Протягом останніх кількох тижнів дитина накопичила резерв жиру, «захисну подушку». Це дозволить їй регулювати температуру тіла більш менш самостійно, хоча вона ще потребує тепла, яке Ви можете забезпечити протягом перших днів життя поза утробою. Дуже важливо тримати дитину в теплі після народження, щоб вона витрачала якомога менше запасів жиру для підтримки температури тіла, бо інакше вага дитини зменшиться ще більше порівняно з тим, що дитина вже втратила. Дитина, зазвичай, втрачає від 5 до 10 відсотків маси тіла у перші дні життя, оскільки у цей період у Вас буде поки лише молозиво, і в невеликій кількості (хоча й багате на антитіла). Надалі Ваші груди наллються та з’явиться зріле грудне молоко, вміст жирів в якому є достатнім, щоб дитина знов почала набирати вагу.
Усі органи, головний мозок, сенсорні відчуття, система провідності та рефлекси працюють надійно - так, як треба, щоб дитина вижила поза утробою – тоді вона готова до народження та життя новонародженого. Майже напевно дитина вже перемістилась у передпологове положення до 36-го тижня, тобто, опустилась до області малого тазу. Тренувальні перейми, що Ви періодично відчуватимете, сприяють цьому процесові та просуванню дитини до пологового каналу.
Якщо Ви очікуєте двійню, усе відбувається трохи інакше – перша дитина з двійні повинна бути в головному передлежанні (так саме, якби ви чекали на одну дитину), а друга, як правило, «їде» за першою. В 45% вагітностей двійнею обидві дитини розташовані в нормальному передпологовому положенні одна за одною. Після того, як перша дитина з двійні минула вузький пологовий канал, настає черга другої дитини, отже, виникає певний проміжок між народженням першого та другого близнюків.
На 36-му тижні дитина вже чудово поінформована щодо світу поза утробою, розрізняє голоси, чує музику та помічає, якщо Ви відчуваєте напругу чи стрес. Отже, дуже важливо на цій фінальній стадії вагітності бути максимально розслабленою, фокусуватись на собі та дитині та накопичувати сили для майбутніх пологів. Дитина наразі перебуває в обмеженому просторі і перебуватиме аж до народження. Відтоді, як кажуть, вороття вже немає. Через положення, в яке перемістилась дитина, вона рухається вже менше, і це не є проблемою, просто вона також збирається з силами, щоб зустріти прийдешнє.