Меню

33-й тиждень вагітності: головний мозок Вашої дитини збільшується

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Ви на 33-му тижні, дев’ятому акушерському місяці вагітності, останньому етапі розвитку дитини перед народженням. Дуже хвилюючий час, хоча й досі не відомо, коли ж дитина народиться, бо діти дотримуються власного графіка. Більшість дітей народжується в період між 37 та 41 тижнями, отже, ще кілька тижнів - і це може трапитись будь-якої миті. Це означає, що Ви маєте бути готовою до цієї важливої події.

Розмір тіла Вашої дитини на 33-му тижні

Розмір тіла дитини становить приблизно 44 см, маса тіла - приблизно 1980 г, тобто майже досягла двох кілограмів. Вага дитина збільшуватиметься аж до народження, і скоро досягне тієї ваги, що буде під час народження, яка (як і розмір) варіює і у кожної дитини є інакшою.

Розвиток дитини

Наразі дитина є вже повністю розвиненою. Усі внутрішні органи сформовані та починають працювати, сенсорні відчуття запрацювали – дитина вже здатна чути, бачити, відчувати смак та дотик сенсорними клітинами шкіри. Відсутній, поки що, лише нюх – п’яте відчуття з наявних у дитини. Діти починають помічати та розрізняти запахи лише після народження, оскільки в утробі відсутнє повітря, яке б доносило до них запахи.

Цікавий факт – дитина матиме дуже високий шанс вижити та вирости здоровою людиною, якщо народиться недоношеною протягом 33-го тижня. Дитині ще буде важко підтримувати внутрішню температуру тіла, якщо вона народиться на цьому тижні, але таких дітей поміщують до інкубатора, щоб допомогти з цим.

На 33-му тижні головний мозок дитини розвивається дуже швидко. Голова ще не досягла розміру, який буде під час народження, але зі збільшенням головного мозку збільшується і розмір голови, і протягом цього тижня вона збільшиться приблизно на 1,3 см. У черепі утворяться м’які ділянки - тім’ячка, розташовані на стику кісток. Тім’ячко є дуже важливим, оскільки забезпечує можливість кістковим пластинам черепа згинатись під час пологів (це захищає головний мозок дитини та полегшує проходження голови через пологовий канал), а також можливість головному мозку збільшуватись після народження дитини. Маленьке тім’ячко, в тильній частині голови, закриється через три місяці після народження, а друге і більше тім’ячко закриється, лише коли дитині буде майже 12 місяців.

Скелетна система дитини також є повністю розвиненою, хоча кісткам ще необхідно затвердіти, щоб витримати тиск під час пологів та народження. Втім, під час народження кістки ще не є повністю затверділими. Розвиток дитини продовжуватиметься протягом перших кількох тижнів та місяців після потрапляння у великий світ і моніторинг цього розвитку здійснюватиме педіатр. Педіатр перевірятиме роботу сенсорної системи дитини, рефлекси, рухи та розвиток кишечника, а також збільшення росту та інших розмірів.

З наближенням часу народження дитина все певніше займає позицію, необхідну для народження - головне передлежання. Точну позицію лікар та акушерка перевірятиме відтепер просто руками під час кожної зустрічі з Вами.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 33-му тижні вагітності

Дно (верхня частина матки) наразі не досягає реберної дуги лише десь на три пальці, отже, завдає істотного тиску на легені, тисне також і вниз, на сечовий міхур. Це означає, що задишка виникатиме ще частіше, збільшується можливість виникнення печії, а також буде необхідно часто відвідувати туалет для спорожнення сечового міхура.

Часті ознаки та симптоми

Набряклі ноги та щиколотки

Надлишкова рідина в тканинах ніг та щиколоток часто викликає набряки, які турбують сильніше, ніж раніше. Багато відпочинку та тримання ніг піднятими – прості речі, які допоможуть полегшити ці симптоми.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Порада акушерки

«Включіть варену картоплю, огірки та ананаси до свого раціону, адже це – легкий шлях запобігти затримці води у вашому організми. Не їсти нічого, окрім рису, протягом цілого дня, вже не рекомендовано». Dorothee Kutz, акушерка

Рухи дитини стають все потужнішими

Тепер дитина рухається та крутиться в утробі так потужно, що у Вас інколи буквально захоплює дух і Ви буваєте змушені припинити свої справи. Якщо Ви очікуєте двійню, Ви можете відчувати, ніби в животи вирує буря. Не хвилюйтесь, це абсолютно нормально, і, фактично, дитині робити це дуже важливо, щоб потрапити у правильне положення для пологів.

