Меню

29-й тиждень вагітності: у Вашої дитини з’являються жирові клітини і збільшується маса тіла

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

29-й тиждень – це восьмий акушерський місяць вагітності та третій і останній триместр вагітності. Протягом цього місяця дитина активно роститиме та істотно набере ваги. Це є час, коли потрібно потурбуватись заздалегідь, щоб дім був безпечним місцем для дитини.

Розмір тіла Вашої дитини на 29-му тижні

Розмір дитини становить приблизно 38 сантиметри, маса тіла становить близько 1240 г. Чим більшою є маса тіла дитини, тим легше буде, якщо дитина народиться недоношеною.

Розвиток дитини

Дитина вже виглядає дуже подібною до того, як виглядатиме під час народження – пропорції тіла та риси швидко змінювались у попередні тижні, тому до пологів вже істотно не зміняться. У фокусі наразі є внутрішні органи, які стають все складнішими, і розвиток їхніх функцій, а також збільшенні ваги максимально близько до ваги вчасно народженої дитини.

Збільшення маси тіла

На 29-му тижні у дитини вже є усе потрібне для набору ваги, бо жирові клітини вже сформувались та можуть зберігати резерви жиру. Це означає, що дитина впевнено набуває «запас», який знадобиться після народження, оскільки зріле грудне молоко у Вас з’явиться не одразу. Фактично, маса тіла дитини у перші дні після народження трохи зменшиться, і лише після третього дня життя поза утробою дитина почне засвоювати калорії та жири з грудного молока і знову почне набирати вагу.

Якщо Ви очікуєте двійню, це не обов’язково означає подвоєння ваги – дві дитини матимуть різну масу тіла під час народження, різними будуть і їхні розміри. Незалежно від того, носите Ви дві чи одну дитину, головний мозок швидко розвивається на 29-му тижні, поволі дитина набуває здатності регулювати температуру свого тіла та серцевий ритм, отже, зможе жити «автономно» після народження.

Розвиток імунної системи

Головного розвитку протягом цього тижня зазнає імунна система. Все більше й більше антитіл переходить з Вашого тіла до дитини через плаценту, вони будують імунну систему та тренують її виконувати свою роботу. Імунна система знадобиться дитині, щоб вижити поза захисним оточення в утробі, коли вона зіштовхнеться з усілякими бактеріями. Отже, допоки дитина не досягне одного року, надзвичайно важливо захищати її від серйозних захворювань, наприклад, якщо бабуся хворіє на бронхіт чи грип, варто відкласти візит до неї на час, коли вона повністю одужає.

Пушкове волосся стає товщим і наразі вкриває майже усе тіло дитини, хоча можлива вже і наявність волосся, з якими дитина народиться. Кількість волосся у кожної дитини є різною, одні народжуються з великою кількістю волосся, інші – з малою. Це залежить від генетики, інші фактори на кількість волосся не впливають.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 29-му тижні вагітності

З ростом дитини росте і Ваш живіт. Дитина й надалі активно рухається, що стає все помітнішим, оскільки розміри дитини зростають і вона сильнішає з кожним днем все більше і більше, а місця в утробі залишається все менше і менше. Допоки дитина має змогу повертатись та рухатись, вона буде це робити, бо це є вже активна маленька особистість.

Знайомі симптоми, такі, як біль в спині, проблеми внаслідок рухів дитини та набряки і біль ніг, можливі і на 29-му тижні. Симптоми, які Ви відчували на перших тижнях вагітності, змінились на симптоми з боку м’язів та скелету, хоча незначна нудота чи печія можливі і протягом фінальних кількох тижнів до пологів, оскільки матка тисне на реберну дугу та здавлює деякі інші органи.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Часті ознаки та симптоми

Підсилення болю в спині

Багато вагітних жінок страждає на біль в спині. Це – абсолютно нормально, оскільки хода змінилась і спина отримала більше навантаження. Вага дитини може впливати і на нервову систему, що призводить до інших проблем – раптові спазми м’язів ніг, нижньої частини спини, стегон та верхньої частини живота є частим явищем. Зокрема Ви помічатимете це за високого рівня стресу, оскільки стрес є таким собі «пожирачем магнію», а отже, коли стрес зростає, забезпечте собі достатнє надходження магнію з їжі, яку споживаєте.

Отримайте більше інформації щодо магнію та про те, чому він є таким важливим.

Підготовка до життя з дитиною

Мабуть важко думати про щось ще, окрім дитини, але прийшов час планувати – де дитина спатиме, а отже, час фарбувати/змінювати шпалери/оновлювати приміщення, якщо необхідно. Звісно, дитина може спати у Вашій спальні спочатку, тоді непогано було би придбати дитяче ліжко, яке можна поставити біля Вашого (це зробить зручнішим годування вночі).

Головні поради

  • Щоб витримати довгий, вимогливий день, намагайтесь їсти часто, але потроху. Це забезпечить високий та постійний рівень енергії замість злетів та падінь.
  • Щоб отримувати достатню кількість магнію, споживайте горіхи, продукти з непросіяного борошна, бобові, шпинат та капусту.
  • Переконайтесь, що отримуєте достатньо рідини – намагайтесь випивати по склянці води кожної години!
  • Користуйтесь вільним часом для прогулянок на свіжому повітрі, це знизить напруження та біль в спині.
  • Ви вже визначились з тим, де хочете народжувати? Тоді, за можливості, відвідайте цей заклад.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Допомога з проблемами зі спиною

Якщо Ви страждаєте від постійного болю у спині, існують також альтернативні можливості для отримання негайного полегшення, на додаток до традиційних спортивних вправ.

Одним з високоефективних шляхів зменшити чи усунути біль є акупресура. Це – метод, подібний до акупунктури, і полягає в тиску на певні точки на тілі, щоб послабити біль через меридіани, канали енергії у організмі.

Також корисним може бути використання еластичного спортивного лейкопластиру, який можна накласти на болісні ділянки для постійного масажу м’язів. Його виробляють в різних кольорах, він може або стимулювати, або розслаблювати м’язи.

Також зверніться до свого лікаря, щоб він порекомендував спортивного лікаря, який часто використовує знеболювальні техніки в своїй практиці. Акушерка також може надати вам корисну інформацію, на додаток, вона і сама може вміти застосовувати такі техніки.

Водночас не існує заміни регулярним спортивним вправам, отже, скористайтесь перевагами, які надають заняття, призначені для вагітних жінок. Вони допоможуть вам зберегти гнучкість, поступово знизять інтенсивність симптомів, які можуть виникати, та запобігатимуть появі нових.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.