2й триместр: Так жінки переносять другий триместр вагітності
Другий триместр є найкращим для багатьох майбутніх мам: вони залишили позаду проблеми вагітності, такі як нудота або проблеми з кровообігом. У той же час живіт ще такий маленький, що майже не впливає на рухливість. Дитина також чудово розвивається: наприкінці другого триместру плід відкриває очі, реагує на зовнішні шуми, а його шкіра повільно стає гладшою через накопичення жиру.
Який термін другого триместру?
Розвиток дитини
Так почуває себе мати
Огляд найкращих порад
Питання, які часто задають
Ваші переваги в HiPP-клубі
Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!
- Найкращий спосіб підготуватися до пологів
- Важливі контрольні списки та багато іншого!
Який термін другого триместру?
За визначенням, період між 14-м тижнем вагітності та 27-м тижнем вагітності називається другим триместром, отже, про другий триместр. Деякі калькулятори вагітності дозволяють завершити другий триместр вагітності після 25-го тижня вагітності. Акушери, як правило, рахують до закінчення 27-го тижня. Різниця робиться шляхом розрахунку терміну вагітності відповідно до часу менструації або зачаття.
Розвиток дитини у другому триместрі
Розвиток дитини у другому триместрі вражає багатьох батьків: плід завдовжки від п’яти до шести сантиметрів стає дитиною завдовжки 35 сантиметрів до 27-го тижня вагітності і важить від 750 до 900 грамів наприкінці другого триместру вагітності. Дізнайтеся більше про вагу і зріст вашої дитини.
Що відбувається у другому триместрі?
Але дитина не тільки росте: вона також тренує своє дихання, вчиться користуватися м’язами та починає бачити і чути. Другий триместр вагітності - ідеальний час для того, щоб налаштувати дитину на власний музичний смак.
Тижні вагітності | Так розвивається дитина |
14-18 тиждень вагітності: | Плід починає смоктати великий палець і ковтати навколоплідні води. Крім того, дитина починає хапатися і робити гімнастику ще в утробі матері. Скелет твердне, можна розрізнити статеві органи і також видно міміку. |
19-22 тиждень вагітності: | Стать часто чітко розпізнається на УЗД. Серцебиття плода можна контролювати за допомогою стетоскопа. Легкий пушок волосся покриває тіло дитини. Розвивається слух. |
23-27 тиждень вагітності: | У дитини розвиваються фази сну і неспання. Наприкінці другого триместру плід відкриває очі. |
З початком другого триместру найбільш чутлива фаза вагітності закінчується, і ризик викидня значно знижується. Всі органи плоду повністю розвинені. Відтепер їм просто потрібно дозрівати, коли дитина зростатиме і набиратиме вагу.
Батьки та гінекологи можуть за допомогою ультразвуку побачити, як плід все частіше смокче великий палець. Дитина використовує його для тренування щелепних і ротових м’язів. Дитина також ковтає навколоплідні води, щоб підготувати шлунок і травлення до грудного вигодовування. Все, що надходить, має вийти знову: проковтнуті навколоплідні води стимулюють нирки почати свою активність і знову виходять вже відфільтровані.
Крім того, малюк тренується дихати. Звичайно, плід насправді не дихає в утробі матері, але рухи стимулюють ріст легенів. Ось так ваша дитина готується до часу після народження.
Інші м’язи також починають свою роботу: ваша дитина тренує свої м’язи за допомогою жвавих кувирків, ударів ногами, боксерських ударів, а також постійних згинань та потягувань. У другому триместрі вагітності у дитини ще є достатньо місця в утробі матері, щоб вона могла спокійно займатися гімнастикою. Вправи також зміцнюють суглоби і кістки. Мозок створює цінні нервові зв’язки і готує нервову систему до відкриття після народження.
Ця програма вправ також включає хапання: плід тренується згинати і розгинати пальці.
Час улюблених пісень – у плода формується слух.
Меломани можуть налаштувати свою дитину на свій улюблений гурт з 17-го тижня вагітності: між 17-м і 22-м тижнем вагітності у дитини розвивається слух, і вона починає реагувати на шуми та музику. Відтепер дитина звикне до звуку вашого голосу. Час познайомити свого мешканця з майбутньою музичною іграшкою. Якщо ви покладете музичну іграшку на живіт, ваша дитина може пам’ятати мелодію після народження.
