Меню

35-й тиждень вагітності: імунна система Вашої дитини вже працює незалежно

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Триває другий тиждень дев’ятого акушерського місяця вагітності та третього триместру. Народження дитини все ближче і ближче, Ви і ваші близькі нетерпляче чекаєте на зустріч.

Дитина у утробі також готується до народження.

Розмір тіла Вашої дитини на 35-му тижні

Дитина збільшилась ще на один сантиметр і наразі її розмір становить близько 46 см. Маса також істотно збільшилась, і дитина важить вже приблизно 2,5 кг - майже так, як під час народження. Відтепер і до народження продовжуватиметься накопичення захисного запасу жиру, завдяки чому маса тіла збільшиться приблизно до 3,5 кг. Втім будь-які гарантії відсутні – розвиток кожної дитини є індивідуальним, і фактичний розмір та вага залишається таємницею аж до народження (з двійнею таємниця є ще більшою, оскільки дуже важко точно оцінити їхній розмір та вагу в утробі).

Розвиток Вашої дитини

Хоча дитина вже здатна надзвичайно добре координувати свої рухи на 35-му тижні, на жаль, місця для цього вона майже не має. Єдине, що дитині залишається, є дрібніші, менш відчутні рухи, такі як торкнутись носа, потримати пуповину чи смоктати великий палець.

Також дитина продовжує тренувати рефлекси. Коли вона відчуває світло - повертається в той бік, смоктальний та хватальний рефлекси вже відмінно опрацьовані, дихальний рефлекс готовий ввімкнутись, хоча справжній доказ цього з’явиться лише після першого самостійного вдиху після народження.

Органи травної системи дитини, такі як нирки та печінка, вже почали працювати. Вони відіграють важливу роль у видаленні токсичних речовин з організму – дві нирки виводять кінцеві продукти обміну речовин з сечею, а клітини печінки зберігають білки та вітаміни, які не є гостро потрібними на момент споживання. Печінка перетворює цукор на глюкозу та вивільняє її в кров (надзвичайно важливий процес харчування дитини поза утробою), а також продукує в’язку речовину, яка називається жовч, необхідну для розщеплення їжі. Жовч зберігається в жовчному міхурі, допоки не знадобиться у кишечнику, і саме вона надає характерного забарвлення випорожненням.

У кишечнику дитини починає формуватися речовина під назвою меконій. Вона складається з проковтнутої амніотичної рідини, сироподібної змазки та пушкового волосся, яке сходить з тіла дитини плюс в’язка жовч, яка і є відповідальною за консистенцію цієї речовини. Випорожнення дитини в перші дні після народження складаються з меконію.

Імунна система дитини вже працює незалежно від Вашого кровотоку. Дитина вже отримала усі антитіла, необхідні для побудови імунної системи, отже вона буде захищена від типових ризиків довкілля одразу після народження. Втім, імунна система дитини ще не повністю розвинена – організмові знадобиться кілька років (та знайомство зі шкідливими бактеріями, щоб набути імунітету до них), щоб самостійно захищатись, отже, немовлята та маленькі діти є дуже вразливими для патогенних мікроорганізмів. Ваше грудне молоко, зокрема, його різновид, що має назву молозиво, який виділяється спочатку, є дуже важливим, оскільки містить антитіла, необхідні для розвитку сильного імунітету.

Дитина, народжена передчасно на 35-му тижні, має дуже гарні шанси адаптуватись до світу поза утробою та розвитись у нормальну, здорову людину.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 35-му тижні вагітності

Виклики пізнього терміну вагітності зберігаються. Переміщення, та навіть просто дихання - все важчі, і Ви повторюєте запитання «Скільки ж ще мені чекати?».

Одна втіха – проблеми з диханням, з якими Ви зіткнулись, зменшаться, оскільки матка опустилась донизу і знизився тиск на легені. Втім, тренувальні перейми, завдяки яким це відбувається і які мають скоро початись, пов’язані з відчуттям напруження в животі, тягнення у матці, а також незначною нудотою та діареєю. На відміну від реальних пологів, тренувальні перейми відбуваються без регулярних інтервалів, їхня інтенсивність та болісність не збільшуються, отже, навіть якщо спочатку Ви не можете зрозуміти, що саме відбувається, інтервали невдовзі підкажуть.

