Розвиток легень
Легені дитини вже майже повністю розвинені.
Розвиток травної системи
Розвиток травної системи дитини також, переважно, завершений, дитина вже має все, що їй знадобиться пізніше для травлення того, що споживатиме. Дитина здатна пити, ковтати, перетравлювати та виводити амніотичну рідину, і ці навички стануть в пригоді, коли дитина народиться та залежатиме від грудного молока. Втім, оскільки кишечник дитини розвинений не повністю на час народження, травну систему в цілому не можна розглядати, як повністю розвинену. І це часто призводитиме до газів та болю в животі, переважно, протягом перших трьох-чотирьох місяців життя, хоча ці явища не є шкідливими, і причини тривожитись відсутні.
Розвиток підшкірного жиру та капілярів
Дитина поволі круглішає із набуттям «дитячого жиру», внаслідок чого структура тіла стає більш компактною. Незначна частка підшкірного жиру є резервом, необхідним на час після народження для регулювання температури тіла та живлення, допоки грудне молоко (яке містить більше жирів) не дозріє та не задовольнятиме потреби дитини.
Підшкірний жир розташований безпосередньо під шкірою, також там формуються дрібні кров’яні судини, які мають назву капіляри, для постачання шкірі крові та необхідних поживних речовин, через розгалужену мережу. Як наслідок, шкіра дитини відтепер набуває рожевого кольору.
Обрання пози ембріона
Кількість амніотичної рідини пристосовується до росту дитини і зменшується, щоб залишити їй більше місця.
Відтепер в утробі вже не вистачає місця, щоб дитина могла витягнутись в повний зріст, отже, вони обирають позу, відому, як «поза ембріона», підтягують ноги до тіла. Вони повертатимуться до цього положення навіть після народження, і мине не менше трьох тижнів до того, як дитина витягнеться на повний зріст в своєму ліжечку. Втім спонукає дитину до цього положення не лише брак місця - протягом перших кількох днів після народження вона допомагає зігрітися.
З цієї причини стандартною практикою в багатьох країнах є тримати новонароджену дитину в конверті, а не надягати повзунки, щоб вони були закутані, і це нагадувало їм затишок утроби та зберігало тіло в теплі. Це зігріває та допомагає адаптуватись до світу поза утробою. За можливості, намагайтесь тримати дитину у слінгу, колясці, конверті, в руках та в ліжечку. Переконайтесь, що конверт є достатньо теплим взимку та забезпечте додаткове тепло, якщо потрібно.
Інший розвиток
Починаючи з 30-го тижня, пушкове волосся, що вкриває тіло дитини, поступово зникає, на час народження залишається лише трохи пушку на шкірі. Вже науково доведено (після десятиліть суперечок), що дитина на цьому етапі вже здатна відчувати біль, і є тенденція до використання правої чи лівої руки, яка пізніше зробить дитиною правшою чи шульгою.
Буде проведене ультразвукове обстеження для точного визначення розташування плаценти. Ця інформація є дуже важливою під час пологів, наприклад, якщо плацента повністю чи частково вкриває шийку матки (передлежання плаценти), природні пологи є неможливими, необхідне проведення кесаревого розтину для забезпечення Вашої безпеки та безпеки дитини.