Дитина вже виглядає дуже подібною до того, як виглядатиме під час народження – пропорції тіла та риси швидко змінювались у попередні тижні, тому до пологів вже істотно не зміняться. У фокусі наразі є внутрішні органи, які стають все складнішими, і розвиток їхніх функцій, а також збільшенні ваги максимально близько до ваги вчасно народженої дитини.
Збільшення маси тіла
На 29-му тижні у дитини вже є усе потрібне для набору ваги, бо жирові клітини вже сформувались та можуть зберігати резерви жиру. Це означає, що дитина впевнено набуває «запас», який знадобиться після народження, оскільки зріле грудне молоко у Вас з’явиться не одразу. Фактично, маса тіла дитини у перші дні після народження трохи зменшиться, і лише після третього дня життя поза утробою дитина почне засвоювати калорії та жири з грудного молока і знову почне набирати вагу.
Якщо Ви очікуєте двійню, це не обов’язково означає подвоєння ваги – дві дитини матимуть різну масу тіла під час народження, різними будуть і їхні розміри. Незалежно від того, носите Ви дві чи одну дитину, головний мозок швидко розвивається на 29-му тижні, поволі дитина набуває здатності регулювати температуру свого тіла та серцевий ритм, отже, зможе жити «автономно» після народження.
Розвиток імунної системи
Головного розвитку протягом цього тижня зазнає імунна система. Все більше й більше антитіл переходить з Вашого тіла до дитини через плаценту, вони будують імунну систему та тренують її виконувати свою роботу. Імунна система знадобиться дитині, щоб вижити поза захисним оточення в утробі, коли вона зіштовхнеться з усілякими бактеріями. Отже, допоки дитина не досягне одного року, надзвичайно важливо захищати її від серйозних захворювань, наприклад, якщо бабуся хворіє на бронхіт чи грип, варто відкласти візит до неї на час, коли вона повністю одужає.
Пушкове волосся стає товщим і наразі вкриває майже усе тіло дитини, хоча можлива вже і наявність волосся, з якими дитина народиться. Кількість волосся у кожної дитини є різною, одні народжуються з великою кількістю волосся, інші – з малою. Це залежить від генетики, інші фактори на кількість волосся не впливають.