Меню

30-й тиждень вагітності: Ваша дитина обирає позу ембріона

30 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

30-й тиждень – середина восьмого акушерського місяця вагітності, триває третій та фінальний триместр. Ваша дитина вже достатньо велика і їй вже не дуже зручно в утробі, бо там бракує місця, отже, її рухи змінюються.

Розмір тіла Вашої дитини на 30-му тижні

Розмір дитини становить близько 40 см, маса тіла становить близько 1300-1400 г. Дитина наближається до розмірів та ваги, яку матиме під час народження.

Розвиток дитини

Розвиток легень

Легені дитини вже майже повністю розвинені.

Розвиток травної системи

Розвиток травної системи дитини також, переважно, завершений, дитина вже має все, що їй знадобиться пізніше для травлення того, що споживатиме. Дитина здатна пити, ковтати, перетравлювати та виводити амніотичну рідину, і ці навички стануть в пригоді, коли дитина народиться та залежатиме від грудного молока. Втім, оскільки кишечник дитини розвинений не повністю на час народження, травну систему в цілому не можна розглядати, як повністю розвинену. І це часто призводитиме до газів та болю в животі, переважно, протягом перших трьох-чотирьох місяців життя, хоча ці явища не є шкідливими, і причини тривожитись відсутні.

Розвиток підшкірного жиру та капілярів

Дитина поволі круглішає із набуттям «дитячого жиру», внаслідок чого структура тіла стає більш компактною. Незначна частка підшкірного жиру є резервом, необхідним на час після народження для регулювання температури тіла та живлення, допоки грудне молоко (яке містить більше жирів) не дозріє та не задовольнятиме потреби дитини.

Підшкірний жир розташований безпосередньо під шкірою, також там формуються дрібні кров’яні судини, які мають назву капіляри, для постачання шкірі крові та необхідних поживних речовин, через розгалужену мережу. Як наслідок, шкіра дитини відтепер набуває рожевого кольору.

Обрання пози ембріона

Кількість амніотичної рідини пристосовується до росту дитини і зменшується, щоб залишити їй більше місця.

Відтепер в утробі вже не вистачає місця, щоб дитина могла витягнутись в повний зріст, отже, вони обирають позу, відому, як «поза ембріона», підтягують ноги до тіла. Вони повертатимуться до цього положення навіть після народження, і мине не менше трьох тижнів до того, як дитина витягнеться на повний зріст в своєму ліжечку. Втім спонукає дитину до цього положення не лише брак місця - протягом перших кількох днів після народження вона допомагає зігрітися.

З цієї причини стандартною практикою в багатьох країнах є тримати новонароджену дитину в конверті, а не надягати повзунки, щоб вони були закутані, і це нагадувало їм затишок утроби та зберігало тіло в теплі. Це зігріває та допомагає адаптуватись до світу поза утробою. За можливості, намагайтесь тримати дитину у слінгу, колясці, конверті, в руках та в ліжечку. Переконайтесь, що конверт є достатньо теплим взимку та забезпечте додаткове тепло, якщо потрібно.

Інший розвиток

Починаючи з 30-го тижня, пушкове волосся, що вкриває тіло дитини, поступово зникає, на час народження залишається лише трохи пушку на шкірі. Вже науково доведено (після десятиліть суперечок), що дитина на цьому етапі вже здатна відчувати біль, і є тенденція до використання правої чи лівої руки, яка пізніше зробить дитиною правшою чи шульгою.

Буде проведене ультразвукове обстеження для точного визначення розташування плаценти. Ця інформація є дуже важливою під час пологів, наприклад, якщо плацента повністю чи частково вкриває шийку матки (передлежання плаценти), природні пологи є неможливими, необхідне проведення кесаревого розтину для забезпечення Вашої безпеки та безпеки дитини.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 30-му тижні вагітності

Наразі усі зусилля спрямовані на те, щоб мінімізувати чи уникнути таких симптомів, як біль в спині та ногах, на який страждає багато жінок в період вагітності. Вам стає важко рухатись, задишка виникає навіть під час підйому сходами вдома. Причина цього полягає в тому, що Ваші легені, як і інші органи, розташовані у животі та грудному відділі, стиснуті маткою, а також і просто в тому, що навантаження істотно збільшилось. Вагітність для тіла жінки є спортом найвищих досягнень, отже, вимагає і найвищої продуктивності.

Часті ознаки та симптоми

Свербіж та розтяжки

Подеколи Ви можете відчувати свербіж, оскільки шкіра розтягується. Дерматологами продемонстровано (і досвід інших мам це підтверджує), що щоденне втирання крему чи олії в уражені під час вагітності зони, є оптимальним методом мінімізувати свербіж та зменшити розтяжки, як за розміром, так і за помітністю. Незначні розтяжки зникнуть швидко після пологів і не залишать потворних слідів.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Втім, нанесення крему на шкіру не гарантує відсутність розтяжок, оскільки їхня поява залежить від типу шкіри та генетичних особливостей.

Більше волосся на вашому животі

Ви безсумнівно помітили, що Ваше тіло багато в чому змінилось протягом останніх тижнів. Ареоли (область навколо сосків) могли потемнішати, також могла з’явитись так звана чорна лінія, вертикальна темна лінія на животі, що тягнеться до лобка. Іншими можливими симптомами є поява волосся на животі внаслідок роботи гормонів, які наразі виділяються у організмі. Вважають, що ймовірність появи такого волосся є більшою у жінок, які очікують хлопчика, і у таких жінок цього волосся більше, оскільки за їхній ріст відповідає чоловічий статевий гормон тестостерон. Згідно з іншою теорією, поява волосся на животі зумовлена потребою у додатковому захисті живота. Істинна причина нам поки невідома.

Головні поради

  • Ви можете посприяти здоровому розвитку дитини, споживаючи багато кальцію з їжею. Найкращим джерелом кальцію є молоко та інші молочні продукти, такі як йогурт та сир, але непоганим джерелом є зелені овочі, такі, як броколі, капуста, фенхель та рукола, а також горіхи та мінеральна вода. Попросіть свою акушерку, щоб вона навчила робити дихальні вправи. Вони допоможуть, коли почнуться справжні перейми, належне дихання знизить біль та допоможе трохи розслабитись під час пологів.
  • Намагайтесь відчути різницю різних типів болю в животі. Важливо розрізняти підсилення болю та інтенсивність скорочень матки під час пологів.
  • Якщо Ви розмірковуєте щодо відпустки з партнером до народження дитини, дізнайтесь, які саме подорожі є прийнятними для вагітної жінки.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Перевірка розташування плаценти та підготовка до можливої потреби операції кесарева розтину

Під час наступного візиту лікар проведе ультразвукове обстеження для визначення розташування плаценти в матці. Наприклад, якщо плацента повністю чи частково вкриває шийку матки (передлежання плаценти), це може бути проблемою, і необхідно підготуватись до кесаревого розтину.

Хоча технологія проведення кесаревого розтину протягом останніх кількох десятиліть вдосконалювалась не щодня, а щогодини, ці випадки дотепер розглядаються, як виняткові.

Така 40-хвилинна процедура полягає у народженні дитини через розріз у матці, а для цього вам буде проведена анестезія. Обраний для анестезії засіб не зашкодить дитині.

Якщо у Вас виявили передлежання плаценти та радять кесарів розтин, обов’язково поставте усі питання, що Вас турбують, та отримайте усю потрібну інформацію.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.