Меню

26-й тиждень вагітності: Ваша дитина практикує дихання

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 26-му тижні

Ваша дитина має довжину 35-36 см від верхівки черепа до п’ят, і важить від 750 до 900 грамів, але скоро вже буде важити 1 кілограм.

У неї все ще достатньо місця, щоб розвернутися і потягнутися, але з кожним тижнем це стає важчим і виснажливішим для Вас.

Розвиток Вашої дитини

На 26-му тижні ніздрі дитини розкриваються: тепер вони можуть зробити свої перші «вдихи», і будуть наполегливо працювати над цією майстерністю до народження. На цьому етапі малюки вдихають навколоплідні води, всмоктуючи їх через ніздрі, і, вийшовши за межі утроби, вони будуть робити те саме з повітрям навколо них.

Цього тижня також розвивається зір дитини. Її очі тепер мають зв'язок з областями мозку, які відповідають за обробку зорових подразників, тому малюк може розрізняти світло, темряву та різні форми.

Якщо на Ваш живіт буде попадати велика кількість світла, наприклад під час прямих сонячних променів влітку, дитина або скрутиться від страху, або прокинеться, або відреагує по-своєму, спілкуючись з Вами.

Різниця між часом, коли дитина не спить, і коли вона відпочиває, стане все більш очевидною: коли вона не спить і активна, Ви відчуєте, як вона рухається, а коли вона спить, ваш живіт буде рівним та спокійним, і у вас буде кілька годин відпочити від цих рухів. Ви помітите ці тривалі періоди відпочинку дитини, навіть якщо Ви чекаєте близнюків, оскільки близнюки, як правило, роблять те саме в утробі матері і копіюють поведінку один одного.

Що відбувається у майбутньої мами 26-му тижні

Округлість при вагітності може відрізнятися за розміром. Якщо це друга вагітність, ви помітите, що животик росте швидше, ніж у першу вагітність - це тому, що тканина вже розтягнута. Інші фактори, що впливають на розмір живота, включають положення дитини та кількість навколоплідних вод, але в кінцевому підсумку це стосується лише різних типів статури: наприклад, деякі жінки мають природну більш гнучку тканину, ніж інші, тому їх животик буде рости швидше .

Якого б розміру не був животик, він зростатиме так швидко приблизно з 26-го тижня, це може давити на поперек. Біль у спині, яку викликає це явище, можна уникнути, якщо максимально зайняти правильну позу і виконувати певні вправи.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Поради акушерки

«Пояс для підтримки живота може допомогти. Він підтримує і утримує живіт». Дороті Куц, акушерка

Загальні ознаки та симптоми

Шлунково-кишкові проблеми

Тиск, який матка чинить на навколишні органи, робить все більш ймовірним, що у вас будуть проблеми з шлунково -кишковим трактом. Почуття ситості після їжі може супроводжуватися печією та нудотою, оскільки шлунок зараз менший і не може обробляти таку кількість їжі, як раніше.

Імунна система у вагітних також менш ефективна, оскільки їх організм стикається з додатковими проблемами вагітності. Тому переконайтеся, що Ви їсте якомога більше свіжих продуктів (пам’ятайте, які продукти «заборонені») і готуйте їжу гігієнічно, щоб уникнути інфекцій.

Розтяжки

Зрештою, неможливо повністю уникнути розтяжок - сполучна тканина розтягується під час вагітності, як ніколи раніше і ніколи більше у житті. Ваші гени, розмір ваги і величина тиску на шкіру впливатимуть на те, наскільки Ви отримаєте розтяжки та розриви у шкірній тканині.

Єдине, що ви можете робити, це регулярні масажі з маслом або олією для догляду за шкірою, які підвищать еластичність шкіри.

Це буде ефективно,  якщо Ви будете робити це щодня - встановлення режиму покращить самопочуття та мінімізує свербіння шкіри та появу розтяжок.

Головні поради

• Запишіться на прийом до свого стоматолога, тому що хороша гігієна ротової порожнини особливо важлива під час вагітності.

• Продовжуйте оновлювати свій список речей, які потрібно купити - у Вас обов’язково буде багато ідей щодо того, що може знадобитися Вам або дитині.

• Якщо Ви можете, зараз саме час відремонтувати та облаштувати кімнату дитини.

• Шукайте відповідний одяг для годування грудьми, наприклад, топи, які легко регулюються, коли Вам потрібно годувати дитину грудьми. Спитайте у своїх друзів або пошукайте вживаний одяг - зрештою, цей одяг не знадобиться надовго.

• Витратьте час на зустріч зі своїми друзями до пологів - вони можуть дати вам корисну пораду протягом перших кількох днів і тижнів з дитиною (і якщо у Вас вже є діти, вони, можливо, будуть готові виступати в ролі нянь, а Ви – будете народжувати!).

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Цілком нормально, що під час вагітності виникають різноманітні питання, турботи та страхи - адже Ви перебуваєте на незнайомій території. Зокрема, Ваша перша вагітність - це абсолютно новий досвід, про який Ви ніколи раніше не знали, і до якого потрібно трохи звикнути.

Тому не соромтесь задавати питання своєму довіреному лікарю, і пам’ятайте, що Ви також можете скористатися досвідом інших мам.

Скільки має рухатися моя дитина?

Якщо Ви не впевнені, чи рухається Ваша дитина так само інтенсивно, як слід, запитайте про це свого лікаря. Вона може пояснити, що Ви відчували, а також перевірити життєві показники дитини. Загалом, Ви можете покластися на свої інтуїтивні почуття - інтуїція як мами вже є, тож прислухайтесь до цього!

Якщо Ви хвилюєтесь, Ви можете записати рухи, які відчуваєте протягом дня. Немовлята зазвичай один день можуть бути тихими, а наступного - дуже активними. Тільки якщо Ви не відчуваєте жодних рухів (або дуже мало рухів) протягом більше 24 годин, Ви повинні попросити свого лікаря або акушерку перевірити, чи все у порядку з дитиною.

Поради акушерки

«Якщо протягом кількох годин Ви не відчуваєте ніяких рухів, випийте дві великі склянки води, з’їжте щось або зробіть кілька присідань. Шум, що провокується кишечником та/або вправа, зазвичай розбудять дитину.» Дороті Куц, акушерка

Перевірка Ваших життєво важливих показників

Знову поговоріть зі своїм лікарем про поточний рівень гемоглобіну (Hb), який вказує, скільки заліза у вас в крові. Для Вас або дитини погано, якщо рівень Hb падає нижче певного значення.

Стабільний, збалансований рівень цукру в крові також важливий для того, щоб уникнути проблем під час вагітності для Вас та дитини, тому переконайтеся, що Ви не їсте занадто багато солодких продуктів.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.