Меню

37-й тиждень вагітності: відтепер Ваша дитина народиться доношеною

37 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Отже, 37-й тиждень, десятий акушерський місяць вагітності. Люди часто вважають, що вагітність триває 9 місяців, але фактично до народження дитини минає трохи більше часу, отже, правильніше визначати цей термін, як 9 ½ місяців. Ви докладаєте багато зусиль, щоб бути готовою до життя в ролі мами, і дитина також робить усе можливе, щоб приготуватись до дня, коли вона народиться на світ, потрапить у обійми і вперше відчує запах своїх батьків.

Розмір тіла Вашої дитини на 37-му тижні

Дитина збільшилась ще на один сантиметр за минулий тиждень, наразі її розмір становить вже 48 см, а маса тіла 2900 г, майже 3 кг, отже, до ваги, що буде під час народження, залишилось вже небагато.

Розвиток Вашої дитини

Починаючи з 37-го тижня, дитина вже готова до народження та життя поза утробою. Решта часу до великого дня буде використана на накопичення жирового запасу, збільшення маси тіла на 20-30 г на день. Приблизно 15% від маси тіла становить жир, який дозволить підтримувати та регулювати температуру тіла після народження, щоб дитина не мерзла і це не перешкоджало здоровому розвитку. Жирові клітини побудовані таким чином, що здатні перетворювати жир на тепло, завдяки чому новонароджена дитини може утримувати температуру тіла більш-менш постійною.

Тепер, незадовго до народження, дитина втрачає майже всі пушкові волосся та першородну змазку, якою вкрита її шкіра. На шкірі залишиться лише трохи її після народження, і досвідчена акушерка може визначити точний гестаційний вік дитини за цими рештками. На шкірі істотно переношеної дитини першородна змазка майже повністю відсутня, і гладкість шкіри свідчить про вік та розвиток.

Череп та головний мозок збільшуються до народження, тоді як усі інші органи вже повністю сформовані та готові до праці. Втрачені пушкові волосся та лушпинки шкіри потрапляють до амніотичної рідини, яку й надалі п’є дитина. З них утворюється меконій - липка субстанція чорного кольору в кишечнику, який буде виведений, як перші випорожнення після народження.

На 37-му тижні тренувальні перейми, як правило, вже забезпечили переміщення голови дитини в область малого тазу, тобто, в ідеальне розташування для пологів. Така позиція для дитини є незручною, оскільки в ній неможливо вільно ворушитись, отже, вона з нетерпінням чекає на час, коли зрештою зможе покинути утробу та відчути повну свободу руху. Більшість дітей проводять цей час уві сні, набираючись сил для дня звільнення з утроби.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 37-му тижні вагітності

Без сумніву, Ви відчуваєте тривогу та збудження у думках про те, що на Вас чекає. Якщо це – перша дитина, Ви не розумітимете точно значення симптомів, які Ви відчуваєте, і не знатимете, чи означають вони, що пологи є неминучими.

Порада акушерки

«Багато вагітних кажуть, що вже ситі донесхочу вагітністю і дуже хочуть, щоб все це скінчилось. Це – нормально, і нічого поганого в таких думках немає, адже вже дуже скоро Ваша дитина народиться». Dorothee Kutz, акушерка

Ви наближаєтесь до завершення календаря своєї вагітності, і у вас майже не залишилось часу для фінальних приготувань до появи дитини. На цей час Ви вже повинні остаточно визначитись з тим, де Ви хочете народжувати, і кого хочете бачити поряд з собою, коли дитина з’являтиметься на світ. Ваша сумка повинна бути вже спакованою, Ви і Ваш партнер повинні точно знати, де вона стоїть, щоб швиденько схопити, коли виникне потреба.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Часті ознаки та симптоми

Тиск на Ваші внутрішні органи зростає

Якщо тренувальні перейми (завдяки яким дитина переміщується в область малого тазу, в зручне положення для пологів) ще не відбулись, це повинно статись на цьому тижні. Через це збільшиться навантаження на область малого тазу та тазове дно, яке Ви відчуватимете, як тиск і розпирання, хоча завдяки цьому зменшується тиск на легені і дихання стає вільнішим. Вправи, акуратні кругові рухи допоможуть запобігти спазмам м’язів тазового дна, зменшити тиск та трохи розслабитись, а також допоможуть дитині переміститись у передпологове положення.

Перші ознаки неминучості пологів

Процес народження дитини тепер може розпочатись будь-якої миті. Частими ранніми ознаками можуть бути метеоризм та діарея, блювота, головний біль, сильний біль в спині та животі, але головною ознакою того, що пологи вже справді почались, є виділення з кров’ю. Це означає, що відшаровується слизова пробка з шийки матки. Коли починаються справжні пологи, розривається плідний пухир («відходять води»), що Ви помітите, як потік амніотичної рідини, що витікає з піхви. Це сигналізує про початок пологів та скоре народження дитини, отже, далі зволікати не можна, потрібно рушати до лікарні, навіть якщо перейми не почались негайно після відходження вод.

Порада акушерки

«Якщо у Вас є сумніви у тому, що відбувається - тренувальні перейми чи вже почались справжні пологи - покладіть пляшку з гарячою водою чи жорстку подушку на спину. Якщо скорочення припиняться, то відбулись тренувальні перейми.

Ще один показник – чи здатні Ви розмовляти під час переймів. Якщо ні - то дійсно почалось, і необхідно негайно вирушати до лікарні.

Якщо Ви почуваєте нездужання вдома, одразу їдьте до лікарні. Також пам’ятайте про відстань до лікарні, коли вирішуєте, коли вже потрібно їхати». Dorothee Kutz, акушерка

Головні поради

  • Відпочивайте якомога більше, намагайтесь насолоджуватись останніми митями своєї вагітності разом зі своїми коханими.
  • Складіть план дій на момент початку пологів – як дістанетесь до лікарні / акушерського відділення? Хто з Вами поїде? Кого повідомите та коли? Ви пам’ятаєте, де стоїть ваша сумка? Це допоможе, оскільки знизить рівень стресу.
  • Користуйтесь прокладками з високою всмоктувальною здатністю, щоб не замочити білизну, коли раптово відійдуть води.
  • Почніть думати про час після народження дитини, коли Ви відновлюватимете свої сили, щоб впоратись із щоденною реальністю життя з немовлям.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Реакція на ознаки того, що пологи є неминучими

Ви вже чудово озброєні теоретичними знаннями щодо симптомів, якими організм підказує, що скоро почнуться пологи. Але непевність є ще частим явищем. Отже, обговоріть усі можливі ситуації зі своїм лікарем, який підкаже, за яких симптомів потрібно негайно звертатись за допомогою. Він повинен бути з Вами на постійному зв’язку мобільним телефоном у дні перед очікуваною датою пологів, вдень та вночі. Попросіть його  пояснити, що і коли відбуватиметься також після народження дитини. Це допоможе Вам заспокоїти думки і з упевненістю очікувати на пологи.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.