Меню

20-й тиждень вагітності: Ви на півдорозі!

20 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 20-му тижні

Ваша дитина вже має довжину до 25 сантиметрів і важить приблизно 300 грамів. Така вага дозволяє їй рухатися і обертатися скільки завгодно.

Це важливо для неї, оскільки вона має вивчити весь спектр рухів, розвинути почуття рівноваги та вміти визначати центр ваги свого тіла.

Розвиток Вашої дитини

Ваша дитина зараз практикує свій моторний рефлекс, який викликає хвилі навколоплідних вод, коли вона обертається і робить сальто. Обсяг навколоплідних вод зростає з ростом дитини протягом усієї вагітності, захищаючи її від будь-якого тиску, який може чинитись на Ваш живіт.

Вона використовує руки, щоб вправлятись у пересуванні та повзанні, що буде важливо, коли вона з'явиться на світ, оскільки саме так малюки зможуть діставатися до грудей матері, стимулювати вироблення грудного молока та їсти. Незважаючи на те, що дитину зазвичай дають прямо матері, щоб вона могла тримати на руках свого новонародженого, цей рефлекс все ще є важливою частиною їх розвитку. Немовлята, які повзуть до грудей матері – це ключовий людський інстинкт з самого початку нашої еволюції як виду, і він залишається важливим у нашому цивілізованому світі, оскільки допомагає немовлям практикувати та розширювати свій діапазон рухів у перші кілька тижнів та місяців поза утробою матері .

20-й тиждень - це також період,  коли брови Вашої дитини починають розвиватися, і це залишиться  на все життя. Вона може рухати повіками, хоча протягом наступних кількох тижнів вони все ще будуть закриті.

Ще одне досягнення цього тижня - пам’ять Вашої дитини. Відтепер певні звуки чи музика, які вона чує в утробі матері, будуть розпізнаватись після народження. Тож Ви можете почати співати або грати колискову пісню своїй дитині вечорами, і вона впізнає це після народження, і, можливо, краще буде засинати, почувши це та заспокоївшись.

Якщо Ви проходите ультразвукове дослідження в період з 19 по 21 тиждень, Ваш лікар уважно розгляне кінцівки Вашої дитини та її внутрішні органи. Її маленьке серце буде чітко розрізнятися, битися, а її мозок зараз розвинувся вже настільки, що його найважливіші області можна чітко побачити. Ваш лікар також перевірить, чи анатомічно правильні її нирки та чи пропускає кишечник речовини.

Що відбувається у майбутньої мами на 20-му тижні вагітності

Якщо Ви вже мама, ви майже напевно вже відчули спритні рухи Вашої дитини у вигляді  поколювання. Жінки у другій або третій вагітності більш чутливі до цього, ніж жінки, які ніколи раніше цього не відчували.

Майбутні мами, які стануть ними вперше, обов’язково почнуть цікавитися, коли вони вперше відчують, як їх дитина рухається? Насправді це вже відбулося, але Ви цього не помітили, тому що воно рухи були дуже слабким, і Ви не могли їх ідентифікувати.

Ви почнете відчувати, як Ваша дитина вперше рухається, в момент між 20 і 24 тижнем, якщо це Ваша перша вагітність. На 20-му тижні малюки починають більше рухатися, тому є всі шанси це відчути, оскільки їх рухи спричиняють брижі в навколоплідних водах. Перше, що ви відчуваєте, може бути «бульбашковим» результатом руху навколоплідних вод.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Незалежно від того, чи відчувається це, як мильна бульбашка лопається на Вашому животі, або як метелик махає крилами, ці ніжні «удари» у Вашій утробі - один з найцікавіших моментів Вашої вагітності і він залишаться з Вами назавжди.

Якщо плацента розташована ближче до передньої частини матки або черевна стінка товста, рухи Вашої дитини будуть «приглушеними», і Ви відчуєте їх лише трохи пізніше. Ви поки що не зможете побачити їх рух або відчути, як вони рухають руками на животі.

Загальні ознаки та симптоми

Існують різні симптоми та запобіжні заходи, які Ваше тіло вживає внаслідок гормональних змін, які Ви зазнали за останні кілька тижнів.

