Хоча дитина вже здатна надзвичайно добре координувати свої рухи на 35-му тижні, на жаль, місця для цього вона майже не має. Єдине, що дитині залишається, є дрібніші, менш відчутні рухи, такі як торкнутись носа, потримати пуповину чи смоктати великий палець.
Також дитина продовжує тренувати рефлекси. Коли вона відчуває світло - повертається в той бік, смоктальний та хватальний рефлекси вже відмінно опрацьовані, дихальний рефлекс готовий ввімкнутись, хоча справжній доказ цього з’явиться лише після першого самостійного вдиху після народження.
Органи травної системи дитини, такі як нирки та печінка, вже почали працювати. Вони відіграють важливу роль у видаленні токсичних речовин з організму – дві нирки виводять кінцеві продукти обміну речовин з сечею, а клітини печінки зберігають білки та вітаміни, які не є гостро потрібними на момент споживання. Печінка перетворює цукор на глюкозу та вивільняє її в кров (надзвичайно важливий процес харчування дитини поза утробою), а також продукує в’язку речовину, яка називається жовч, необхідну для розщеплення їжі. Жовч зберігається в жовчному міхурі, допоки не знадобиться у кишечнику, і саме вона надає характерного забарвлення випорожненням.
У кишечнику дитини починає формуватися речовина під назвою меконій. Вона складається з проковтнутої амніотичної рідини, сироподібної змазки та пушкового волосся, яке сходить з тіла дитини плюс в’язка жовч, яка і є відповідальною за консистенцію цієї речовини. Випорожнення дитини в перші дні після народження складаються з меконію.
Імунна система дитини вже працює незалежно від Вашого кровотоку. Дитина вже отримала усі антитіла, необхідні для побудови імунної системи, отже вона буде захищена від типових ризиків довкілля одразу після народження. Втім, імунна система дитини ще не повністю розвинена – організмові знадобиться кілька років (та знайомство зі шкідливими бактеріями, щоб набути імунітету до них), щоб самостійно захищатись, отже, немовлята та маленькі діти є дуже вразливими для патогенних мікроорганізмів. Ваше грудне молоко, зокрема, його різновид, що має назву молозиво, який виділяється спочатку, є дуже важливим, оскільки містить антитіла, необхідні для розвитку сильного імунітету.
Дитина, народжена передчасно на 35-му тижні, має дуже гарні шанси адаптуватись до світу поза утробою та розвитись у нормальну, здорову людину.