Меню

9-й тиждень вагітності: «горішок» стає дитиною

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір плода на 9-му тижні

Плід, як лікарі називають майбутню дитину до народження, має розмір приблизно 2,6 см, тобто приблизно такий, як розмір великої вишні (її розмір вже можна вимірювати в см з 9-го тижня). Незважаючи на те, що Ваша дитина буде  швидко збільшиться в розмірах протягом наступних кількох тижнів, у неї все ще залишається достатньо місця у Вашій утробі для тренувань, координації та вдосконалення своїх рухів.

Розвиток Вашої дитини

Після найважливішого ембріонального періоду, який триває від зачаття до 8-го тижня, Ваша дитина вступає в новий етап свого розвитку. Вона вже не така чутлива та вразлива, якою була попередні кілька тижнів.

Усі її життєво важливі системи органів вже з'явилися до 9-го тижня, і перше ультразвукове сканування зазвичай стандартно проходить між 9-м та 12-м тижнями. Сканування має підтвердити, що Ви вагітні, перевірити, чи була яйцеклітина успішно імплантована в матку, а також те, що у Вашої дитини серцебиття здорове. Ще також для підтвердження або коригування Вашого терміну. На цьому етапі Ваш лікар зможе визначити, чи чекаєте Ви лише одну дитину, чи це двійнята.

Багато внутрішніх органів Вашої дитини почали працювати, хоча вони ще роблять небагато того, що зрештою потрібно буде робити.

Основним розвитком на 9-му тижні є формування нервових шляхів Вашої дитини, а це означає, що вона може відчувати подразники та реагувати на них. Вона буде вдосконалювати їх постійно протягом наступних тижнів та місяців.

Особливості та зовнішній вигляд Вашої дитини стають дедалі більш схожими на людей. Голова стає вертикально, дитина починає  розгинатися і використовувати кінцівки, щоб зробити свої перші рухи, які поки що більше схожі на судоми.

Пальці рук і ніг у Вашої дитини продовжують розвиватися, і на 9-му тижні також починають формуватися зап’ястя. Шкіра, яка раніше з’єднувала пальці ніг, тепер майже повністю зникла, а також зник і хвіст, починає розвиватися  хребет та формуватися окремі хребці. При народженні у малюка буде 33 або 34 хребця, які гнучко з’єднані міжхребцевими дисками, і які дозволяють робити  діапазон рухів і згинатися.

Щоб захистити свій ніжний мозок, кістковий череп дитини починає формуватися з 9-го тижня (до цього він складався лише з хряща). Інші кістки також продовжують формуватися, хоча протягом цього періоду розвитку вони все ще м’які і не прийняли остаточної кісткової структури.

На цьому етапі також набирає темп розвиток мозку Вашої дитини: утворюються важливі ділянки мозку, які контролюватимуть системи органів і рівень гормонів. Подразники, які вони відчують протягом наступних кількох тижнів, будуть стимулювати розвиток мозку (оскільки ці подразники потребують обробки), а надсилання подразників до мозку через нервову систему також сприяє розвитку її нервових шляхів. До народження мозок Вашої дитини все ще не буде повністю розвинутий. У свої перші роки Ваша дитина навчиться цілому ряду нових здібностей та навичок, які допоможуть їй орієнтуватися у викликах великого широкого світу, і лише коли Вона досягне дорослого віку, її мозок буде повністю розвинений з усіма функціями і розумовими  здібностями, які їй потрібні.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Що відбувається у майбутньої мами на 9-му тижні

Подібні симптоми будуть і надалі полегшуватися, оскільки до цього часу Ваше тіло майже повністю адаптувалося до мінливих рівнів гормонів. Ви все ще можете відчувати себе більш втомленими, ніж зазвичай, але це також повинно перестати бути проблемою до кінця третього місяця Вашої вагітності. Тоді Ви почнете відчувати велике почуття очікування та творчості, і будете сповнені енергії.

Загальні ознаки та симптоми

Досі немає ознак вагітності, але є інші загальні ознаки, які можуть натякнути на те, що Ви вагітні.

Зміни Вашої шкірі та волосся
На 9-му тижні майбутні мами часто помічають зміни на шкірі та стан волосся. Волосся деяких жінок стає густішим і блискучим, а волосся інших жінок стає рідшим. Ці симптоми також спричинені зміною рівню гормонів внаслідок вагітності, і після народження вони швидко зникнуть, оскільки рівень гормонів нормалізується. Може бути корисним догляд волосся м’яким шампунем.

Ви все ще можете користуватися феном, але слід уникати барвників або холодної завивки, оскільки хімікати можуть поглинатися корінням волосся і потрапляти в кров. З крові ці речовини можуть завдати шкоди Вашій дитині. Однак це не означає, що Ви не можете фарбувати волосся: ніжні відтінки та натуральні барвники хни не викличуть жодних проблем.

Ваша шкіра також реагуватиме на гормони, які з'явилися у Вашому тілі. З одного боку, вона стане м’якшою  та матиме здоровий блиск завдяки посиленому кровообігу, а з іншого боку, Ви можете побачити пігментні плями. Дбайливий догляд за шкірою - це найкращий вихід. Ніколи не використовуйте агресивну косметику проти пігментації, щоб покращити стан шкіри під час вагітності.
 

Найкращі поради

  •  Переконайтеся, що Ви отримуєте достатню кількість кальцію, який допомагає органам Вашої дитини правильно рости.
  • Купіть бюстгальтер, виготовлений із зручного матеріалу, який буде адаптуватися і розтягуватися у міру збільшення грудей (можливо, варто придбати більший розмір).
  • Щодня робіть м’які вправи в тренажерному залі, гуляйте і не шкодуйте себе надто в повсякденному житті (підйом по сходах, прибирання тощо). Жінки, які підтримують фізичну активність під час вагітності, як правило, відчувають менше симптомів і в них легше проходять пологи.
  • Обговоріть із сім’єю свого партнера про те, що відбувається, і що буде відбуватися. Вагітність часто викликає у чоловіків захисний інстинкт.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Чутливі ясна
Ті самі гормони, які роблять Ваші молочні залози більшими і пом’якшують тканини, також роблять Ваші ясна більш чутливими, а це означає, що Ви можете помітити невелику кількість крові, коли чистите зуби. Ваша слина також агресивніша, ніж зазвичай, і може пошкодити Ваші зуби. Тож обов’язково чистіть зуби 2-3 рази на день за допомогою м’якої зубної щітки. Також ми рекомендуємо відвідувати стоматолога та регулярно проводити професійне чищення зубів.

Кровотечі з носа
Ви також можете періодично мати кровотечу з носа. Якщо це лише невелика кількість крові, тоді немає необхідності в лікуванні. Поцікавтеся у свого лікаря, якщо Ви маєте певні сумніви, адже він може дати Вам пораду, як краще з цим боротися.

Інформація щодо автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.