Меню

31-й тиждень вагітності: час починати планування дій для народження Вашої дитини

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Настав 31-й тиждень, а з ним наростає напруження та збудження, бо скоро народиться дитина. Приблизно через десять тижнів Ви зрештою зможете вперше взяти її на руки. У Вас вже утворились тісні зв’язки з дитиною, отже, допоможіть і своєму партнерові утворити подібні зв’язки, поки ви готуєтесь до появи нового члена своєї родини.

Розмір тіла Вашої дитини на 31-му тижні

Наразі, коли підходить до завершення восьмий місяць вагітності, Ваша дитина підросла до вражаючих 40 см, а маса тіла становить близько 1575 г, тобто, наближається до двох кілограмів, і буде збільшуватись до пологів, оскільки додається жир та збільшується вага. Залежно від спадковості, вага дитини відтепер і до пологів може збільшитись майже вдвічі.

Розвиток дитини

Розвиток легенів

Поки дитина набирає вагу та збільшуються розміри її тіла, завершується розвиток внутрішніх органів, і вони починають працювати. З 31-го тижня легені дитини повністю розвинені, без злипання альвеол, завдяки захисному білку-сурфактанту. Цікавий факт – легені дитини є вже настільки розвинені, що у разі передчасного народження на цьому тижні, потрібна буде лише допомога диханню, а не повноцінна вентиляція легенів.

Переміщення у передпологове положення

На 31-му тижні дитина починає менше ворушитись - частково, через брак місця в утробі, а частково через те, що у дитини налаштувався режим сну, і вона може проспати до 15 годин на добу. Ви дуже добре відчуватимете її активність, а стусани, штурханці та брикання відчуватимуться інколи Вашими органами доволі сильно, і з цим можуть бути пов’язані навіть певні незначні симптоми.

Дитина поки ще не перемістилась у передпологове положення. Втім, іі голова починає опускатись у положення, де їй належить бути, коли прийде час покидати утробу через пологові шляхи.

Правильним розташуванням для пологів, відомим як головне чи потиличне переднє передлежання, є положення тіла з головою, спрямованою до шийки матки, і дитина повинна бути саме в цій позиції, коли починаються пологи. Відтепер акушерка регулярно перевірятиме положення дитини. До 90% дітей самостійно займають це положення приблизно за чотири тижні до народження.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 31-му тижні вагітності

Ви можете відчувати певне приголомшення під час роздумів про те, що на Вас чекає, і через що Вам потрібно буде пройти. Однією з думок, що постійно крутитиметься у вас в голові, буде думка про те, де народжувати, і Вам знадобляться відповіді на питання щодо того, наскільки це буде безпечно для Вас та дитини, коли вона з’явиться на світ. Якщо Ви не зробили цього раніше, рекомендуємо вам зробити це зараз.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Часті ознаки та симптоми

Ваші думки обертаються навколо дитини

Протягом 31-го тижня Ви все більше і більше думатимете про речі, які знадобляться для дитини, і Вас захоплюватимуть образи чудових малесеньких повзунків, светриків, кофтинок та чобітків. Ваші друзі та родина перейматимуться думками про те, що вони можуть вам віддати, отже, непогано було би створити перелік побажань. Що саме знадобиться дитині - залежатиме від того, коли вона народиться, влітку чи взимку, і про це варто пам’ятати. Також потрібно не забути купити речі для себе, які Вам знадобляться, коли наблизиться час пологів. Вам скоро знадобиться спакувати сумку, яку Ви візьмете з собою на пологи. До неї необхідно скласти одяг (включно з одягом для дитини), предмети туалету, рушники, тощо - усе, що Вам знадобиться після пологів. Дізнайтесь більше про те, що знадобиться новонародженій дитині.

Ваше тіло оголосило страйк

Інколи Ви відчуватимете, ніби ваше тіло оголосило страйк. Ваші легені стогнуть від навантаження від Вашого живота, ноги тяжкі та болять, спину тягне. Часто вночі Ви не можете заснути, крутитесь у ліжку, намагаючись знайти комфортне положення, у якому нарешті вдасться заснути, і, немов усього цього замало, Ви ще й постійно бігатиме до туалету, що майже не залишає сподівання на спокійну ніч. Збільшується шанс на виникнення печії після їжі, хоча цього і можна уникнути: треба їсти потроху протягом всього дня, а не звичайну порцію в звичайний час (це буде корисним і для кишечника, який страждає через те, що звичайний ритм порушений внаслідок тиску матки). Також все складніше стає сідати та підводитись на ноги, і Ви інстинктивно підтримуватимете живіт та спину, щоб допомогти собі у цьому процесі. Ви відчуваєте, що ще трохи - і необхідно буде звертатись до партнера, щоб він зав’язав вам шнурки на черевиках, або переходити на взуття без шнурків.

Нетримання

Тиск на тазове дно та тиск головки дитини на сечовий міхур призводять до того, що його м’язи вже не здатні утримувати рідину так само надійно, як і раніше. Внаслідок цього трохи сечі може виділятись, коли Ви смієтесь, пчихаєте чи кашляєте, зокрема, за повного сечового міхура. Таке часто трапляється на пізніх строках вагітності та минає після пологів. Пришвидшити процес можна вправами для укріплення тазового дна на курсах післяпологової гімнастики.

Можливе випинання пупка

На 31-му тижні матка збільшилась і шкіра на животі розтягнулась так, що пупок спочатку стає плоским, а скоро можливе і його випинання. Це добре помітно влітку, коли зменшується кількість шарів одягу.

Головні поради

  • Знайдіть довгу ложку для взуття, щоб полегшити взування.
  • Якщо Ви страждаєте на тимчасове нетримання сечі під час напруження внаслідок тиску на тазове дно, користуйтесь гігієнічними прокладками для захисту білизни, коли перебуваєте на людях.
  • Ви можете створити тепле середовище в кімнаті дитини (або в частині спальні, відведеної для дитини), декорувати її яскравими кольорами.
  • Перед фарбуванням стін / дитячих меблів переконайтесь в тому, що обрані фарби не є токсичними.
  • Почніть обмірковувати питання, як буде зручніше - возити дитину в колясці чи носити в слінгу, втім більшість мам користуються обома способами.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Заморожування стовбурових клітин та пуповинної крові

Як майбутні батьки, ви маєте можливість вирішити, що ви хочете зробити з плацентою після пологів. Акушерка може її утилізувати, або віддати вам, і все більше батьків використовують плаценту, щоб посадити «дерево дитини».

Як альтернатива – можна отримати клітини з плаценти і заморозити. Власні стовбурові клітини дитини стануть у пригоді під час деяких захворювань.

Те саме стосується і крові з пуповини, яка також містить власні стовбурові клітини дитини, які можна заморозити, і які дуже допоможуть під час деяких захворювань.

Зверніться за порадою до лікаря, щоб отримати пропозиції компаній, які спеціалізуються на зберіганні стовбурових клітин з плаценти, якщо Вас зацікавив такий варіант, але переконайтесь у тому, що звертаєтесь до компанії з надійною репутацією, якій можна довіряти, бо йдеться ж про стовбурові клітини Вашої родини.

Деякі клініки пропонують також варіант передачі пуповинної крові до публічного банку пуповинної крові.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.