Відтепер плід стабільно набирає вагу: він накопичує жир, який допомагає регулювати температуру власного тіла. Зі збільшенням ваги пропорції кінцівок та частин тіла також розвиваються. Починаючи з 19-го тижня вагітності, так званий пушок росте по всьому тілу плоду. Це тонкий пушок, який захищає плід від холоду. Він покривається сировидною змазкою, натуральним «кремом», власним для тіла, який захищає шкіру в навколоплідних водах і стане корисним мастилом під час пологів.
Найбільш хвилюючий період другого триместру вагітності - між 20-м тижнем вагітності та 27-м тижнем вагітності. Кожен, хто цікавиться статтю дитини, тепер має хороші шанси побачити її за допомогою ультразвуку. Крім того, тони серця плода тепер можна почути за допомогою стетоскопа або КТГ. Матері, які вперше народжують дитину, можуть чітко відчувати рухи дитини, починаючи з 20-го тижня вагітності. Нарешті, наприкінці другого триместру плід відкриває очі і може сприймати зміни світла.
Так відчуває себе мама у другому триместрі
Більшість мам погоджуються: другий триместр - найзручніший триместр вагітності. Неприємні ознаки вагітності, такі як нудота, проблеми з кровообігом або сильна втома, зникли. Живіт росте, але ще не настільки великий, щоб заважати вам у повсякденному житті. Другий триместр ідеально підходить для будування гніздечка, останньої відпустки або просто насолоди вагітністю. Кілька скарг, які мучать жінок у другому триместрі вагітності:
- Судоми литкових м'язів через підвищену потребу в магнії
- Закреп
- Печія
- Наростаючі болі від розтягування зв’язок матки
- Забудькуватість
- Головний біль
Тепер організм матері повністю адаптувався до вагітності. Організм повинен транспортувати ще приблизно 1,5 літра крові через судини. Ось чому пульс вагітних жінок у другому триместрі збільшується приблизно на 5-10 ударів на хвилину.
Мати і дитина тепер з'єднані між собою пуповиною. Це також помітно в балансі поживних речовин матері: нічні судоми литкових м'язів можуть свідчити про підвищену потребу в магнії. У такому випадку акушерки та гінекологи рекомендують харчові добавки для забезпечення споживання магнію.
Починаючи з 13-го тижня вагітності, живіт з дитиною невпинно зростає. Оскільки живіт і дитина не ростуть синхронно, деякі жінки відчувають сильні зростаючі болі при розтягуванні матки. Відтепер багато вагітних жінок помічають перші розтяжки або стриї, тому що сполучна тканина більше не справляється з напругою. Приблизно на 18 -му та 19 -му тижнях вагітності матка має розмір приблизно дині. Вона майже досягає пупка – вагітний животик більше не можна заперечувати.
Краса вагітності проявляється
Груди ростуть разом з животом. Груди наповнюються, оскільки організм готується до майбутнього годування дитини грудьми. Багато вагітних жінок відзначають підвищену чутливість до дотиків. З 16-го тижня вагітності з сосків може витікати так зване перше молоко, яке називається молозивом. Це прозора рідина, яка дуже цукриста. Після народження молозиво надає дитині все необхідне, поки не настане дійсне перше прибуття молока.
До того моменту, коли вони досягають 19-го тижня вагітності, багато жінок не тільки бачать, що вони вагітні - шкіра і волосся також, здається, майже сяють. У багатьох вагітних жінок гормони забезпечують дуже гладку та еластичну шкіру. Волосся також має шовковистий блиск. Багато жінок також говорять про так зване «випромінення вагітності». У цей час у більшості майбутніх мам енергія б’є ключем.
З усією вашою енергією ви не повинні забувати, що ваше тіло працює на повному навантаженні. Тож якщо вам хочеться підняти ноги, не затягуйте з відпочинком. Все, що вам добре - зараз найкращий час для цього!
З ростом живота біль у спині може посилюватися, оскільки організм не звик до зайвої ваги. Можуть допомогти м’які фізичні вправи, теплі ванни та регулярний відпочинок. Ви також можете помітити, що схильні до забудькуватості. Це не привід для занепокоєння – тут знову винні гормони вагітності. У цей час не соромно робити записи та маленькі замітки. Ваш організм зараз дуже зайнятий, і список покупок може просто загубитися.
Найкращі поради для другого триместру
Другий триместр ідеально підходить для виття гніздечка, але також для приємних занять удвох до приходу потомства. Щоб ви могли максимально використати другий триместр вагітності, ми підготували для вас кілька порад.
Носіть зручний одяг!
Немає причин приховувати немовля або триматися за старі джинси. Насолоджуйтесь можливістю носити штани зі зручним еластичним поясом. Настав час придбати одяг для вагітних, який точно підходить для потреб вагітних жінок.
