Ваша дитина рухається все більше і більше
Дитина використовує весь простір в утробі, що залишився, для інтенсивної фізичної активності, оскільки здійснює різноманітні рухи, що інколи може порушувати Ваш сон та не давати зосередитись. Ці рухи можуть бути помітні навіть ззовні. На животі з’являються випуклості через те, що дитина вперлася в це місце ніжкою чи ручкою. Якщо Ви очікуєте двійню, це, звісно, траплятиметься частіше.
В результаті цього майбутній тато та майбутні бабусі й дідусі можуть насолоджуватись «контактом» з дитиною. На 28-му тижні вагітності ще не можливо визначити положення дитини, дитина крутиться та займає положення, яке подобається.
Ви помічаєте хибні перейми
Ваш організм продовжує готуватись до пологів і тренується в переймах – час від часу, без попередження, Ви помічаєте, що живіт напружується десь на хвилину. Це не боляче, і не є шкідливим для дитини.
Ваша матка тисне на інші органи
Окрім боротьби за сон вночі, Вам знадобиться відвідувати туалет частіше протягом дня. Це відбувається через те, що матка та дитина тисне на сечовий міхур, і його розмір зменшується. На додаток, матка тисне і на інші органи, внаслідок чого може виникати печія та біль в нирках.
Біль в ногах
Можливий набряк нижньої частини ніг та щиколоток, важкість в ногах (зокрема, влітку), м’язові спазми та інші симптоми, часті у вагітних жінок на цьому етапі. Отже, потурбуйтесь про себе:
- Забезпечте собі достатній відпочинок!
- Пам’ятайте, що потрібна здорова їжа з високим вмістом магнію! Необхідно сидіти чи лежати, піднявши ноги, якомога частіше!
Підняті ноги стимулюють циркуляцію крові та рідини організму, і перешкоджають тому, щоб кров та рідина «злились» до нижніх кінцівок.
Отримайте більше інформації щодо поживних речовин, яких наразі потрібно уникати, та як запобігти чи мінімізувати небажані симптоми.