Збільшення виділень

Час від часу ви помітите посилення виділень з піхви. Це спосіб очищення піхви Вашим організмом - особливо важливо під час вагітності підтримувати родові шляхи чистими та без бактерій. Організм робить це так - виробляє більше рідини, яка виходить та “підбирає” будь-які патогени з Вашої піхви, і у такий спосіб виводить їх із організму.

Тим чином Ваша дитина захищена слизовою пробкою, яка надійно залягає біля входу у шийку матки і наполегливо працює над її захистом від патогенів. Ще існує ймовірність того, що у Вашій піхві може виникнути бактеріальний дисбаланс і розвинутися небажані симптоми або хвороби: зокрема, вагітність збільшує ризик грибкової інфекції, відомої як вагінальний мікоз. Тому будьте дуже обережними під час користування громадськими туалетами та під час купання.

Ваші виділення завжди повинні бути молочно -білими або білими і мати нейтральний запах. Якщо колір або запах змінюються або відчувається свербіж, якомога швидше відвідайте лікаря або акушерку.

Біль у спині, тягнучі відчуття в животі та подразнення шкіри

Ці симптоми викликані збільшенням навантаження на м’язи, сухожилля та шкіру, хоча Ви можете не відчувати їх дуже довго, і вони можуть відрізнятися за ступенем тяжкості.

Дієві способи мінімізувати ці симптоми - це регулярно виконувати фізичні вправи, правильно піднімати та носити предмети (коли це необхідно), приймати правильну поставу та робити необхідні перерви протягом дня.

Ви можете зробити приємно свій шкірі і щодня зміцнювати її косметичніими засобами, які м’яко вбираються, наприклад, маслом для тіла HiPP. Наносьте масло для тіла відразу після душу або ванни, поки Ваша шкіра ще волога.

Найкращі поради

  • Балуйте себе регулярними масажами, які зроблять вашу сполучну тканину більш еластичною.
  • Співайте або грайте колискові своїй дитині - вона впізнає їх після народження.
  • Вправи важливі, тож чому б не записатися на заняття з плавання/ йоги/ в тренажерний зал під час вагітності?
  • Якщо Вас переповнюють емоції, які Ви відчуваєте, почніть писати щоденник - це також стане чудовим способом згадати свою вагітність.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Якими видами спорту я можу займатись?

Важливо чітко розуміти, які види спорту та тренування підходять для Вас та Вашої дитини, і це частково буде залежати від того, що Ви робили до вагітності. Якщо Ви ніколи раніше не займалися спортом, то під час вагітності Вам слід знайти заняття, що зміцнює м’язи, наприклад, йога, на відміну від чогось, що тренує витривалість.

Поради акушерки

«Плавання - це хороша пропозиція, і багатьом жінкам подобається відчуття легкості, яке відчуваєш у басейні. Поки Ваша вагітність протікає нормально, Вам не доведеться турбуватися про громадські басейни - Ваше тіло зараз розробило кілька способів захистити Вас і Вашу дитину від бактерій. "Дороті Куц, акушерка

Профілактика діабету

Якщо цукровий діабет (особливо цукровий діабет 1 типу) є в когось у Вашій родині, поговоріть про це з лікарем.

Існують чіткі ознаки та симптоми діабету, тому майбутнім мамам регулярно роблять аналіз сечі. Якщо результат вказує на можливий діабет, Ваш лікар проведе ще одне обстеження, щоб підтвердити або спростувати підозри.

Якщо діагноз виявили під час вагітності, він легко піддається лікуванню і швидко пройде. Тільки якщо його вчасно не діагностувати, існує ризик ускладнень для Вашої дитини, а в кінцевому підсумку і для Вас.

Що робити, якщо під час вагітності виникають симптоми захворювань?

Якщо Ви відчуваєте симптоми або маєте інфекцію, і Ви хочете або потребуєте прийому ліків, зверніться до лікаря або фармацевта за правильними ліками. Деякі ліки взагалі заборонені для вагітних, інші - дозволені, але тільки на певних етапах вагітності.

Не соромтесь запитати і про натуральні засоби на рослинній основі, оскільки вони можуть мати цілий ряд сприятливих впливів на організм людини. Завжди запитуйте свого лікаря або фармацевта про вплив натуральних речовин на Вашу дитину.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.