Інвестуйте в нові бюстгальтери!
Якщо з плином вагітності груди стають повнішими, можливо, доведеться інвестувати в нову нижню білизну. У міру того, як живіт росте, багатьом жінкам бюстгальтери на «кісточках» здаються незручними. У той же час добре, щоб бюстгальтери тримали бюст і зменшили дискомфортне напруження. Бюстьє або бюстгальтери на еластичних підкладках виглядають шикарно і приносять користь одночасно.
Подбайте про напружену шкіру.
Другий триместр - ідеальний час для догляду за вагітним животиком кремами або олією для вагітних. Регулярне застосування лосьйону зберігає шкіру пружною. Крім того, цей ритуал вже дає вам регулярний час тільки для вас і вашої дитини. Якщо ви залучите до цього батька, зв’язок із зростаючою дитиною вже може бути встановлений і тут.
Продовжуйте рухатися!
Залежно від особистих уподобань, йога та гімнастика під час вагітності, а також легкі прогулянки можуть допомогти полегшити біль у спині. Крім того, рух підтримує циркуляцію крові, що зменшує втому і не дає розслабитися мозку.
Візьміть відпустку!
Ви можете використати енергію у другому триместрі вагітності найкрасивішим способом, який тільки можна собі уявити: романтична відпустка, яку майбутні батьки беруть перед народженням дитини, остання подорож на двох, перед початком великої сімейної пригоди, додасть вам сил та особливого почуття єдності.
Часті питання про другий триместр вагітності
Що допомагає від печії у другому триместрі?
Зростаюча матка часто тисне на шлунок, викликаючи дискомфортну печію в шлунку та стравоході. Здорова дієта під час вагітності є важливою, але тепер коригування часу прийому їжі також може допомогти. Протягом дня їжте кілька невеликих порцій замість кількох великих. Низький обсяг заповнення шлунку зменшує ризик печії.
Відмова від фаст-фуду або гострої їжі також може допомогти. Але якщо все-таки ваше тіло жадає чогось ситного, візьміть на десерт трохи мигдалю. Він вважається - добре розжований - домашнім засобом від печії, а також забезпечить вас важливими поживними речовинами.
Що можна зробити проти судом литкових м’язів у другому триместрі вагітності?
Передбачається, що підвищені потреби в харчуванні під час вагітності регулярно призводять до дефіциту магнію. Тому нічні судоми литок часто викликають проблеми у вагітних жінок.
Основним засобом проти цього є збалансоване харчування. Зелені овочі, цільнозернові продукти, а також банани, є надійними постачальниками магнію. Якщо судоми продовжують виникати регулярно, ви можете запитати у акушерки або гінеколога про препарати магнію.
Коли я повинна зареєструватись на курсах підготовки до пологів?
Ідеальний час початку курсу підготовки до пологів - між 28-м і 30-м тижнем вагітності. Тим не менш, не буде зайвим поцікавитися пропозиціями прямо зараз.
Другий триместр - це хороший час, щоб ознайомитися з підготовкою до пологів.
Скільки дозволено набирати вагу майбутній мамі у другому триместрі?
Збільшення ваги матері дуже індивідуальне і залежить від особистих передумов. У середньому вагітні жінки набирають приблизно від шести до восьми кілограмів у другому триместрі. Однак здоров’я матері та дитини завжди має бути на першому місці, незалежно від того, яку вагу ви набрали.
Чи є закреп або метеоризм нормальними під час вагітності?
Не тільки в першому, а й у другому триместрі вагітності багато жінок відчувають проблеми з травленням. Існує дві причини закрепів та газоутворення.
З одного боку, млява діяльність кишечника обумовлена гормонами. Прогестерон, який забезпечує оптимальне пристосування матки до вагітності, також розслаблює інші м’язи. Це також гальмує діяльність кишечника.
З іншого боку, зростаюча матка все більше тисне на кишечник і тим самим обмежує простір для руху. Це також призводить до уповільнення діяльності кишечника. Запор і метеоризм - це неприємні, але цілком нормальні побічні ефекти вагітності.
Інформація про автора:
Селсі Денерт - журналіст-фрілансер та копірайтер. Як мати двох дітей з віковою різницею 18 місяців, вона дуже добре знає, які питання та невизначеності можуть виникнути під час вагітності.
Технічні поради та редагування: Біргіт Лауе, акушерка та медичний педагог, сертифікований спеціаліст з PR, автор.