Меню

22-й тиждень вагітності: Ваша дитина вдвічі менше, ніж буде при народженні

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 22-му тижні

Зараз розмір Вашої дитини становить приблизно 28 см, що вдвічі менше, ніж вона буде, коли народиться. Вона важить майже півкілограма (430-475 грам), але ця вага все ще не є головною причиною Вашого власного збільшення ваги. До моменту свого народження вона набере набагато більшу вагу, що стане вкрай важливим для її виживання поза утробою матері.

Розвиток Вашої дитини

До 22-го тижня Ваша дитина вже схожа на те, як вона буде виглядати при народженні, хоча і значно менша і худіша. Розвиток її шкірних шарів більш-менш завершений, хоча відсутність або мала кількість підшкірного жиру візуально відрізняється від шкіри новонародженої дитини - зараз шкіра малюка дуже зморшкувата. Цей жир з’явиться протягом наступних кількох тижнів, коли Ваша дитина набере більше ваги, а зморшки зникнуть.

Волосся на тілі дитини також підросло, а вії та брови такі, якими вони будуть при народженні. Окрім того, її волосся зараз є м’яким, білим та пухнастим, тому що пігментація, яка надає волоссю та шкірі колір, ще зараз не проявилася.

У її щелепі, трохи нижче ясен, починають розвиватися перші молочні зуби. Вони з'являться, коли новонародженому буде від 6 до 9 місяців.

Кінцівки Вашої дитини (ручки та ніжки) знаходяться у правильній пропорції до решти тіла, і з 22 тижня їх збільшення ваги почне випереджати їх зростання в довжину.

Кількість жирової тканини в її організмі дуже швидко збільшується, що відіграє ключову роль, дозволяючи їй регулювати температуру тіла після народження. Це складний процес, але по суті, це процес перетворення жиру в енергію, яка виробляє тепло.

Ваша дитина також отримує важливі антитіла з Вашої крові для зміцнення імунної системи, що допоможе їй боротися з інфекціями, залишатися здоровою і процвітати після народження. Це означає, що незначні інфекції, такі як застуда, насправді можуть бути корисними під час вагітності, оскільки вироблені антитіла також зміцнюють імунну систему малюка.

Що відбувається у майбутньої мами на 22-му тижні вагітності

На сьогоднішній день Ви майже напевно відчуваєте, як Ваша дитина рухається - наприклад, коли вона гикає, Ви відчуєте це як своєрідне ритмічне посмикування. Інші люди також зможуть відчути її рухи, поклавши руку на Ваш живіт, що може бути особливо захоплюючим для майбутнього тата, оскільки він вперше може «відчути» свою дитину. Іноді Ви тільки ледь відчуваєте свою дитину, а іноді можете взагалі не відчувати її, але не турбуйтеся.  Ви повинні користуватися можливістю, коли малюк не рухається: він дуже сильно виросте найближчим часом і у Вас  вже будуть трохи інші відчуття та побажання.

Ви напевно помітили, що набрали вагу. Цього слід очікувати, і Ви ще більше її наберете у найближчі місяці. Зайві кілограми зараз накопичуються в зоні живота, стегон, грудей і низу, де зазвичай накопичуються жирові запаси у вагітних жінок.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Ваш лікар буде регулярно контролювати Ваше збільшення ваги, оскільки це є ключовою ознакою того, що вагітність протікає добре і дитина розвивається як слід. Не турбуйтеся про зайві кілограми - просто насолоджуйтесь вагітністю.

Загальні ознаки та симптоми

Зараз Ваше тіло наполегливо працює над тим, щоб підготуватися до періоду після пологів, коли Ви будете годувати дитину. Найяскравішою ознакою цього є Ваші груди, які більші, ніж вони були кілька тижнів тому, і відчувають себе інакше. Цілком ймовірно, що вони відчують незначну біль, а шкіра розтягується. Ви вже користувалися  маслом для тіла HiPP Mamasanft? Він спеціально розроблений для потреб шкіри під час та після вагітності.

Ваші груди готуються годувати дитину

Ваші груди зараз змінюються  для годування грудьми. На ваших ареолах (ділянках навколо сосків) утворюються невеликі виступи, які називаються залозами Монтгомері, щоб очистити і змастити Ваші соски під час годування груддю. Грудне вигодовування - це важке завдання, і залози Монтгомері виробляють жирну рідку речовину, яка заспокоює навколишню тканину соска, робить її еластичною і допомагають запобігти появі ран. Якщо Ви помітили, що ця речовина виділяється, Ви можете просто розподілити її по ареолі та сосках… часто Ви навіть не знаєте, для чого це відбувається - мати-природа робить це за Вас!

Хворобливість і видимі сині вени на грудях

Підвищений приплив крові до тканини молочної залози може призвести до того, що сині вени стануть помітними під шкірою або навіть чітко будуть виділятися. Однак хвилюватися немає про що - це нагадування про те, що потрібно стежити за грудьми. Якщо Ви відчуваєте хворобливі відчуття, м’який масаж грудей круговими рухами допоможе (найкраще підходить олія лаванди, оскільки вона заспокоює біль і робить Вашу напружену шкіру більш еластичною). Ваші бюстгальтери повинні забезпечувати хорошу підтримку, а лямки не повинні впиватися в шкіру. Якщо Вам зручно, Ви можете почати носити бюстгальтер для годування та/або охолоджуючі вставки, спеціально розроблені для зменшення болю у жіночих грудях, і можете продовжувати носити їх, коли будете годувати грудьми.

Поради акушерки

«Існують різні домашні засоби, наприклад креми або олії, які містять ефірні масла, які можуть допомогти під час годування груддю. Переконайтеся, що ви розподіляєте ці засоби тільки на самі груди, а не на соски. ”Дороті Куц, акушерка

Найкращі поради

• Втирайте в шкіру засоби по догляду за шкірою, щоб вона залишалася гладкою та еластичною.

• Почніть шукати педіатрів у Вашому населеному пункті.

• Носіть зручні дихаючі бюстгальтери (можливо, Вам зараз захочеться носити бюстгальтер для годувальниць).

• Обов’язково носіть зручний одяг, який дає Вашому животику достатньо свободи.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Вибір правильних підгузників

Після пологів Ви будете купувати підгузники для своєї дитини протягом наступних двох років. Для батьків доступні всілякі різні підгузники та системи для заміни підгузників, і ви можете вибирати між тканинними підгузками, одноразовими підгузками або їх комбінацією. Якщо Ви обираєте одноразові підгузники, переконайтесь, що вони м’які та ніжні до шкіри дитини. Ваша медсестра може запропонувати корисні поради щодо заміни пелюшок та підгузників.

Порада: Якщо Ви збираєтеся зараз купувати підгузки, достатньо однієї або двох упаковок. Ви не знаєте, наскільки великою і важкою буде Ваша дитина, і можливо швидше настане час для наступного розміру, ніж Ви думаєте!

Якщо Ви цього ще не зробили, почніть думати, де Ви хочете народити

Зазвичай у вас буде можливість вибрати місце, де Ви хочете народжувати. Поговоріть зі своєю акушеркою або лікарем про плюси і мінуси пологових будинків. Також непогано поговорити з іншими мамами про те, що вони робили, та про свій досвід народження дитини.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.