Меню

34-й тиждень вагітності: дайте собі волю та насолоджуйтесь кількома останніми тижнями вагітності

На 34-му тижні Ви вже перебуваєте у декретній відпустці, переклавши свої робочі обов’язки на колег чи заступника. Це дозволить розслабитись та сконцентрувати думки на тому, що має відбутись.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір тіла Вашої дитини на 34-му тижні

Розмір тіла дитини, яка вже за кілька тижнів з’явиться на світ, становить приблизно 45-47 см, а вага збільшується все швидше і швидше, становить приблизно 2200 г, і вже скоро сягне ваги під час народження. Не хвилюйтесь, якщо дитина ще не досягла цих розмірів, або її вага є меншою за вказану – ці показники варіюються і великою мірою залежать від генів.

Розвиток Вашої дитини

Відчуття дитини - вже на новій стадії розвитку, зокрема, на 34-му тижні покращується слух. На цьому етапі діти вже дуже добре чують високі звуки, отже, одразу після появи на світ вони здатні впізнавати музику та голоси, які чують тепер. Таке впізнавання збільшує відчуття довіри та заспокоює новонародженого.

Скелетна система абсорбує весь кальцій, який може отримати дитина, щоб кістки стали щільнішими, завдяки чому вони стануть твердішими, сильнішими та міцнішими. Втім, кісти у дитини ще не повністю розвинені на час народження, а отже, після народження дитина потребуватиме вітаміну D. Більше про це вам розкаже педіатр під час візиту для огляду малюка.

Наразі легені дитини перебувають на фінальній стадії розвитку, отже, стають сильнішими.

Оскільки місця в утробі залишається все менше для вільних рухів, відтепер дитина перевертається з боку на бік всім тілом. Якщо Ви очікуєте двійню, нестача вільного місця для них буде ще більшою проблемою, і Ви відчуватимете їхні рухи ще сильніше через обмежений простір. Інша проблема з двійнею полягає в тому, що ультразвукові обстеження є утрудненими – близнюки зазвичай лежать один на одному, внаслідок чого лікареві важко вирізнити серцебиття кожного з них окремо.

На 34-му тижні яєчка у хлопчиків опускаються з черева до мошонки. На зображеннях під час ультразвукового обстеження мошонка виглядатиме дуже великою на цьому етапі, а все через накопичену воду. У багатьох хлопчиків мошонка виглядає великою, набряклою і після народження – не треба хвилюватись, мошонка набуде нормального розміру вже через кілька днів.

Ваша дитина отримує стимул, який спонукає поступово рухатись до правильної позиції, необхідної для нормальних, природних пологів.

Порада акушерки

«Якщо дитина ще не повернулась головою донизу на 34-му тижнів, існують різноманітні способи спонукати її розвернутись в правильне передпологове положення. Зверніться до своєї акушерки і вона зможе порекомендувати засіб, який може допомогти». Dorothee Kutz, акушерка

Дитина повернеться у фінальне передпологове положення заздалегідь, приблизно за чотири тижні. Деякі діти залишаються в положенні ембріона, з ніжками, притиснутими до тіла, набагато довше, і перевертаються лише перед початком пологів.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 34-му тижні вагітності

Дитина росте, стає більшою і вагітність стає тяжчою. Не дивно, що за законом Вам більше не потрібно ходити на роботу кожного дня. Зосередьтесь на собі та спробуйте насолодитись цим часом.

Передбачена законом грошова допомога матері означає, що Ви не зазнаєте фінансових труднощів через те, що стали матір’ю. Отже, Ви можете розслабитись та призвичаїтись до нових обставин – навіть після народження дитини виходити на роботу потрібно буде лише через певний час. Протягом цього часу необхідно сфокусувати усю свою енергію на своїй дитині, насолоджуватись часом, проведеним зі своєю новою родиною та не відволікатись на тривоги щодо грошей.

Часті ознаки та симптоми

Біль в спині та задишка є головними симптомами, які відчуває вагітна жінка протягом 34-го тижня. Приблизно через два тижні розпочнуться тренувальні перейми, завдяки яким матка разом з дитиною всередині опускається ще нижче до малого тазу. Цей процес може спричинити такі симптоми, як діарея та незначна нудота, але вони скоро минуть.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Відчуття розпирання в області тазу

Можливо, Ви помітили незвичайне відчуття розпирання в області тазу. Їхня причина полягає в тому, що вага дитини тисне на тазове дно, і таке відчуття може посилитись після тренувальних перейм, оскільки дитина переміщується в область малого тазу. Ви можете полегшити інтенсивність такого відчуття виконанням простих фізичних вправ, наприклад, можна перекочуватись з боку на бік сидячи. Завдяки цьому розслабиться тазове кільце та тканини навколо, що сприятиме запобіганню тиску в цій області.

Тренувальні перейми чи вже справжні пологи?

Вам необхідно спакувати сумку, з якою Вас повезуть народжувати, та тримати її готовою у доступному місці ще до початку тренувальних перейм, оскільки майбутні батьки часто нездатні розрізнити тренувальні перейми та справжні пологи. Зокрема, пари, що стають батьками вперше, дуже часто одразу прямують до лікарні, звідки їх завертають додому, оскільки тривога була хибною. Не турбуйтесь, якщо і з Вами таке трапилось, розглядайте цей досвід, як чудову підготовку до «саме того дня», коли почнуться пологи і народиться дитина.

Головні поради

  • Потурбуйтесь заздалегідь про час одразу після народження дитини, коли Ви будуватимете з нею особливі зв’язки через диво, яким є годування груддю, та переконайтесь, що Ви придбали все, що буде необхідним - зручні бюстгальтери та блузки для годування груддю, лактаційні вкладки, крем для сосків тощо.
  • Якщо Ви відчуваєте біль в животі, Ви можете зробити наступне, щоб з’ясувати, що є причиною - тренувальні перейми чи вже справжні пологи. Оцініть тривалість збереження болісного відчуття (у разі тренувальних перейм воно триває лише кілька секунд) та ляжте до ванни з теплою водою. Тренувальні перейми минуть в теплій воді, а от у випадку справжніх пологів вони підсиляться.
  • Навіть з цим величезним животом секс може бути в радість та чудово знімати напруження.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Розрив / надріз промежини (епізіотомія)

Для мінімізації ризику розриву промежини чи потреби у тому, щоб акушерка робила надріз промежини під час пологів, щодня протягом останніх тижнів вагітності масажуйте промежину круговими рухами, використовуючи високоякісну олію чи спеціальну олію для масажу промежини. Завдяки цьому тканини розслаблюються, стають м’якішими та більш еластичними, отже, не перешкоджатимуть проходженню головки дитини.

Зверніться до своєї акушерки за порадами та хитрощами щодо масажу промежини.

А раптом моя дитина не захоче перевернутись?

Існують деякі методи допомоги жінкам при надії змусити дитину перевернутись з сідничного передлежання до правильного передпологового положення. Безперечно, їх знає Ваш лікар та акушерка і може допомогти змусити дитину перевернутись для запобігання складним пологам чи потреби кесаревого розтину.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.