Меню

38-й тиждень вагітності: час для останніх приготувань до появи дитини

38 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Починається 38-й тиждень, другий тиждень десятого акушерського місяця вагітності. Багато чого вже змінилось у житті, але ніщо не може зрівнятись з відчуттям радісного передбачення зустрічі з дитиною.

Розмір тіла Вашої дитини на 38-му тижні

Додався ще один сантиметр, наразі дитина має вже 49 см, а у масі тіла подолана межа 3 кг і дитина швидко наближається до розмірів та ваги, що буде під час народження.

Розвиток Вашої дитини

Голова дитини ще трохи збільшилась, діаметр сягнув 32 см. У той час, що залишився до народження, відбуватиметься підготовка легенів до вирішальної миті – першого самостійного вдиху. У Вашому організмі почалось виділення кортизолу - гормону, який допоможе легеням повністю розкритись під час першого вдиху. Від цієї миті дитина вже здатна дихати самостійно і вижити поза утробою.

На 38-му тижні дитина вже ворушиться набагато менше. Частково через те, що для цього залишилось замало місця, а також тому, що їй потрібно добре відпочити і приготуватись до народження. Тренувальні пологи перемістили дитину до області тазу, і їй треба влаштуватись в положенні для пологів, хоча деякі діти не здатні добре впоратись з цим, і потребують зовнішньої допомоги.

Під час візитів на цьому етапі лікар може провести ультразвукове обстеження, якщо необхідно оцінити, чи виконує плацента свою справу, тобто, чи продовжує вона постачати дитині все, чого вона потребує. Якщо ні - лікар, після ретельного розгляду ситуації та оцінки співвідношення користі та ризиків для дитини та продовження її здорового розвитку, може вирішити, що необхідно стимулювати пологи.

Ваш лікар також може визначити ймовірну дату пологів. Якщо дата є вже близькою, і якщо КТГ показує короткочасні, нерегулярні скорочення матки, може бути доцільним стимулювати пологи. Також це залежить від стану дитини та головних показників життєдіяльності, які показують, чи не перебуває вона під надлишковим стресом. Існують природні, м’які шляхи стимуляції пологів, на які матка відреагує позитивно, і які спонукатимуть дитину просувати голову далі в тазове кільце, коли прийде час.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 38-му тижні вагітності

Очікування стає майже нестерпним, і Ви постійно перебуваєте у стані невгамовності та роздратованості. Тиск, якого дитина завдає на тазове дно, викликає біль у спині та животі, що ще більше призводить до роздратування. З нервами партнера також не все гаразд – більшість майбутніх батьків відчувають свою безпорадність на цьому етапі, зокрема, якщо це – перша дитина, оскільки теж на знають, коли ж прийде ця довгоочікувана мить. Всупереч усьому цьому стресу пам’ятайте, що лікар завжди готовий прийти на допомогу, коли вона знадобиться. Також він може пояснити, як впливають на дитину нерегулярні скорочення матки, і що вони означають як початок процесу народження дитини.

Часті ознаки та симптоми

Ваша дитина готується до появи на світ

Якщо дитина готова до народження, слизова пробка в шийці матки починає відшаровуватись. Протягом вагітності вона «закорковувала» шийку матки та захищала матку від проникнення бактерій цим шляхом. Коли вона починає відшаровуватись, Ви помітите виділення білого кольору (також вони можуть містити незначну кількість крові), які часто називають «кривавою виставою». Після цього процес народження дитини, як правило, починається протягом 24-х годин.

Іншими можливими ознаками можуть бути печія, нудота, діарея та втомлюваність – організм готується до пологів та починає процес «самоочищення». Відчуттям втоми організм намагається підказати про необхідність відпочити та зібратись з думками.

Отже, протягом 38-го тижня потрібно прислухатись до свого організму, звертати увагу на симптоми, які Ви відчуваєте, та намагатись розслабитись і не звертати увагу на усе інше. Насолоджуйтесь останніми днями своєї вагітності, адже вже дуже скоро ви вітатимете нового члена родини.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Порада акушерки

«Навіть якщо це потребує від вас певного зусилля, намагайтесь насолоджуватись цим часом очікування народження дитини. Думайте про те, що Ви можете зробити, щоб допомогти собі та повернути усмішку на своє обличчя». Dorothee Kutz, акушерка

Головні поради

  • Якщо почались нерегулярні перейми - перевірте їх, прийнявши ванну! Справжні перейми підсиляться в теплій воді, а тренувальні ослабнуть.
  • Навіть якщо нудить, намагайтесь дотримуватись збалансованого раціону харчування, їжте маленькими порціями.
  • Переконайтесь, що отримуєте достатньо заліза – кров, яку Ви втратите в пологах та протягом періоду одразу після пологів, істотно знизять рівень заліза у вашому організмі.
  • Якщо відчуваєте дуже сильну чи постійну втомлюваність, запишіться на прийом до свого лікаря для перевірки вмісту заліза.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

А що, якщо моя дитина не перевернеться?

Деякі діти можуть опиратись переміщенню в передпологове положення. Для цього можуть існувати різні причини - від захворювання чи неспроможності до психічного перевантаження жінки при надії, що перешкоджає дитині підготуватись до пологів. Якщо причина полягає у захворюванні чи неспроможності дитини, як правило, кесарів розтин є найкращим варіантом. Однак інколи можуть бути відсутніми очевидні причини того, що дитина не переміщується в передпологове положення. Для таких ситуацій сучасна акушерська медицина має в запасі багато методів та технік, щоб спонукати дитину повернутись (їх слід було застосувати на 34-му тижні). Акушерка має належні знання та навички, щоб допомогти.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.