Меню

Магній – майстер на всі руки!

Чому магній такий важливий?

Магній міститься лише в деяких харчових продуктах

Магній – справжній майстер на всі руки. Ця мінеральна речовина бере участь майже у всіх функціях організму: активізує роботу понад трьохсот ферментів і бере участь у скороченні м'язів. Тому і не новина, що близько однієї третини магнію, що міститься в організмі, перебуває у м'язах. Магній підтримує мускулатуру, піклуючись про те, щоб м'язові волокна скорочувалися й знову розслаблялися.

Як правило, потреба організму в магнії під час вагітності не набагато вища, аніж до неї. Проте, враховуючи його різноманітні функції, необхідно стежити за тим, щоб організм завжди був забезпечений достатньою кількістю магнію.

Головні постачальники магнію

Насправді великий вміст магнію спостерігається тільки у деяких продуктах. Так, пшеничні зародки або насіння соняшника є гарними постачальниками магнію для організму, однак вони відіграють у щоденному раціоні скоріше незначну роль. У цілому ми рекомендуємо віддавати перевагу цільнозерновим продуктам, а не виробам із білого борошна, або, наприклад, бобам, які  також роблять свій внесок у забезпечення організму магнієм.

Ознаки дефіциту в організмі

Брак магнію може привести до хворобливих проявів, що часто виникають уночі: це горезвісні судоми в литках. У цьому випадку допоможе магній. Але вже до настання судом з'являються тривожні ознаки: поколювання в руках і ногах може бути пов'язане з нестачею магнію.

Ознаками гострого дефіциту магнію можуть бути нервозність, забудькуватість і запаморочення. В екстремальних випадках існує загроза передчасних перейм (приблизно на 30-му тижні), тому що м'язи матки починають скорочуватися. Достатня кількість магнію в раціоні харчування допоможе запобігти негативним наслідкам. Якщо у Вас виникли скарги, зверніться за допомогою до лікаря!