Меню

Ніацин – енергія для організму

Чому ніацин такий важливий?

Забезпечення організму ніацином за допомогою м'яса та фруктів

Ніацин належить до вітамінів групи В. Організм потребує ніацину для обміну речовин мозку – він регулює рівень цукру в крові. Крім того, він необхідний для дихання клітин, м'язів і сполучної тканини. Багато ферментів, які беруть участь в енергетичному обміні, потребують ніацину. І все ж ніацин здатний на дещо більше: він позитивно впливає на настрій, сон і серцеву діяльність. Не можна не згадати й того, що ніацин допомагає виводити з організму отруйні та шкідливі речовини.

Під час вагітності й у період грудного вигодовування організму потрібно більше ніацину, аніж звичайно — від 15 до 17 мг на день.

Головні постачальники ніацину

Особливо багаті на ніацин риба, м'ясо та яйця. Цільнозернові продукти, бобові, овочі та фрукти також роблять свій внесок у забезпечення організму ніацином. Однак ніацин із продуктів рослинного походження засвоюється організмом гірше, аніж ніацин із продуктів тваринного походження. Добре, що ніацин відносно стійкий до впливу високих температур, світла й повітря, і тільки близько двадцяти відсотків його втрачається під час готування їжі. Оскільки ніацин утворюється з амінокислоти (триптофану), вживання в їжу продуктів, багатих білками,  забезпечує достатню кількість ніацину для організму.

Ознаки дефіциту в організмі

Найвідоміший вид авітамінозу – це пелагра, що означає «шершава шкіра». Пелагра з'явилася вже в XVIII столітті у регіонах, де харчувалися в основному кукурудзою та просом. Обидва ці продукти за природою містять мало ніацину. Донині ці шкірні захворювання зустрічаються в країнах третього світу, в той час як у наших широтах випадки пелагри невідомі.

Нестача ніацину може призвести до порушення сну та проблем травлення. Першою ознакою може бути відсутність апетиту, яка супроводжується сухістю в роті та втратою ваги. Нестача ніацину може викликати запаморочення, головний біль і легку сплутаність свідомості.