Починаючи з 37-го тижня, дитина вже готова до народження та життя поза утробою. Решта часу до великого дня буде використана на накопичення жирового запасу, збільшення маси тіла на 20-30 г на день. Приблизно 15% від маси тіла становить жир, який дозволить підтримувати та регулювати температуру тіла після народження, щоб дитина не мерзла і це не перешкоджало здоровому розвитку. Жирові клітини побудовані таким чином, що здатні перетворювати жир на тепло, завдяки чому новонароджена дитини може утримувати температуру тіла більш-менш постійною.
Тепер, незадовго до народження, дитина втрачає майже всі пушкові волосся та першородну змазку, якою вкрита її шкіра. На шкірі залишиться лише трохи її після народження, і досвідчена акушерка може визначити точний гестаційний вік дитини за цими рештками. На шкірі істотно переношеної дитини першородна змазка майже повністю відсутня, і гладкість шкіри свідчить про вік та розвиток.
Череп та головний мозок збільшуються до народження, тоді як усі інші органи вже повністю сформовані та готові до праці. Втрачені пушкові волосся та лушпинки шкіри потрапляють до амніотичної рідини, яку й надалі п’є дитина. З них утворюється меконій - липка субстанція чорного кольору в кишечнику, який буде виведений, як перші випорожнення після народження.
На 37-му тижні тренувальні перейми, як правило, вже забезпечили переміщення голови дитини в область малого тазу, тобто, в ідеальне розташування для пологів. Така позиція для дитини є незручною, оскільки в ній неможливо вільно ворушитись, отже, вона з нетерпінням чекає на час, коли зрештою зможе покинути утробу та відчути повну свободу руху. Більшість дітей проводять цей час уві сні, набираючись сил для дня звільнення з утроби.