Часті ознаки та симптоми

На додаток до тренувальних переймів, які Ви поступово помічатимете все відчутніше, і які зрештою допоможуть легше дихати, на 35-му тижні з’явиться кілька симптомів, які залишатимуться протягом тижнів до пологів.

Слабкість сечового міхура

Тиск, який матка завдає на сечовий міхур, є причиною слабкості сечового міхура. Внаслідок тренувальних переймів матка та дитина опускаються до нижнього тазу, через що збільшується тиск та зменшується розмір сечового міхура. Отже, він наповнюється швидше, і у Вас виникає потреба відвідувати туалет частіше.  

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Проблеми з кровообігом

Ще один наявний симптом – проблеми з кровообігом. Якщо Ви лежите на спині, наприклад, Ви можете усвідомити, що встати не просто. Причина цього полягає в тиску матки на порожнисту вену, тобто, вену, яка постачає кров до серця, ефективність роботи якої знижується, отже, зменшується кількість крові та кисню, що циркулюють у Вашому організмі, наслідком чого є інколи відчуття запаморочення, дурноти та нудоти. Лікарі називають це явище «синдромом порожнистої вени». Якщо воно виникло, Вам необхідно змінити положення для сну і більше відпочивати. Саме з цієї причини з 31-го тижня рекомендовано спати на боці, а якщо Ви спите на спині - влаштуйтесь так, щоб верхня частина тіла була трохи піднятою.

Головні поради

  • Придбайте масажну олію для промежини та регулярно масажуйте ділянку між піхвою та заднім проходом, щоб зробити її більш еластичною та готовою до пологів. Не забудьте зрізати нігті та мити руки перед процедурою!
  • Чи все у Вас готове? Ще є час придбати кілька останніх необхідних дрібничок і завершити усі інші справи, що мають бути зроблені.
  • Складіть перелік бажань щодо перебігу пологів. Обговоріть його зі своїм партнером - Вам дуже допоможе, якщо він точно знатиме, чого Ви хочете, і, що ще важливіше, чого Ви не хочете під час цієї унікальної події. Якщо Ви маєте час та бажання готувати, наготуйте якомога більше. Розподіліть на порції та заморозьте – протягом перших тижнів після пологів Ви будете вдячні собі за передбачливість та наявність готової їжі.
  • Якщо у вас набрякають ноги, уникайте молочних продуктів увечері, оскільки вони збільшують кількість рідини, затриманої в тканинах.

Порада акушерки

«Не споживайте бобові, капусту, цибулю та інші продукти, які сприяють утворенню газів. Пізніше Ви дізнаєтесь, чи реагує на них дитина, і чи виникає у неї метеоризм, але краще уникати ризику». Dorothee Kutz, акушерка

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Альтернативні методи підготовки до пологів

Окрім масажу промежини, існують і інші методи підготуватись до пологів, щоб вони були легшими, коли прийде час. Однією з простих речей, яку Ви можете почати робити - це споживання чаю з листя малини, завдяки чому пологовий канал стане м’якшим та гнучкішим.

Щоденне споживання льняного сім’я (його можна додавати в мюслі, наприклад) також сприятиме більшій еластичності та гнучкості слизових оболонок, але пам’ятайте, що необхідно пити багато води після споживання льняного сім’я, інакше воно викличе закреп.

У виконанні досвідченого фахівця, акупунктура корисна не лише для усунення різноманітних небажаних явищ під час вагітності – ця східна терапія є дуже корисною і для підготовки до пологів. Приблизно за чотири тижні до очікуваної дати фахівець, користуючись голками, може стимулювати певні точки Вашого організму, щоб процес пологів був якомога фізіологічним та швидким. Багато жінок оцінили цей метод як надзвичайно корисний, отже, домовтесь про зустріч з фахівцем з акупунктури, якщо хочете спробувати.

Порада акушерки

«Якщо ви можете собі дозволити акупунктуру - робіть, бо воно того варте, ця процедура надасть нових сил, які так необхідні на цьому етапі вагітності. Ви відчуватимете себе сильнішою, оскільки підготовлені до пологів, та відновитесь швидше після пологів, оскільки організмові не потрібно буде використовувати багато власних резервів». Dorothee Kutz, акушерка

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.