На 27-му тижні дитина вже може набагато більше, ніж розрізняти світло та темряву перед очима, вона вже вміє відкривати та закривати очі повіками і буде до народження постійно грати в цю гру – відкривати та закривати очі.
На язику дитини формуються перші смакові сосочки, і це означає, що вона ще краще відчуває смак амніотичної рідини, яку споживає. Смаки, які відчує дитина, залежатимуть від того, що Ви їсте, адже деякі смаки їжі переходять і до амніотичної рідини, надаючи їй виразного присмаку.
Розвиток зору та відчуття смаку тісно пов’язане із розвитком головного мозку. Його поверхня раніше була гладкою, а з 27-го тижня починають формуватися перші борозні, що і забезпечує процес мислення та сенсорні відчуття.
Пропорції тіла дитини також починають наближатись до тих, з якими вона народиться. Наприклад, голова тепер росте повільніше, а решта тіла починає її «наздоганяти». Оскільки підшкірний жир у дитини ще відсутній, шкіра на тілі ще виглядає дуже зморщеною. Втім це зміниться із появою жирових клітин, і майже усі ці зморшки зникнуть до часу народження. Протягом наступних кількох тижнів, відтепер і до народження, відбудеться величезний ривок росту, в чому Ви переконаєтесь під час наступного візиту до лікаря.
У дитини тепер починає налаштовуватись ритм сну та неспання, хоча, на жаль, він не завжди збігається з Вашим ритмом сну та неспання, часто дитина залишається активною та рухається, коли Вам хочеться спокійно полежати чи спати. Причина цього проста – Ваше тіло готується до народження дитини. Гормони, необхідні для пологів, є активними (хоча, поки що, слабкі) саме в час вашого відпочинку, і дитина реагує на їхній вплив. Це утримує її від сну та стимулює фізичну активність, що так саме важливо для пологів, як і праця, яку виконуватиме Ваш організм.
На цей час легені дитини розвинуті вже достатньо, щоб її шанси вижити у разі передчасного народження були дуже високими. Якщо дитина народиться на 27-му тижні, хоча механічна вентиляція легенів і буде потрібна, істотний ризик інших загроз для життя вже відсутній.