Ваші думки постійно обертаються навколо дитини

Ви постійно думатимете про те, якою буде життя після появи дитини. Наразі Ви, можливо, ще не знаєте, як з цим впораєтесь, а якщо Ви розмовляли з іншими матусями, Ваша тривожність могла істотно зрости. Хоча пологи – болісний процес, а перші кілька тижнів життя з дитиною є часом великого стресу, все це мине. Мамам, зазвичай, вдається викинути все це з голови, спрацьовує природний «інстинкт», який захищає жінку від небажання народити ще одну дитину.

Настав час пакувати сумку, з якою Ви поїдете народжувати. Наразі Ви вже придбали багато першого одягу для малюка, також Ви та/або тато дитини зібрали ліжечко. Коли Ви декоруєте та розставляєте меблі в кімнаті, призначеній для малюка - пам’ятайте, що головною є безпека. Приберіть увесь зайвий декор, такий, як подушки чи м’які іграшки, не намагайтесь занадто закрити ліжко з боків у теплий сезон (облямівка потрібна лише у разі протягів у кімнаті). Пляшки з гарячою водою, нагріті подушки та флісові речі також не є гарною ідеєю, адже дитина може перегрітися, і до того ж вони створюють ризик, що дитина задихнеться.

Ваше тіло готується до пологів, відбуваються тренувальні перейми.

Протягом 33-го тижня Ви часто відчуватимете, що живіт твердіє на короткий час – так тіло тренується до пологів, які відбудуться невдовзі. Такі перейми стають все більш інтенсивними, допоки не відбудеться те, що має назву «хибних перейм».Це скорочення матки, після чого вона поступово опускається вниз, до малого тазу. Завдяки цьому знижується тиск на ваші внутрішні органи (зокрема, легені), стане легше дихати, Ви трохи розслабитесь та спокійніше чекатимете на час, коли дитина вперше потрапить у обійми.

Головні поради

  • Зосередьтесь на пакуванні сумки, яку Ви візьмете з собою. Необхідними речами є відповідний до сезону одяг для малюка, дитяче сидіння у машину, щоб ви могли безпечно дістатись додому, зручний одяг для годування груддю. За розміром вам підійдуть речі, які Ви носили на шостому місяці вагітності.
  • Вам і надалі потрібне здорове харчування. Кальцій є надзвичайно важливим, оскільки дитині необхідно укріплювати кістки.
  • Ванна з ароматичними оліями допоможе розслабитись та зібратись з думками, сприятиме тамуванню болю в животі, викликаного тиском на круглі зв’язки, відновити сили, необхідні протягом фінальних тижнів вагітності.
  • Щоб позбавитись відчуття тиску в спині, потрібно лягти на гімнастичний м’яч так, щоб на ньому були руки та верхня частина тіла, та повільно перекочувати його вперед – назад, вигинаючи спину, як кішка.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Живіт став твердим – це тренувальні чи справжні перейми?

Оскільки тіло (і м’язи живота зокрема) інтенсивно готуються до пологів, можливі ситуації, коли Ви не розумітимете, що саме відбувається. Коли виникають перейми, і Ви не здатні зрозуміти, що це за перейми, найбільш безпечним варіантом є попросити лікаря, щоб він пояснив, як розрізняти такі скорочення.

Якщо Ви підозрюєте, що «це вже воно», лікар зможе швидко з’ясувати, чи є це тренувальними переймами, чи дійсно почались пологи. В такій ситуації краще поставити забагато питань, ніж ігнорувати свої тривоги – передчасним пологам можна запобігти на 33-му тижні, отже, дитина отримає ще кілька тижнів для розвитку в утробі та підготовки до народження і зустрічі з великим світом ззовні.

Якщо виникають таки симптоми, як нудота, діарея, біль, подібна до болі під час менструації, біль у животі чи спині, негайно зверніться до лікаря.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.