, хоча краще спочатку проконсультуватися з гінекологом.

Залежно від Вашого особистого благополуччя та фізичної форми, Ви все ще можете насолоджуватися тим, що хочете робити на 16-му тижні, будь то поїздка за кордон (включаючи польоти), піші прогулянки, заняття спортом чи плавання. Тим не менш, екстремальних видів спорту, ймовірно, краще уникати у Вашому стані, особливо якщо Ви не займалися ними регулярно до вагітності.

Коли Ви подорожуєте на автомобілі, переконайтеся, що Ваш ремінь безпеки проходить між грудьми і під животом, спираючись на лобкову кістку. Це найкращий спосіб захистити вашу чутливу тканину і вашу дитину, і існують спеціальні пристрої для утримання ременя безпеки в правильному положенні. Також рекомендуються компресійні колготки.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Загальні ознаки та симптоми

Час від часу на 16-му тижні Ви будете відчувати легкі тягнучі відчуття в животі. Це ознака того, що Ваша матка зростає. Якщо Ви нахилитесь  трохи вперед, Ви зможете відчути, де знаходиться верхня частина матки, оскільки на даному етапі вона буде приблизно на ширині двох пальців над лобковою кісткою.

Біль у спині

Ви також можете відчувати біль у попереку. Це пояснюється тим, що круглі зв’язки, що підтримують Вашу утробу, піддаються значному тиску зараз, коли Ваша утроба стає більшою, щоб вмістити дитину. Через деякий час цей біль у спині послабиться, оскільки зв’язки розтягнулися і адаптувалися до збільшеного розміру утроби.

Свербить живіт, груди і стегна

Найбільш напружені частини тіла, такі як живіт, груди та стегна, тепер можуть відчувати свербіж, коли шкіра, що покриває ці ділянки, розтягується. Зняти свербіж можна, наприклад, застосуванням якісного масла або молочка для тіла.

Болять груди

Коли Ваші груди болять і ниють, з Ваших сосків може виділятися кілька крапель молозива (перша форма грудного молока). Це хороший знак, оскільки він показує, що Ваші груди готуються до грудного вигодовування. Молозиво також допомагає зменшити свербіж, згаданий вище, оскільки містить молочний білок, який пом’якшує шкіру.

Ваш животик зростає

Тепер буде помітно, що Ваш живіт починає рости. Ваші штани та спідниці ставатимуть все тугішими та тугішими, хоча існують вставки, якими можна розширити пояс будь-якої пари брюк. Однак це триватиме недовго, тому пора почати поповнювати свій гардероб одягом для вагітних. Не йде мова лише про  брюки та спідниці - Вам також знадобляться вільні топи, оскільки Ваші груди теж будуть рости.

Зміни стану Вашої шкіри та волосся

Ви можете помітити, що на шкірі обличчя можуть з’явитися пігментні (темні) плями. Це викликано зміною рівня гормонів і нормалізується після пологів.

Ваше волосся також може трохи потемніти.

Поради акушерки

"Переконайтеся, що Ви захищені від сонця, оскільки пігментні плями можуть стати ще темнішими, якщо Ви цього не будете робити." Дороті Куц, акушерка

Найкращі поради

  • Придбайте зручний одяг для вагітних
  • Під час подорожі на автомобілі переконайтеся, що Ваш ремінь безпеки проходить між грудьми і не давить на живіт
  • Регулярне вживання риби допоможе Вам отримати необхідний йод
  • Це ідеальний час для спокійного відпочинку
  • Втирайте олію для тіла в частини тіла, які потребують масажу

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Подорожі та відпочинок за кордоном

Якщо Ви хочете поїхати у відпустку до народження дитини, краще сказати своєму лікарю, куди Ви збираєтесь їхати, і що збираєтесь робити, щоб він порадив Вам, що добре, а що ні. Якщо Ви плануєте переліт, майте на увазі, що деякі авіакомпанії потребують довідки від лікаря, перш ніж пустити вас на борт. Ви можете отримати їх у свого гінеколога.

Захист від інфекцій, якщо у Вас є коти

Якщо у вас є коти, дізнайтесь, які кроки Ви  можете вжити, щоб мінімізувати ризики (можливо, Ви вже думали про це). Коти можуть передавати токсоплазмоз - інфекцію, яка може бути небезпечною для Вас та Вашої дитини.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.