Якщо Вам пощастило, і Ви очікуєте двійню, Вам і лікареві буде все складніше оцінювати розвиток за результатами ультразвукового обстеження. Вони будуть приблизно на одній стадії розвитку, хоча, ймовірно одна дитина з двійні буде більша і важча.
Приблизно одна вагітність з 250 завершується народженням двійні, отже, це – не рідкість, а для жінок, які завагітніли шляхом ЕКЗ, шанси народити двійню збільшуються. На 32-му тижні тіло дитини майже повністю сформувалось, сформувались і внутрішні органи, залишилось лише «тонке налаштування» деяких аспектів їхнього функціонування. Це стосується і легенів, бо альвеоли вже працюють ефективніше завдяки захисному сурфактанту. Цей білок запобігає їхньому злипанню, і він потрібен буде в більшій кількості вже дуже скоро.
Оскільки місця для вільного ворушіння в утробі вже не залишилось, дитина скручуватиметься все тісніше в положення ембріону. Малюки й надалі полюблятимуть це положення, та згортатимуться на боці уві сні, як плід. Фактично, дорослі роблять те саме.
Ноги дитини підтягнуті до тіла, інколи вона навіть смокче великий палець ноги, щоб тренувати смоктальний рефлекс. Ручки схрещені на животику, а між ними проходить пуповина, яку дитина навмисно смикає час від часу. Здається, вони і дихання також тренують, бо Ви відчуваєте гикавку дитини все сильніше.
На цій стадії дитина вже майже повністю розвинена і вже виглядає, як маленький новонароджений. Але ій треба ще накопичити підшкірний жир, який допоможе трохи округлитись, позбавитись кількох зморшок, що залишились, та слугуватиме як резерв протягом перших кількох днів поза утробою, поки у вас не з’явиться зріле молоко.
Також дитина продовжує тренувати та розвивати сенсорні відчуття, що дозволяє сприймати та реагувати на довкілля після народження. Однією з важливих навичок, яку дитина засвоює, є вміння регулювати температуру тіла – після народження вона здатна певною мірою (і надалі все більше) підтримувати температуру та утримувати себе теплою.