Меню

23-й тиждень вагітності: Чому розмір і вага Вашої дитини є лише орієнтовними

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 23-му тижні

Ваша дитина вже має довжину від 28 до 30 см від голови до п’ят.

Важко виміряти повну довжину плоду через його положення та активність. Замість цього можна використати довжину стегнової кістки, також відому як кістка стегна і найдовша кістка скелета людини. Щоб визначити розмір Вашої дитини, ваш лікар скористається формулою, яка включає в себе множення довжини стегнової кістки на 7. Це вимірювання разом з обхватом голови, біпарієтальним розміром та обхватом живота дає оцінку загального розміру дитини.

Вашу дитину ще не можна виміряти рулеткою або лінійкою, тому ці значення є приблизними і можуть бути нижче середнього. Помилки вимірювань можуть виникати, особливо якщо дитина дуже активна. І, звісно, кожна дитина унікальна, завдяки генетичному матеріалу батьків та родини.

Її вагу (близько 450 грамів на 23-му тижні) також слід розглядати як приблизну величину. Вона ще буде рости і набирати вагу в подальшому - її організм насправді не може робити це одночасно - і тому може здатися, що в її розвитку є короткі «паузи». Але не хвилюйтесь, якщо, дитина, Вам здається, не збільшується і не набирає вагу одночасно – вона або росте, або набирає вагу.

Розвиток Вашої дитини

Протягом 23-го тижня Ваша дитина розвиває важливий орган , в якому виробляються гормони та регулюється метаболізм цукру: підшлункову залозу. Розташована позаду шлунку, її найкраще вважати залозою -насправді це найбільша залоза в організмі людини завдовжки 15-20 см. Вона містить так звані острівці Лангерганса, які виробляють найважливіший гормон інсулін, необхідний для розщеплення цукру та регулювання рівня цукру в крові.

У Вашій утробі ще є достатньо місця для пересування дитини, і вона буде використовувати це в повній мірі, щоб тренувати м’язи, сухожилля та суглоби та відточувати почуття. Якщо турбулентність у Вашому животі така, що Вам здається, що Ви очікуєте близнюків, то, ймовірно, це тому, що Ваша дитина швидко рухається від однієї частини матки до іншої. Протягом наступних кількох тижнів це зменшиться, оскільки у неї буде все менше місця для цих «пересувань».

Усередині утроби в амніотичній порожнині зараз постійно міститься півлітра навколоплідних вод. Ця рідина регулярно оновлюється через плаценту, і кількість рідини збільшуватиметься з прогресуванням вагітності. Щодня дитина випиває близько 400 мл цих вод, що допомагає тренувати її травну систему.

Відтепер кожен тиждень підвищуватимуть шанси Вашої дитини на виживання у разі передчасних пологів. Сучасна медицина та інноваційні технології забезпечують недоношених дітей усім необхідним та повторюють навколишнє середовище утроби.

Тим не менш, передчасні пологи - це надзвичайно важкий процес, який проходять мати і дитина. Зустрічі з Вашим гінекологом допоможуть зменшити цей ризик.

Що відбувається у майбутньої мами на 23-му тижні вагітності

Кожен раз, коли Ви перевіряєте вагу, підтверджуватиме, що ви збільшуєтесь, і Ви набираєте десь від 250 до 300 грамів протягом  23-го тижня. Це може бути більше - і це абсолютно нормально.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Ви можете помітити, що швидко втомлюєтесь і не маєте сил. Це пояснюється тим, що Ваше тіло надзвичайно наполегливо справляється із завданням підтримувати здоровий розвиток дитини. З 23-го тижня, як правило, слід уникати напружених занять, довгих прогулянок чи походів. Можливо, Ви все ще відчуваєте себе у формі і, якщо так, немає причин припиняти фізичну діяльність - хоча краще трохи зменшити навантаження, поки Ви її виконуєте.

Загальні ознаки та симптоми

Підвищена потреба у ходінні до туалету

Ви не зможете їхати далеко чи дуже довго без відвідування туалету, оскільки Вам доведеться частіше ходити в туалет. Це викликано тим, що утроба тисне на сечовий міхур. Однак це не привід пити менше - переконайтеся, що Ви продовжуєте споживати рідину, оскільки Ваше тіло дійсно потребує цього під час вагітності.

Відчуття втоми і слабкості

Якщо Ви часто відчуваєте втому і слабкість, навіть якщо Ви не надто сильно навантажувалися, можливо, у Вашому тілі не вистачає заліза. Близько 20% вагітних жінок відчувають це на 23-му тижні.

Якщо Ви відчуваєте слабкість, Ваша шкіра блідне, і навіть гарний відпочинок не залишає Вас бадьорою, Вам слід приймати спеціальну добавку для підвищення рівня заліза та забезпечення того, щоб Ваша дитина продовжувала отримувати необхідний кисень.

Дізнайтеся більше про залізо та про те, які продукти містять його у великій кількості.

Ваш артеріальний тиск також може бути причиною того, що Вам важко рухатися і відчувається слабкість. Багато вагітних жінок страждають від низького кров'яного тиску протягом середніх тижнів вагітності, зокрема, оскільки їх кровоносна система намагається впоратися з посиленим кровообігом і постачати кров і поживні речовини до плаценти. Ваш лікар або акушерка регулярно вимірюватимуть Ваш артеріальний тиск і підкажуть, як його підвищити, якщо він занадто низький.

Найкращі поради

• Візьміть бандаж для вагітних, якщо зможете, оскільки це підтримає Ваш живіт.

• Дізнайтеся більше про підгузники та техніку зміни підгузників.

• Розмальовки для дорослих або мандали - це хороший спосіб розслабитися і відволіктися від справ.

• Запитайте свою акушерку про обладнання для грудного вигодовування та книги, які Ви можете прочитати про грудне вигодовування.

• Коли Ви відчуваєте тягу до солодощів, намагайтеся замість цього їсти фрукти та овочі.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Грудне вигодовування найкраще підходить для дитини

Зараз саме час запитати у своєї акушерки про те, як працює грудне вигодовування. По суті, це питання попиту та пропозиції: дитина встановить схему грудного вигодовування, а Ваше тіло адаптується до неї. Протягом перших кількох днів і тижнів після пологів дуже важливо, щоб Ви і дитина були у зв'язку, щоб встановити хороший режим годування груддю.

Розуміння того, як працює грудне вигодовування (і навчання у інших мам) допоможе Вам впоратися з усіма проблемами чи кризами, які можуть виникнути на ранніх стадіях.

Акушерка може сказати вам, яке обладнання для грудного вигодовування Вам потрібно купити, і яке обладнання Ви можете позичити, якщо це необхідно.

Низький рівень заліза або низький кров'яний тиск

Якщо Ви постійно відчуваєте втому і слабкість, і це впливає на Ваше повсякденне життя, зверніться до лікаря для перевірки рівню заліза та артеріального тиску. Зрештою, якщо Вам погано, то і дитина теж не почуватиметься добре.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.